Skocz do zawartości
mufti

AM Aquaniveautomat - pompa strzela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie do osób używających pompki peletrystycznej SP3000, np. w automatycznej dolewce. Zamontowałem automatyczną dolewkę AM Niveautomat. Po włączeniu pompka zamiast obracać się zaczęła drgać. Jak już się ropędziło, to co pełny obrót coś strzelało w środku i blokowało ruch bębenka. Teraz działa zmiennie, tzn. kręci się przy dozowaniu, ale trzaski są losowe, takie charakterystyczne stukanie i zahaczanie o coś.

Czy to jest normalny objaw, czy coś nie tak i wymieniać (gwarancja) ?


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo , myślałem że to wina krzyżaka. Wymieniłem krzyzak i wężyk i nic nie pomogło . Pozostałe cząści chyba nie są wymienialne , więc pozostaje kupić nowy . Jednak póki pracuje niech chodzi aż przestanie pompować. U Ciebie skoro jest na gwarancji to reklamuj, bo oczywiście tak nie może pracować.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U mnie wystepuje taki objaw przeskakiwania, tak jakby na moment przyspieszyla o 1/4 obrotu i oczywiscie towarzyszy temu delikatny trzask. Pompa z defektem dziala juz dwa miesiace i jak na razie nie zamierzam wymieniac. Na Twoim miejscu bym reklamowal.

pozdrwiam

Krzysztof


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reklamacja to najlepsze wyjście a osobiście uważam że te pompki nie są najlepszej jakości.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za rady. Spróbuję reklamacji.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak wysmarowana, ze wiecej juz sie nie i tak objawy nie ustapily


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja tez tak miala na poczatku poznteraz tylk ood czasu do czasu- chyba musi sie dotrzec;/? ja wkropilem troche oleju normalnego do smarzenia i dzila

wydaje mi sie ze ten waz jest na poczatku dosyc sztywny on musi sie wyrobic troche


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie calkiem na temat ale moze Was zainteresuje:

3x w ciagu ostatnich 6-ciu miesiecy plywak nie zalaczyl lub nie wylaczyl pompy. Zawsze po wyjeciu z wody dzialal i po ponownym zamontowaniu rowniez -przez jakis czas. Postanowilem reklamowac i pan przez telefon powiedzial mi, ze zle dzialajacy plywak w tych pompach to znany problem i teraz juz maja jakies lepsze. W ramach gwarancji wymienia gdy dosle im pompe lub przysla plywak jezeli sam go chce wymienic.

Takze jezeli ktos ma te dolewke na gwarancji i mial problemy z plywakiem to wiadomo co trzeba zrobic.

Jezeli jest gwarancja to zadnych stukow w pompie bym nie tolerowal. Jest zbyt droga.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani: OK, ja mam chyba już ten nowy pływak - indukcyjny. Nie ma żadnych styków tylko swobodnie unoszący się pierścień z drążkiem w środku. Czy o taki chodzi ?

Stuki zmniejszyły się znacząco po tym, jak powisiłem pompę z gąbką pod spodem... Półśrodek.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mufti - w mojej pompie tez byl "pierścień z drążkiem w środku". Mysle, ze ten nowy plywak ktory powinienem dostac w tym tygodniu nie bedzie sie optycznie niczym roznil od starego.

Pompe kupilem w sierpniu. Moze juz masz nowsza? W kazdym razie wiesz co zrobic jak raz nie zalaczy i jeszcze bedzie gwarancja.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK Stani, dzięki. Ja to kupiłem w zeszłym tygodniu. Może jest szansa, że mam już ten nowszy? Zobaczę jak będzie i ewentualnie zareaguję. Jeszcze raz dzięki.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyslali mi ten nowy plywak. Troche sie rozni wygladem - jest bardziej przezroczysty, podczas gdy ten felerny byl koloru kosci sloniowej.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz dac zdjecie stani? chetnie porownam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge.:D(

Ale jak Ty dasz, to ja porownam.:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani ja mam ten sam objaw co Ty pompa nie wylaczyla sie i wlala mi cala wode z dolewki do zbiornika po wylaczeniu z pradu i ponownym wlaczeniu jest juz ok. Ale boje sie ze sytuacja moze sie powtorzyc a mam do dolewki podlaczony mikser i wtedy zatruciu moga ulec ryby, po wlani calego klakwasser z miksera jednorazowo.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudna sprawa Piotr. U mnie raz nie wylaczyl dolewki po dwoch miesiacach bezzawodnego dzialania. Jezeli masz gwarancje to reklamuj, jezeli nie to chyba zeby nie ryzykowac - zainwestuj.:D(

Jeszcze raz - moze to przypadek ale ten nowy plywak jest prawie przezroczysty. Mozna go wymienic samemu. W pompie odkrecamy 4 srubki i tam jest kostka do ktorej dochodza dwa przewody plywaka. To wszystko.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Stani za info domyslalem sie ze to moze byc wada fabryczna.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.