Skocz do zawartości
BONSAIMANIA

Efekt fluorescencji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , posiadam akwarium 30 litrów i chcę w nim trzymać głównie Lps i zoa różnej maści . Dobieram je tak , aby wykazywały efekt fluo i tu pytanie - jaki preparat wspomaga kolorki tak by na maksimum wyciągnąć je z nich ? Zależy mi na preparacie,  który jest skuteczny i widać po jego stosowaniu zamierzone efekty . Zauważyłem , że jest na rynku dostępnych kilka takich preparatów ( przynajmniej z opisu tak wynika) , ale czy są skuteczne ? Nawet są preparaty przeznaczone do wybarwienia odpowiedniego koloru ( czerwony , fioletowy , zielony itd ) . Jak macie jakieś doświadczenia z tego typu preparatami to proszę o podpowiedź w temacie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z preparatami nie mam doświadczenia, ale dobre parametry + niebieskie światło pięknie wyciągają kolory. Szczególnie niskie nutrienty są ważne, bo inaczej zoa tracą pierwotne kolory.

Co do wybarwiania, to mam gdzieś zestaw Red Sea i to polega na suplementacji. Na przykład na zieleń dają mieszankę żelaza i potasu. U mnie ładnie zadziałało. Tak  zielonych alg włosowych nigdy wcześniej nie miałem :clowning


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wiesz co mam dużo korali fluo,nic nie dolewam i mam efekt fluo,dobra lampa + uv w lampie ,po co chemie ładować^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka korali np: Euphylia Paradyvisa , która ma większość ciała bezbarwnego ( tylko w kilku miejscach jest zielony kolor fluo ) . Zoa niektóre też są dość bledziutkie . Nawet przy aktynice efekt fluo jest dość marny . Chciałbym jakoś wspomóc rozrost tego kolorku na wszystkie tkanki Euphyli i sprawić by kolorki zoa były intensywniejsze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no to pisz od razu tak..może tym koralom potrzeba odżywek,z tego co piszesz może spróbuj tego ja to stosuje 2x na tydz

Red Sea Coral Colors ABCD 4x100 ml
 

Red Sea Coral Colors ABCD 4x100 ml

producent:Red Sea
Red Sea
 
Cena:
71.00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że albo masz korale wyprane, albo odmiany nieatrakcyjne. Często trzeba zapłacić sporo za topowe odmiany. Możesz mieć na przykład takie challice:

p-78864-bubble-gum-chalice.jpg

jak i takie:

s-l1000.jpg

 

Podobnie z większością gatunków. Mikroelementy tu wiele nie pomogą.

Najwięcej da się zdziałać parametrami NO3 i PO4, stałością parametrów i dobrej jakości światłem.

W 30l nie sądzę, żeby Ci brakowało czegokolwiek z tego produktu RS. Wszystko uzupełniasz z podmianami.

Zobacz jak to może wyglądać na przykład u kolegi r_33 

 

I spytaj go co leje.

 

 


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak źle nie jest . Wolał bym, by z czasem nabierały żywszych kolorów i stąd ten temat .   Mocno pilnuje parametrów . Miałem nadzieję , że może ktoś odkrył w praktyce jakiś cudowny środek i go stosuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest taki środek. Nazywa się zeovit, ale to ktoś kto używa niech się wypowie. Ja jeszcze nie próbowałem.

Zobacz na baniaki prowadzone na tym systemie:

https://www.google.co.uk/search?q=zeovit&safe=off&client=opera&hs=FYg&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjuh5n6xKvSAhWMIMAKHUcSDkMQ_AUICigD&biw=1745&bih=857#safe=off&tbm=isch&q=zeovit+tank&*

No i jest dedykowany dla korali twardych. Dla miękasów możesz kombinować z aminokwasami, vitaminami, reef-roids, coral boostery, fitoplankton i tak dalej, ale to wszystko opiera się o zwykłą opiekę. Nie ma miejsca na magię, ani cudowne eliksiry.

Koral zadowolony to koral wybarwiony.

Chociaż w niektórych metodach zadowolenie jest wymuszane poprzez zrzucenie części zooksanteli :)


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, FunWorld napisał:

Z preparatami nie mam doświadczenia, ale dobre parametry + niebieskie światło pięknie wyciągają kolory. Szczególnie niskie nutrienty są ważne, bo inaczej zoa tracą pierwotne kolory.

Co do wybarwiania, to mam gdzieś zestaw Red Sea i to polega na suplementacji. Na przykład na zieleń dają mieszankę żelaza i potasu. U mnie ładnie zadziałało. Tak  zielonych alg włosowych nigdy wcześniej nie miałem :clowning

Zależy mi też , aby z czasem stosowania nie pojawiły się jakieś efekty niepożądane typu : glony albo jakiś koral zostawił kartkę (zaraz wracam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha... Tak to każdy by chciał.

Ten środek jest tutaj chyba najlepszy:

patience.jpg

Cierpliwość ;]

Zasada powtarzana przez większość tutaj brzmi - niedobory są lepsze niż przedobrzenie. Jak za dużo wlejesz i to "dobre" życie nie zdąży skonsumować, to zaraz przyjdzie "złe" i zdominuje teren. 

Niby proste, a jednak każdy z nas eksperymentuje i chce poprawiać to co działa dobrze.

Zawsze jak coś dozujesz, w jakiś sposób chcesz się wybić poza standardowe prowadzenie baniaka to ryzykujesz plagami. Nie da się do końca tego przewidzieć i w statystykach ukazać, że na przykład korzystając z VSV masz 34% na cyjano, a jak będziesz lać wódkę to tylko 23%. 

 

Edytowane przez FunWorld (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, FunWorld napisał:

No jest taki środek. Nazywa się zeovit, ale to ktoś kto używa niech się wypowie. Ja jeszcze nie próbowałem.

Zobacz na baniaki prowadzone na tym systemie:

https://www.google.co.uk/search?q=zeovit&safe=off&client=opera&hs=FYg&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjuh5n6xKvSAhWMIMAKHUcSDkMQ_AUICigD&biw=1745&bih=857#safe=off&tbm=isch&q=zeovit+tank&*

No i jest dedykowany dla korali twardych. Dla miękasów możesz kombinować z aminokwasami, vitaminami, reef-roids, coral boostery, fitoplankton i tak dalej, ale to wszystko opiera się o zwykłą opiekę. Nie ma miejsca na magię, ani cudowne eliksiry.

Koral zadowolony to koral wybarwiony.

Chociaż w niektórych metodach zadowolenie jest wymuszane poprzez zrzucenie części zooksanteli :)

Wiele słyszałem o tej metodzie zeowit , ale przy tak małym litrażu  to raczej mija się z celem . Plus tego stosuję się ją gdy przeważają spsy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, BONSAIMANIA napisał:

Wiele słyszałem o tej metodzie zeowit , ale przy tak małym litrażu  to raczej mija się z celem . Plus tego stosuję się ją gdy przeważają spsy .

Dokładnie.

A masz jakieś zdjęcie swojego zbiornika? Tak rozmawiamy w powietrzu nawet nie do końca wiedząc o czym konkretnie.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem euphylie i była prawie przezroczysta. Po jakimś czasie nabrała zielonego koloru i tak jest do dziś. Wydaje się, że masz zbyt czystą wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zrobić telefonem , ale przy przeważającej ilości światła niebieskiego 2:1 kolorów praktycznie nie było widać . Telefon posiada dość słaby aparat i cały misterny plan poszedł w .....

Basen jest niedawno wystartowany . Jestem w tej chwili szczęśliwym posiadaczem siedmiu korali . Zrobię fotki jak zakupie jakiś aparat .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. Ja z czasem doszedłem do wniosku, że z koralami wolę iść w jakość niż ilość i wolę kupić te, które są ładniejsze i lepiej wybarwione. Nie zawsze się to udaje utrzymać, ale jak się uda, to łatwiej później szczepki sprzedać i mieć z tego pieniądze na kolejne inwestycje.

No i cierpliwości... dużo cierpliwości...


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, maciej01 napisał:

Kiedyś kupiłem euphylie i była prawie przezroczysta. Po jakimś czasie nabrała zielonego koloru i tak jest do dziś. Wydaje się, że masz zbyt czystą wodę.

Korale kupiłem około tygodnia temu . Nic się nie pogorszyło ani polepszyło od tego czasu , ale chciałbym by z czasem było lepiej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj im czas w takim razie. Ostatnio gdzieś na forum przeczytałem, że w tym hobby rzeczy dobre dzieją się powoli, a te złe szybko. Coś w tym jest :) 


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz te korale od tygodnia, to poczekaj na pewno się wybarwią. Widocznie w poprzednim akwarium z którego kupiłeś korale była wyjałowiona woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Radomiu jest tylko jeden sklep z akwarystyką morską i w dodatku do mini rafek to raczej ciężko w nim coś zdobyć ciekawego . Wybrałem co najciekawsze i czekam , aż pojawi się w nim coś ciekawego . Jak rozmawiałem ze sprzedawcą to zaczynam w to powątpiewać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pomocą może przyjść giełda na forum. Nie wiem jak w Twoim regionie, ale wydaje się, że tam się sporo dzieje. Jest też dział 'kupię'. 


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie będę musiał zrobić , wyjścia niema . W sklepie to tylko słyszę : tego nie ma i nie będzie , tego nie zamawiam bo za małe i nie ma na to klientów . Jak bym miał akwa ze 200 litrów najmniej to coś bym wybrał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też wysyłkowo kupować życie od JadwigiMorskiej, sam tam kilkukrotnie robiłem zakupy i wielu z nas.  Sklep ma dobre opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę obawiam się , że w taką pogodę nie dotrą do mnie w zdrowiu . Jak zrobi się cieplej to owszem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś czym oświetlasz solniczkę. Jak światło do luftu, to i kolory do luftu. Poza tym daj im czas. Tydzień to bardzo malutko do aklimatyzacji, a i parametry wody swoje wnoszą.
Napisz coś więcej o baniaku, wrzuć fotki - nawet takie jaki masz.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni wysyłają od jesieni do wiosny w ogrzewanych beczkach z temperaturą w środku około 25°, a jak jest ciepło to w styroboksach. Spokojnie możesz zamawiać bez obaw o zamówione zwierzęta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.