Skocz do zawartości
obione81

Dobór zasilacza do Jebao Rw8

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety pech chciał, że zasilacz od Jebao RW 8 szlag trafił po 1.5 godzinie pracy w nowym zbiorniku - falownik kupiony używany więc niema możliwości zwrotu na gwarancję. Po podpięciu zasilacza od drugiego falownika wszystko ok, więc mam pewność, że to na 100 % wina zasilacza (pomimo świecącej diody). Zamierzam kupić jakiś nowy zasilacz i w tym miejscu proszę kogoś znającego się na rzeczy. Pytanie brzmi następująco: czy musi to być identyczny zasilacz tzn. taki jak oryginalnie ( 24v 1.0A) czy może być inny tzn również 24v ale o większym natężeniu prądu ? Zastanawiałem się nad zasilaczem takim jak np do laptopa lub do drukarek. Może jakieś propozycje.

Z góry dzięki


 

"LUDZIE TO NIE WIEDZĄ JAKIE SIŁY DRZEMIĄ W NATURZE"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być spokojnie o większej mocy, ważne żeby był 25v i min 1a

Edit.

Oczywiscie mialem na mysli 24V...


Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Gothmog (wyświetl historię edycji)

Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie 25 tylko 24V o minimalnym natężeniu 1A. Podpowiem tylko, że zakres napięć sterownika pompy zawiera się od 8V do 30V. W takim zakresie napięć zasilających falownik pracuje poprawnie a napięcie jest wykładnikiem mocy oddawanej. Dla 24V czyli napięcia nominalnego wynosi 23W. Jak chcemy ograniczyć moc zakładamy zasilacz 12V i pompa mieli o 1/3 słabiej. Co do prądu nominalnego zasilacza to oczywiście 1A to prąd minimalny dla danej głowicy falownika. Można zastosować zasilacz o prądzie nominalnym dowolnym i większym od 1A. Trzeba mieć jednak świadomość, że falowniki pracują 24h więc im większy prąd max zasilacza tym większy jego prąd spoczynkowy ( prąd czuwania). Jeżeli używamy pompy z mocą  50-60 % to spokojnie możemy zastosować tymczasowo zasilacz od laptopa, który przeważnie ma 19V/3,4A.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

RW-8 na max mocy pobiera 30W tak więc 1A to za mało (24Vx1A=24W! a gdzie tzw. zapas).

w swoim akwa mam rw-4 (zasilacz 24V, 1A) i rw-8 z zasilaczem 24V i 1,5A (20% zapasu mocy) tak więc jeśli chcesz kręcić pompą na max taki zasilacz to min. Jeśli chcesz zmniejszyć obroty na cyrkulatorze i zastosować zasilacz o mniejszym napięciu postępuj analogicznie (30W= V x A + 20% (12V x 3A będzie OK)).

Mam nadzieję że pomogłem i nie zagmatwałem... sobota, środek nocy... % ;)

Pozdrawiam

Andrzej


120x60x50 + sump  170W LED DIY (@Magu) + 2x39W T5 130W LED DIY (STEROWANA BY NANORAFA THX) + 2xT5 39W, RO 1000int, JEBAO RW-15 + RW-8, DCP-6500


26659830da7e9a970035b2eb3e17e080u346a148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.