Skocz do zawartości
R.I.P

L.debelius vs H.harleqin

Rekomendowane odpowiedzi

Czy da się trzymać debeliusy z harleqinami?

Dodam że mam dwa dorosłe , wypasione debeliusy i chciałem wprowadzić znacznie mniejszą harleqinke ... mam obawy czy aby nie zostanie pożarta na " dzień dobry"?

Z góry dziękuję za info.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2x debelius, 2x czyszczace i jedna harleqin i żyją w zgodzie :)


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czyszczaca dość duża i ostatnio wposcilem 2cm wielkości harleqina i żyje

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info dla potomnych ....

Krewetka wpuszczona w sobotę.

Nie daje sobie w kaszę dmuchać - jak debelius zbyt blisko podejdzie krewetka zaraz się stroszy i skutecznie przegania rywala.

Co dziwnego zaobserwowałem - wszystkie Asteriny włażą na szyby - tak jakby uciekały ze skał. Zwróciło to moją uwagę bo nigdy wcześniej czegoś takiego nie obserwowałem.

Zazwyczaj ściągałem Asteriny pensetą ze skał ... nigdy z wyczyszczonych szyb.

Właśnie złapałem jedną rozgwiazdę i na drucie podałem centralnie krewetce ... pięknie zdjęła z druta i zaczęła konsumować.

Już się w niej zakochałem ....:P

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz moze ile potrafi asterin zjesc dziennie?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od soboty podaję dwie sztuki dziennie ale ile ona jeszcze dodatkowo ich wyłapie to ciężko powiedzieć.

Jak wykończę te co mam w akwarium to mam wysuszone w pojemniku ( kilka setetek ) i zacznę namaczać i podawać pod nos. U kumpla ta metoda zadziałała ... kwestia tylko taka czy krewetka na takim sienie przeżyje.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja hymenocera prawie z reki asteriny bierze, wczoraj zdjelam jej z szyby i rzucilam prosto w "łapki" i zupelnie się nie przejęła tym, ze jej prawie dotknelam. Az jutro sprawdze, czy mi z palców zabierze :) zjada raczej wiecej, niz dwie sztuki dziennie. Myślę, ze nie ma wrogów u innych krewetek, bo nie stanowi dla nich zadnej konkurencji pokarmowej. U mnie czyszcząca zupelnie sie nią nie interesowala, choc jest upierdliwa dla innych krewetek. Chyba ukatrupila mi kuekhentali, ale harlequina nigdy nie ruszyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... widziałem w sklepie jak brała centralnie z ręki.

Moją jak pakowałem w sklepie to dostała Asterinę w " łapki " i nie odpuściła nawet jak ją wkładałem do swojego zbiornika po aklimatyzacji.

Super zwierz ...

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymalam do jutra i wlasnie jej podalam asterine w palcach. Zabrala ją bez zadnego stresu :) mialam te krewetke zamiar odsprzedac, bo juz mi sie kończą zasoby asterin, ale chyba zaczne skupowac asteriny dla niej, zeby ją zatrzymac. Przepiekny i odwazny zwierzak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.