Skocz do zawartości
florida_blue

Akwarium i pieskowe pchełki :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, akwarium mamy już prawie od roku, psa od niedawna. Jesienią zakropiłam frontline combo, od razu psa i koty, dziwnym zbiegiem okoliczności tego samego dnia wieczorem dwie krewetki, wundermanii i amboinensis dostały drgawek i padły, czyszcząca zwinęła się w kilka minut, a wundermanii leżała porażona trochę dłużej..... Oczywiście umyłam ręce po zakrapianiu, ale najwidoczniej coś jednak się dostało do zbiornika.... Chciałabym uniknąć na przyszłość takiej sytuacji.

Podejrzewam, że wielu z Was ma również futrzaki w domach - jak sobie radzicie z zabezpieczeniem przeciw pchłom i kleszczom?

Żadne że zwierzaków, ani koty ani pies nie ma bezpośrednio dostępu do akwarium, ale wiadomo rączki się moczy zawsze coś trzeba pilnie przestawić....

A na zewnątrz wychodzą wszystkie i zabezpieczyć na kleszcze i pchły jakoś muszę.

Stosować kropelki? Czy lepsza może jest obroża? Chciałam zakupić foresto firmy bayer.

Jakieś sugestie?

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png?upd=20160616230431

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 godzin temu, florida_blue napisał:

Podejrzewam, że wielu z Was ma również futrzaki w domach - jak sobie radzicie z zabezpieczeniem przeciw pchłom i kleszczom?

Nie mozna miec wszystkiego.Atak na serio jak to czytam nie bardzo rozumie co bardziej chcesz zabezpieczyć psa kota czy ryby.Ale tak teraz calkiem serio zapewne ten zapach ostry zasał odpieniacz i sprawa jasna sie wydaje.Byc moze sa to jakies zwiazki toksyczne.jak wiemy krewetka jest bezkregęgowcem delikatna..ale wiesz moze tu bedzie miał ktos inny pomysl i wnioski.

Edytowane przez Adi1977 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wystarczy operacje z roznymi dezodorantami przeprowadzac w innym pomieszczeniu no i rece przed wlozeniem do akwarium umyc szarym mydlem.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi, muszę zabezpieczyć psa i koty, kleszcze już się pojawiają, więc czas najwyższy. Jednocześnie nie chciałabym zatruć przy okazji mieszkańców akwarium, dlatego chciałabym się poradzić właścicieli innych morszczaków co stosują.

Wcześniej , przy słodkich akwariach używałam frontline czy fiprexa, spray lub krople I nic się nie działo. Oczywiście do akwarium tego nie lałam i na opakowaniu napisane że szkodliwe dla organizmów wodnych.
Tu akurat była taka sytuacja i MOŻLIWE, że śmierć delikatnych krewetek była związana z zastosowaniem preparatu.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Raczej wystarczy operacje z roznymi dezodorantami przeprowadzac w innym pomieszczeniu no i rece przed wlozeniem do akwarium umyc szarym mydlem.

To ja tak wtedy zrobiłam, w innym pomieszczeniu tylko że preparat w kropelkach utrzymuje się chwilę na skórze, później "wnika w warstwę lipidową skóry" i tam sobie działa.

Obroża albo osypuje sierść substancją odstraszajaca / likwidujaca pasożyty albo uwalnia powoli płyn na skórę zwierzęcia. Więc w każdym wypadku coś na zwierzaku jest.



Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png?upd=20160616230431

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja,tak jak Adi napisal,ze chemikalia zostaly zassane przez odpieniacz,wiec warto waz powietrza wywalic za okno i to nie tylko ze wzgledu na psy i koty,ale na wszystkie substancje,ktore kraza po mieszkaniu a wiadomo ze zawsze sie cos robi,odpieniacz natomiast to takie delikatne instrumentum ze od razu reaguje na kazda zmiane...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 lata używamy Foresto. Fajna obroża nie śmierdzi pies może w niej pływać a jak śpi ze mną to ja kleszczy też nie mam :). Dużo biega po łąkach i lesie i czasami zdarzy się że coś przytarga. Ale generalnie z obroży zadowolony jestem.


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla psa proponuje tabletki Bravecto. DZiała na pchły i kleszcze przez 3 miesiące. Ryzyko przedostania się do akwarium i środowiska zmniejszone. A może by tak jakiś filtr węglowy na wejście powietrza w odpieniaczu zamontować? :)

Edytowane przez SOQL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fipronil i S-metofren są bardzo toksyczne dla stawonogów, przy dawce śmiertelnej poniżej ng, więc taka reakcja akwarium jest możliwa. Działanie polega na blokowaniu pewnych receptorów, co prowadzi do drgawek i śmierci.
Taka ciekawostka: Fipronil stosuje/stosowało sie do oprysków. Dawka 0.5 - 2g na hektar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam srodek przeciwko kleszczom i pchlom w preparacie na odrobaczenie. Na filipinach jak szczepilismy psy to bylo to w szczepionce.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrucie od preparatu na pchły to tylko jedna z hipotez. Kamila nie napisała, że było w tym czasie również malowanie i tu też podejrzewałem przyczynę. Może w mniejszym stopniu bo całe lato coś remontowaliśmy i nie było problemu. Trzeba jednak przyznać, że latem okna były otwarte non stop, jesienią nie, a wtedy nie zasilaliśmy jeszcze odpieniacza z zewnątrz
Jednak głównego winowajcy doszukujemy się w tym preparacie na pchły, czy to z powietrza
czy może np z ubrania jakoś się ta trucizna musiała przedostać i stąd pytanie Kamili.
Nie da rady się uchronić przed kontraktem z psem, zawsze sie otrze o spodnie, czy przyjdzie się przytulić. Mycie rąk nic nie da jeśli coś zostanie na ubraniu zaraz będzie też z powrotem na rękach.
To nie jest przypadek że obie krewetki padły jednego dnia.

Oczywiście zadziałałem w tym temacie, wydrukowałem filtr węglowy i powietrze do odpieńka idzie już od dawna z zewnątrz. Jednak na to co pisałem wcześniej to nie pomoże, stąd ten temat :)

To może się jeszcze pochwalę, filtr węglowy made in big daddy w kolorze maskującym :)
71c31fad81a2a6657268c5a59f393360.jpg

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak ktoś nie ma drukarki 3D to wystarczy opakowanie np. po ...  :)

mentos-butelka-juice-blast-300x415pxl.pn

wystarczy wkleić kawałek rurki, zrobić trochę otworów w dnie, zasypać węglem ... i tyle

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co pudełko po mentosach ma wspólnego z naszym problemem?

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że foresto mogłaby być?

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png?upd=20160616230431

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, big daddy napisał:

Tylko co pudełko po mentosach ma wspólnego z naszym problemem?

Wysłane z galaktyki S6
 

Filtr węglowy

19 godzin temu, florida_blue napisał:

Stosować kropelki? Czy lepsza może jest obroża? Chciałam zakupić foresto firmy bayer.

Jakieś sugestie?

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

 

Frontline/stronghold są chyba również w formie kropli na bazie olejowej. Weź zwierzaki na spacer, zakrop, połaź z godzinkę i wróć do domu. Powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.