Skocz do zawartości
pasik21

I kolejne mini 30x30x30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

A oto moja próba okiełznania soli :)

Wybór padł na kostkę OptiWhite 30x30x30cm z szybą nakrywkową

 

Sprzęt:

Lampa  aquael 2x11W z odzysku (ale już widzę że z szybą nakrywkową to nie zagra )

Filtr FZN 3 (z odzysku) : matrix + purigen + włóknina + kawałek wkładu gąbkowego


Grzałka 50w – z odzysku (jej wielkość jednak kwalifikuję ją do wymiany…)

Temperatura 25

Woda z działającego akwarium

Żywa skała 3 KG

Akwarium ma 10 dni. Żywy piach w drodze…

Ojcem chrzestnym projektu został użytkownik marbecz . Który niechętnie jednak patrzy na ten litraż… :)

Dziękuję również kolegom z forum za cenne rady dotyczące fzn-3

C.D.N

DSCN2349 (768x1024).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wszystko zapowiada się super,ale jedno co zrób daj grzałkę w pionie,bo jak spadnie jakaś skałka to ją rozbije...(chyba że masz to wszystko mega sklejone)

powodzenia i ciesz oko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w prowadzeniu kosteczki ,wiele cierpliwości i jak najmniej kombinowania na początku:)

Dodawaj co jakiś czas fotki i informację co się zmienia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ułożyłeś, posklejałeś skałę. Będzie sporo miejsca na korale. Z szyby nakrywowej zrezygnuj bo będzie za mocno grzała się woda, szczególnie latem. Będzie lepsza wymiana gazowa, co ma duże znaczenie w akwarium morskim. Jak chcesz zabezpieczyć przed skoczkami, to zrób zabezpieczenie z jakiejś ramki i plastikowej siatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, maciej01 napisał:

Ładnie ułożyłeś, posklejałeś skałę. Będzie sporo miejsca na korale. Z szyby nakrywowej zrezygnuj bo będzie za mocno grzała się woda, szczególnie latem. Będzie lepsza wymiana gazowa, co ma duże znaczenie w akwarium morskim. Jak chcesz zabezpieczyć przed skoczkami, to zrób zabezpieczenie z jakiejś ramki i plastikowej siatki.

Dzięki. Skała to nie moje dzieło :rolleyes:. Kupiona. Z tą szybą jest dylemat. Sporo paruję bez niej... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To abo jakaś dolewka automatyczna, grawitacyjna lub dolewanie z ręki. U mnie teraz paruje 150-200ml na dobę, a latem jak załączam chlodzenie do zbicia temperatury to ubywa około 300ml, ale mam prawie wyrównaną temperaturę w akwarium i w pokoju. Ja dolewam z ręki. Teraz 1-2 razy dziennie, a latem 2 razy dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Doszedł ciemny piasek i cyrkulator. Chyba za dużo się sypnęło ... Ale zawsze można odjąć. Ciemny piasek to chyba ciągle rzadkość w solniczkach ale taki mi się podoba . Może to skrzywienie w związku z prowadzonymi prze zemnie  dwoma akwariami słodkimi :)

Na razie jest widać wyraźne zmętnienie wody ale powoli ustępuję.

Prosiłbym kolegów którzy mają doświadczenie w prowadzeniu takich mikrusów o poradę które konkretne korale ( z nazwy) dadzą radę w takim klimacie. I ile gatunków do niego wybrać. Osobiście myślałem o 5-7 gatunkach. Dobra myśl?

 

 

DSC_1712 (576x1024).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo korali da radę. Przejrzyj co mają inni i coś sobie wybierz. Teraz piszesz 5-7, a jak znam życie to będzie drugie tyle. Każdy tak pisze na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.