Skocz do zawartości
Nik@

Co to za ślimak nagoskrzelny?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś go rozpoznaje? Ubarwienie i brak wypustek przypominających polipy koralowcow sugeruje, że prawdopodobnie jest glonozerny. Ma około 2 cm długości i zielono-szaro-fioletowy "płaszczyk"

6124141864194f641e63d7fc5e7bd111.jpg

f65d35204588292def8e34b9ca83b2eb.jpg

Przelecialam z telefonu ślimaki nagoskrzelne na reeflex, ale nie znalazłam takiego samego, moze mi się "omsknął"

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam reeflexa i idąc po kolei dotarłam do literki D. Dermatobranchus może któryś? Szukam dalej jakby co ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maelen, chyba trafiłaś, to może być któryś z tej rodziny. Niedobrze, bo one żywią się polipami korali :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to do sumpa, bo ogólnie stworzenie jest śliczne :). Niestety ślimaki nagoskrzelne to stenofagi, także one zawsze konkretny pokarm. Dlatego też ciężko hodować je w akwarium. Odżywiają się albo polipami, albo konkretnym gatunkiem gąbki. Są też takie co odżywiają się tylko ukwiałami i tak dalej :).


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, przeglądnęłam reeflexa do końca i nie znalazłam innych podobnych. Pytanie też, którymi koralami się żywi, może dałoby się coś ugrać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bieda z tymi slimaczkami nagoskrzelnymi. Wczesniej trafil do mnie phyllodesmium colemani, niby jedzacy tubipory. Specjalnie zalatwilam mu tubipore, ale zniknał po miesiacu :(

Ten gagatek z fotki powyzej jest w moim malym zapasowym akwa, tam nie mam praktycznie zadnych korali procz kilku miekasow. Caly czas oblazi szyby, wiec mialam nadzieję, ze to glonozerca i przetrwa. Gdybym wiedziala jakie korale zjada to moze bym mu zalatwila jakies scinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to chyba niestety oddaje w pełni sytuację :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie one trafiają jako niechciani pasazerowie na gapę od innych akwarystow. Mam zapasowe akwa, gdzie nie narobia szkód, wiec przygarniam, bo przeciez nie ma szans ich odwiezc do domu. Próbuję im załatwić to, co lubią jeść, bo szkoda mi, zeby trafily do toalety :( niestety nie mam pojęcia, w czym gustuje ten piekny zielony gagatek, ale sprobuje jeszcze jutro internet przetrzepac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze na moim portalu, mam sporo nagoskrzelnych opisanych, także takich których na reeflexie nie będzie, ale nie obiecuje, wiesz jak to jest z fotkami, ciężko coś dobrać nie widząc na żywo :).


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialam, ze to Twoj portal [emoji4]

Slimak jest najbardziej podobny do tego dermatobranchus. Te charajterystyczne czułki w czarne paski.

Udalo mi sie zrobic lepsze fotki

16cc93f43def6d82f5c35c58bc882d46.jpg

9ff236cbfb2be89009adea8c5d002487.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego gatunku mam tylko jednego opisanego http://akwarysta.eu/index.php/slimaki-nagoskrzelne/766-dermatobranchus-sp-02-slimak-nagoskrzelny choć nie jestem do neigo do końca przekonany, zupełnie inne wzory, choć czułka fakt bardzo podobne.

Tak jeszcze podchodzi mi pod tego, tylko może po prostu to młody osobnik http://akwarysta.eu/index.php/slimaki-nagoskrzelne/819-nembrotha-lineolata-slimak-nagoskrzelny :).

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wpiszesz sobie w google dermatobranchus to jest ich zatrzesienie podobnych. Nie znalazlam identycznego ale sporo podobnych. A Twoje slimaki przejrzalam wszystkie, nic procz tego jednego nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.