Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa tygodnie temu przechodziłem z 55l na 170l razem z sumpem. Użyłem może 45l starej wody i oczywiście skale, piasek nowy suchy. Wczoraj robiłem pierwszy raz testy na NH4 =0, NO2=0. Czy to możliwe ze już dojrzało ? Pytań bo chciałem zwiększyć obsadę

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak dla mnie po mimo tych testów nie jest akwarium dojrzałe,ale za pewne znajdą się Ci bardziej doświadczeni i będziesz miał pełny obraz....
sam z ciekawości pośledzę temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w 2 tyg. suchy piasek nie "zamieni się" w żywy - ja bym poczekał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko ze ryby były dodane odrazu i wyglądają dobrze korale : spsy różnie ale ogólnie wyglądają dobrze acropora o dziwo wyglada bardzo dobrze monti digi trochę słabiej Sylo gubi skore ale się już zatrzymał , Flavia polipuje w nocy bardzo dobrze, 30d047f466fd0a21c63bc38f616e2234.jpgc0c7f6b53ef3c14ef236d58a673b4dfe.jpg998e8ec350d9533c214b5d637f839fd4.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie będziesz już miał masakry, ale tak jak wyżej - piasek się nie ożywił jeszcze i różne rzeczy mogą się pojawić.

Masakry nie będzie, bo użyłeś skały w której jest mało martwego życia, które musi przegnić - tak jak to jest w przypadku skały świeżo z frachtu.

Lepiej ostrożnie z balansem. Sama zmiana zbiornika to już wyzwanie dla systemu. Dobre bakterie szybko powinny zrobić swoje.

Masz SPSy, więc lepiej nie kusić losu, bo czasami NO3 i PO4 może uciec spod kontroli i można korale stracić. Grunt to równowaga. A ta zajmuje czas.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozuje takie kulki evolution Aqua ale myśle ze może przegiąłem bo w sumpie tam gdzie mam skale na powierzchni mam takie bąbelki myśle ze może bakteri za dużo


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bądź czujny, pewnie kolonia bakterii jest w dobrej kondycji ale bywa różnie. Narazie nie rób jakiś większych zmian, imho taki system jest delikatny.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bąbelki to nie cyjano?

 

Tu masz wykres NO3 jak po przeprowadzce wyglądało to u mnie. Piasku w głównym nie mam, ale DSB założone było na starcie, czyli podobna sytuacja.

Dopiero po miesiącu NO3 spadło

IYZhvtu3.png

 

W miarę podobnie sytuacja z PO4 wygląda

6RBr2zcG.png

Taki tam przykład ode mnie. Może coś pomoże się zorientować. Ten pik w styczniu to prawdopodobnie przekłamania, ale nie ważne.

Edytowane przez FunWorld (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zrobiłem testy na no3 i po4:
N03 =5
Po4=0.03
Wiec narazie nie jest złe ale odpieniacZ chyba się jeszcze nie przełamał bo produkuje mało ale mokro dzisiaj go skręcę na bardzie sucho


Sent from my iPhone using Tapatalk

Cyjano? Nie wiem narazie nic nie widać na piasku albo na skale tylko na powierzchni wody w sumpie tam gdzie skala i tam dodaje bakterie . Oby nie cyjano:(


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jeszcze jedno pytanie co z podmianami ? Wczoraj zrobiłem pierwsza po dwóch tygodniach około 20%. Robić co tydzień czy raz na miesiąc?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

miesiąc i nie 20 a 10%

a jak dojrzeje - co tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo dobrze. Teraz tylko to utrzymać.

Co do podmian, to moim zdaniem idź starym (albo docelowym) trybem póki nie masz problemów.

Traktuj to jako stary, przeniesiony system, a nie nowe akwarium. Z taką obsadą musisz też parametry pilnować, bo na przykład magnez może nagle zacząć lecieć jak algi wapienne wyskoczą. Wszystko jest indywidualne dla zbiornika. Trzeba też testy częściej robić, żeby szybko reagować.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc minął wczoraj od zmiany zbiornika i chyba mam okrzemki e8a6689d0c95fd4607924255cd88773b.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ogólnie zbiornik wyglada tak pare frag sps padło c1a9b500ea59558f2898f6ce8ff1cab1.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem wszystkie testy zrobiłem dzisiaj i są wzorowe wiec nie wiem


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja,ladnie to wyglada i chyba ta przeprowadzka byla prawie bezbolesna...Okrzemkami bym sie nie przejmowal,tym bardziej ze troche ich wyskoczylo na piasku,co jest calkowicie normalne i wystarczy je troche zdmuchnac by znalazly sie w toni a potem w odpieniaczu...Nie podales rozmiaru samego zbiornika a chcialbym tez wiedziec czy Kessil'ek chodzi na pelnej parze i jak zareagowaly korale na te lampke...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System cały ma 170l zbiornik 60x 50x 45cm wysokość. Kessil Ok ale chodzi 100% mocy


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 7 tygodniach pierwsze Algi wapienne, wiec chyba wszystko poszło gładko


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spsy zaczynaja rosnąć [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.