Skocz do zawartości
Cichyppg

Milka. Dziwnie wygląda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem. Postanowiłem przetestować bakterie akwesan (zaraz zostane zlinczowany wiem ) ponieważ nie mogę się pozbyć cyjano i o dziwo świetnie działają bo cyjano się cofa w "oczach" przy okazji po dodaniu akwesan milka schowala swoje polipy i widoczny jest sam szkielet milki. Czy jest możliwe ze się pobudzi do życia ? Czy bakterie spowodowały jej śmierć ? 8b5f9a138f5c9d6a4b267efd10e45e27.jpg

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile nasypałeś akwesanu?u mnie na obieg 1500 litrów raz na trzy dni idzie łyżeczka od saliferta i milka nigdy tak nie wyglądała,dajesz pożywke dla bakterii?


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dałem nic ponieważ one niby mają pozywke w sobie. Co do ilości to czytałem różnie na polskich jak i zagranicznych. Ogólnie trochę przesadziłem bo dałem ok 3g. Na 200l jednak wszystkie korale mają się świetnie nawet bym powiedział lepiej niż przedtem oprócz milki. Ryby pływają zdrowo, skrzydlica tez tak jak pływał tak dalej plywa i non stop poluje. Czy jest to możliwe wogole żeby bakterie spowodowały coś takiego ? Przecież to nie jest chemia tylko biologia

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Ogólnie jeszcze powiem tak. Po dodaniu akwesanu w akwa zrobiło się mleko do godziny woda krysztal. Na anglojęzycznych stronach pisali o tym ze dodaje się przeliczajac powierzchnię wody na polskich znowu ze odrobinę czytałem także ze 2 łyżeczki salifetra na 1000l. ale nie było żadnej fotorelacji i ogólnie mało informacji jest u nas. Po przeliczeniu mojej powierzchni wychodzi 0.56m2 wody wiec według instrukcji powinno się dać 5.6g dałem mniej i kurde wszystko ok tylko milka odwala. Jakie są rokowania dla mojej milki ? Przenieść ja do świeżej solanki bez akwesanu czy poczekać i liczyć na to ze się obudzi ?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj do rana może zawiesine z akwesanu potraktowała jak pokarm.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za szybka odp. Jak do jutra się nie poprawi kondycja milki to przeniose ja do innego zbiornika z świeża solanka.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się kiedyś wlało trochę więcej zeobak-u to milka wygladała bardzo podobnie, wróciła do normy po kilku godzinach Inne korale nie zareagowały


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to super :-) mam nadzieje ze u mnie też tak będzie :-) ogólnie mogę powiedzieć że akwesan jest zajeswietny na cyjano tylko nigdzie nie ma dokładnie napisane ile tego dawać :-P u mnie cyjano na pełnym oświetleniu zaczęło bielec jak miałem piasek różowy teraz mam delikatne ogniska o blado różowym kolorze. Zobaczymy co będzie dalej bo juz nie mam sił na te cholerstwo

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z ilością na pewno przegiąłeś. Na 500 l daję łyżeczkę salifertra co dwa-trzy dni.

Obserwuję, że woda po akwesanie jest bardzo krystaliczna.

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie się wyklarowala w ciągu godziny. Na początku byłem przerażony haha nawet szybko przytachalem mały zbiornik i chciałem wszystko przerzucać po czym zorientowałem się ze jest coraz lepiej. Ogólnie powiedz mi jak wrażenia po używaniu akwesan ? Są dobre te bakterie ? Na następny raz dam tez jedna łyżeczkę ale co tydzień.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie też przesadziłem z akwesanem i parę miękkich korali padło heh teraz nie daje go w ogóle i żadnych innych bakterii i jest dużo lepiej, ot taki wniosek [emoji14]

d655525699b1f7603025d57a3a8554fa.jpg

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ładuje dwie czasem trzy łyżeczki dziennie akwesanu na 180l i nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów 

Mam dsb, refugium i mocny odpieniacz. Pisanie ze jedna łyżeczka na 1000L i korale padają jest niemiarodajne bo każdy system jest inny. Słyszałem że acropory leciały po akwesanie, u mnie , żadna acra nie poleciała a przyznam się że czasem mi się zdarzyło zapomnieć i sypłem dwa razy dziennie po 2-3 łyżeczki proszku. Należy zaczynać od małych dawek i powolutku zwiekszać ja tak robiłem i jest ok. Dając duża dawke na raz fundujemy skok parametrów ( tak podejrzewam) 

 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sytuacja dzisiaj się wydarzyła. Po przestudiowaniu waszych opini itp stwierdziłem ze spróbuję podać pokarm w postaci Zooplankton i jbl fluid koral. Zooplankton wlalem bezpośrednio do wody w ilości 5ml. Jbl fluid koral podałem na ta moja milke bezpośrednio na patyki i zauważyłem ze po chwili milka zaczyna się pompowac i robi się fioletowa. Z tego co zauważyłem mogę stwierdzić że po podaniu akwesanu wywala całe mikroorganizmy którymi żywią się te korale. Pokarm będę podawał przez kilka dni w tych samych dawkach i zobaczymy czy milka nabierze dawny blask. W każdym bądź razie jeśli ktoś miał problem z akwesan em to warto podać pokarm bezpośrednio na korala

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie coś dziwnego zrobiło się z milką. Parametry stabilne od ... długiego czasu. Wszystkie koralowce ładnie polipują jedynie milka - kilka szt. w różnych miejscach akwa schowała całkowicie polipy... nie wiem co z nią jest. Dozuję ballinga z fm 123 w 1/4 dawki. Do tego karmienie trzy razy w tygodniu korali. Jedyne co zbiegło się z czasem to tarło chromisów. Jakieś pomysły ? Pozdro.


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Kh. U mnie jako pierwsza wali focha, jak się Kh, nawet lekko, "kiwnie" w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ją tyle czasu i nigdy tak sie noe zachowyaała. Sprawdzę po wieczorem kh. Czy było tak u Ciebie , że najpierw się "śliniła"? U mnie najpierw były białe włoski a po tym brak polipowania. Może faktycznie kh sie podniosło bo chromisy co dziennie składają ikre . Dzięki.


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, u mnie się nie "ślini", po prostu zamyka się i dopóki nie wyrówna Kh to się nie otwiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to spadek KH to nie podbijaj od razu o kilka stopni. Zrób to powoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.