Skocz do zawartości
chmieles2

Pterapogon Kauderini

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro przetrwały pierwszy tydzień to się pochwalę :)

moje maleństwa

IMG_6789.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne. Ile one mają długości - 1 mm? : P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Gratulacje.Możesz  napisać posta z dokumentacją fotograficzna rozmnażania i odchowu jak ci się będzie chciało.

 


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeżo wyklute miały jakieś 3mm tułowiu +/- kolejne tyle płetw. Teraz mają w całości ok 15-20 mm długości. 

 

Do karmienia żywa, mała artemia, trochę czerwonego planktonu skubią. Innych mrożonek na razie nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje !

jaki był czas wylęgu ikry ?

 


7a614fd06c325499f1680b9896beedeb.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulalcje, napisz coś więcej 


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosił od pierwszych dni lutego, nie wiem czy nawet dokładnie 1 lutego nie połknął :) Samych zalotów niestety nie zaobserwowałem, ale już noszenia ikry nie dało się nie zauważyć - pierwsze 3-4 dni siedział schowany, a samica odganiała wszystko co się zbliżyło. Po kilku dniach to się uspokoiło i powróciło w zasadzie w ostatnich dniach, gdy już miał wypuścić. Wtedy schowały się w 1 kącie akwarium i znowu samica przeganiała co podpłynęło.

 

Pod koniec "ciąży" często otwierał pysk i można było zauważyć, że coś biało-czarnego mu się rusza wewnątrz. Oczywiście więcej w tym domyślania się niż bezpośredniej obserwacji, ale sam widok i tak warty czekania. Młode wypłynęły równo tydzień temu więc nosił pełny miesiąc. Wypuszczał przez 2 dni - rano zauważyłem 3 maluchy, w ciągu dnia jakieś kolejne 2, wieczorem zgraja ok 10 sztuk i następnego dnia reszta wypłynęła. Młode mają ok 5 mm wielkości, skądinąd nie wiem jak mu się w tym pysku wszystkie na raz mieszczą :D 

 

Maluchy odłowiłem natychmiast do osobnego zbiornika. Póki są małe bez problemu można je złapać w siatkę lub ściągnąć wężem. Tu o dziwo dużo łatwiej to zrobić jak są w kupie - pojedynczy jakoś bardziej kuma co się dzieje. Gdy są w kupie grzecznie wchodzą do siatki jak świnki rzeźnikowi pod nóż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko do tematu.Przy czyszczeniu sumpa , ze dziwieniem odkryłem jednego takiego osobnika, ma około 2 cm.

Jeżeli wpuszczę go do głownego zbiornika to moja para pteragonów może zrobić mu krzywdę??

Szkoda by było , jak się już uchował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz opisać różnicę między samcem a samicą? Oraz jak się zachowują na co dzień. 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest cała instrukcja jak rozmnażać wystarczy sprawdzic  na forum ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.