Skocz do zawartości
dampus

Kranówka, aqwa bez pienidła

Rekomendowane odpowiedzi

'

 

No to chlopaki dajecie popalic szlachcie morskiej co to mają sprzętu na 10 tysi I trzęsą d*pą jak im padnie osmoza,wyłączą prąd.jest za gorąco I tsunami przejdzie,siła w naturze,a j a k ktoś lubi wymagające sps_y to niech d*pą trzęsie,akwa dla nas czy my dla akwa?ogólnie žona do mnie mówi ze akwaryś c I męczą zwierzaki w swych akwariach.I raczej nie myli sie..pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź chłopie trochę zluzuj kołnierzyk.... i nie traktuj ludzi jak idiotów. Jak ktoś ma korale za 10 tysięcy to podchodzi to hobby poważnie i stara się zredukować maksymalnie potencjalne ryzyko. Poza tym przy takiej cenie życia, koszt osmozy jest marginalny. Nigdy dobra woda RODi nie była powodem problemów w akwarium, czego nie można powiedzieć o kranówce.

Lej co chcesz do akwarium, a nie czepiaj się "szlachty" (który to tytuł nota bene nie ma nic wspólnego z ceną akwarium). 

taka aluzja...

07cwany_zyraf.jpg


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2017 o 18:28, wacoplaco1987 napisał:

Witam kolego, jesteś z Rybnika, pewnie chodzi ci o sklep w Wodzisławiu Śląskim, Zoovitek.

Ostrzegam wszystkich>>> Proszę nie słuchać tego właścicela!!

Ten sklep nadaje się do zgłoszenia w jakiejś fundacji o męczeniu zwierząt.

Akwaria na kranówie, wszędzie glony, i wymysły właściciela że w internecie wszystko źle, wszyscy się mylą, łącznie z renomowanymi sklepami.

Ten Pan w tym sklepie opowiada o tym ze korale rosną przecież w ujściach, rzek gdzie jest różna woda, wulkany itp. Odpieniacz białek to przekleństwo Niemieckiej myśli technicznej.

I w ogóle to on zapoczątkował akwarystyke morską w Polsce , a może i pewnie w Europie.

Dajcie spokój, jak ktoś mi mówi ze cyjano jest dobrym glonem, to dla mnie to dyskwalifikacja.

Ryby mają ospe, wszędzie smród, żadnych korali, bo jak twierdzi właściciel każdemu korale padą po pół roku, a on chce pokazać ludzią dobrą drogę akwarystyczną.

Sam po sobie wiem, że wszystkie skróty w naszym hobby kończą się źle... sam mam teraz problemy, bo myślałem ze zrobię coś taniej, inaczej. Niestety starsi koledzy mają rację i każdy błąd znajdzie swoje konsekwencje.

Lepiej zacząć od mniejszego litrażu, ale na wodzie RO-DI. Znajdziesz napewno kogoś w rybniku, kto udostępni ci wodę. Nie rób tego błędu.

 

Mialem okazje odwiedzic to miejsce Zoowitek 10 dni temu,(posiadam w Wodzislawiu mieszkanie) i radze je z daleka omijac ,jesli chodzi o kranowke to jest absolutnie poroniony pomysl,woda na Slasku rozni sie w wielu miejscach,a co dopiero na terenie calej Polski,jesli ktos nie ma osmozy rozwazylbym wspolprace z kims kto ja posiada.ewentualnie bardzo wysokiej jakosci wode butelkowana mozna by bylo zastosowac,ale osobiscie odradzam nawet takie rozwiazanie.


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to Pawel ladnie ujal: " a j a k ktoś lubi wymagające sps_y to niech d*pą trzęsie ":thumbup:

Nie wydaje mi sie, zeby autor tematu trzasl czymkolwiek, raczej wywolal dyskusje, do ktorej niektorzy nie dorosli.

Zawsze fajnie sie czyta wypowiedzi osob, ktore po zalozeniu akwarium nigdy nie mysleli o rozwoju, o ambitniejszych koralach niz tylko te w innym slowa znaczeniu: "najtwardsze" . Musialo byc sporo wpadek, skoro "raczej niemylaca sie" zona uzyla slowa "meczone" ? 

Wyobraz sobie, ze bywaja akwaria, w ktorych sprzet jest tanszy niz rosnace w nim korale, mimo prowadzenia na "zwyklej" RO/DI.;) Nie okreslibym sie indianskim imieniem "Trzesacy d*pa", a raczej "Systematyczny" i z kosztem sprzetu to nie ma zwiazku (akurat osmoza kosztuje grosze).

Bywaja tez piekne akwaria prowadzone na kranowce, bez odpieniacza, podmian i bez testow - dla mnie to nic nie zmienia i nie nazywam tych akwarystow "Twardy cos tam" czy "Nie Szlachcic Morski". Kazdy wybiera sobie sam kierunek rozwoju lub pozostaje do konca zycia na kranowie, nigdy nawet nie probujac z osmoza.

Przez pierwsze lata moje akwarium nie widzialo osmozy, bo jej jeszcze w sklepach nie bylo. Teraz jest latwo dostepna i wydaje mi sie, ze to dzieki niej, odpieniaczom, testom i internetowi, nastapil taki szybki rozwoj naszego hobby.

Pozdrawiam

Szlachcic Morski - ciezko zdobyty tytol na corocznym Zjezdzie Akwarystow Morskich na Wdzydzach.

 


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Tester napisał:

Nigdy dobra woda RODi nie była powodem problemów w akwarium, czego nie można powiedzieć o kranówce.

Chyba najlepsze podsumowanie tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.