Skocz do zawartości
AAxxeell

Problem z solą Red Sea Salt

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. Własnie przeszedłem z AF reef salt na Red Sea Salt. Zrobione okolo 3 podmianek i zauważyłem dziś w zbiorniku że zaczął mi strasznie lecieć Mg w dól tj. z 1320 do 1170.

Obsadę mam miękasy i kilka LPS. Idąc dalej tym tropem przed chwilą zrobiłem test na Mg Salifertem (9.2018r) czystej solanki Red Sea Salt i wynik mnie zaskoczył 960!!

Czy ktoś miał podobny przypadek???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy możne zrobiłeś ją według zaleceń producenta ?

czyli rozpuszczać w 20 stopniach i mieszać nie więcej niż 4 h, a jak się rozpuści to dopiero do 25 dolać i testy robić w 26 czy jakoś tak :)

Pytam się bo często ludzie nie czytają instrukcji :P

 


Blenny Qube jest było 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź parametry u na stronie producenta (nr masz na/w pudełku), RS raczej słynie z dobrych parametrów. Używam "czarnej" i "niebieskiej" i, jeśli miałbym się czegoś czepiać, to zbyt wysokich wartości, zwłaszcza w "czarnej".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzałem po kilku minutach więc sprawdzę jeszcze raz :) Instrukcji nie czytałem :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ale martwi mnie ten słaby wynik czystej solanki. Ale jutro zrobie ponownie test czystej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to sprawdź innymi testami, bo może te Twoje coś oszukują. Datą na opakowaniu testu bym nie sugerował się. Gdzieś na forum było opisane, że po kilku miesiącach od otwarci butelki, test traci swoje właściwości i jest duże prawdopodobieństwo, że będzie pokazywał nieprawidłowe wyniki. Może warto iść tym tropem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 godzin temu, AAxxeell napisał:

czystej solanki Red Sea Salt i wynik mnie zaskoczył 960!!

Grzesiu przy jakim zasoleniu czy wyszedł ten wynik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się by przy zasoleniu 1.025 i temp. 20 stopni wynik Mg był tak niski. Używam soli RS i RSCP od dłuzszego czasu i nawet przy wsypaniu soli do swierzej zimnej wody RODI wynik nie był niższy niż 1350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie 1024

Dzis sprawdziłem wynik a solanka mieszała się od wczoraj. Wynik taki sam niski 960. Mam resztkę soli AF więc rozrobię trochę i sprawdzę wiarygodność testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

to Grzesiu coś jest z testem,to jest nie możliwe przy tym zasoleniu coś jest nie tak,(jeśli Cię to zainteresuje ja miałem podobną sytuacje z salifaltem test ważny do 08.2018

ciągle pokazywał No3 -60-80 okazało się że był walnięty,ale to taka moja mała sugestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna używa Red Sea i nigdy nie było problemu. A KH i CA są w porządku? Trzeba też potwierdzić zasolenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ten wątek dotyczył AF to by od razu poszła lawina hejtu a tu że testy kiepskie :) czekam zatem za próbą na innej soli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ca 430, Kh poleciało w dół z 8,6 na 7,7. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć . W jakim opakowaniu kupiłeś sól? Może bedzie można sprawdzić jakie powinna mieć pogrametry ta partia soli.

Sprawa jest dziwna z tym Mg.  Ale wszystko może się zdarzyć . 

Najlepiej jak ktoś inny lub Ty innym testem potwierdzisz wynik . 

Wtedy bedzie można stwierdzić czy sól jest wadliwa czy test. 

Kh zgadza sie . Sól może mieć w granicach 7,6-7,8 to bardzo dobry wynik 

Ca 430 też jest okej.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Dziś dla porównania czy mój test na Mg Saliferta jest sprawny dokonałem pomiarów:

1. Pomiar czystej solanki soli Red Sea Salt wynik 960

2. Pomiar solanki krążącej w zbiorniku wynik 1200

3. Pomiar czystej solanki AF Reef Salt której zostawiłem sobie troszkę na wszelki wypadek, wynik 1500

4. Opakowanie soli mam 22 kg i sprawdzałem po numerze serii na stronie producenta.

Macie jakieś pomysły??

Moje zdanie felerna sól.

Jestem ciekaw waszego zdania :)

sol red sea.jpg

woda w akwarium.jpg

AF reef salt.jpg

Bez tytułu.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

słuchaj skoro masz 22kg soli ,to są trzy możliwości

1/albo wymień sól
2/albo używaj ją i podbijaj magnez przelicz co taniej

3/dokup innej soli i mieszaj trochę żeby ją zużyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszny rozrzut tych pomiarów, piszę o solance RS - 960 i AF 1500 to w zasadzie jest już "prawie" poza skalą testu Saliferta, czy sól AF miała takie parametry? Nie używam, więc pytam kolegów, którzy korzystali/korzystają z soli AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Grzesiu ty musisz zmierzyć te dwie sole u kokoś innego na innym teście lub a innej firmie np Red Sea, coś tu jest nie tak sól AF nie ma 1500Mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź drugi worek i przesyp 3-4 razy - wymieszaj cała zawartość. Jeżeli wynik się powtórzy, reklamuj.

via tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tylko szkoda ze nikogo u mnie w miescie nie ma z solnickzą :( Ale spoko coś wymyśle i będę informował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w najbliższych okolicach, też nie ma żadnych morszczaków? Albo kupisz nowe testy i sprawdzisz nimi sól, albo jak masz pewność , że to sól jest wadliwa to ją reklamuj w sklepie w którym ją kupiłeś. Nikt jeszcze nie zadał pytania czym mierzysz zasolenie i ile gram soli sypiesz na litr wody?

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie mierze hydrometrem oraz refraktometrem. Ile gram to nie wiem nigdy nie ważyłem.

No chyba ze jest ktoś z Częstochowy i chciałby pomóc?? :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz powiedz mi jeszcze - przepraszam , że z uporem maniaka doszukuję się błędu w teście ale ile zostało Ci tego testu ??

Miałem przypadek , że końcówka testu salifert właśnie Mg przekłamywała mi okrutnie wyniki . Dopiero nowy test mi to skorygował. 

PS:

faktycznie najprościej byłoby wykonać test u kogoś w pobliżu. 

Jeśli testy się potwierdzą to przesyp worek tak jak piszą koledzy i znów zrób test .  

Właśnie teraz kończę worek starej soli RSCP( używanej dodatkowo do RSS niebieskiej) i o zgrozo na końcówce mam KH 17,80 i Ca <500

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak robisz nową solankę? Dosypujesz sól do wody i co chwilę mierzysz czy jest już odpowiednie zasolenie? Ja odmierzam odpowiednią ilość gram soli, rozpuszczam w wodzie, sprawdzam zasolenie i  ewentualnie dosypuje sól, a nie zdarzyło się jeszcze żebym dolewał wodę bo wsypałem za dużo soli. 

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.