Skocz do zawartości
SOQL

Caulastrea fluo nie pompuje

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie świeże akwarium to raz a dwa za niskie mg i ca. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie też myślę, że akwarium musi przejść dojrzewanie. Trzy miesiące akwarium i kolega z dużym stażem z akwarium morskim pisze że musi się zaklimatyzowac? Jedni dojrzewanie mają po miesiącu, inni po sześciu. Każde akwarium jest inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego że każde akwarium jest inne korale aklimatyzuja się różnie.
Teorię o kropelkowej aklimatyzacji również słyszę nie raz ;-)

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze na zbicie kH (za wysokiego) wstawic jakas prosta Montiporke itp. - tym bardziej, ze NO3 i PO4 sa slabo wykrywalne ?:waving Pomysl Darka, zeby go odwiedzic i sobie sprawic pare twardych ma przy tej soli sens...

Ca i Mg (mniej wazne) sobie latwo podniesiesz...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani Właśnie to próbuje powiedzieć tylko coś słabo mi idzie ;-)
Aklimatyzacja korala żeby włożyć bo do akwarium to jedno a aklimatyzacja korala już w akwarium tak żeby prawidłowo się rozwijał i pobierał do życia niezbędne składniki to drugie

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podniósł Ca i Mg powoli. Możliwe ze jak podniesie Ca to KH trochę poleci w dół. No i No3 i PO4 masz zerowe,być może jak dla niej za dobre warunki? Całausterki lubią trochę NO3.

Galaxy S5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też źle znosiła zerowe NO3 i PO4. Najlepiej dzieliła się i pompowała przy NO3=2 i PO4=0,05.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ja mam pogorszyć te warunki w sposób kontrolowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podawać więcej mrożonek dla korali drobnych w nocy.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche skorygowalem alkalicznosc i zauważyłem, że nocą 2 z ok 20 głowek minimalnie polipuja. Dosłownie po 0,5mm wysunięte.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Zastanawiam się jak traktować każda główkę? Wszystkie jak pojedynczy organizm czy każda główkę z osobna... Coś jak brata bliźniaka?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewając temat też miałem ostatnio problemy z caulastreą, rok temu miałem przeprowadzkę do nowego akwa, wszystko przekładałem na wariata bo nie miałem innego wyjścia.

Miałem sporo korali, caulastrei było ze 150 główek i wszystkie mi padły w ciągu 2-3 miesięcy, o dziwo np euphylie dały radę i nie straciłem żadnej główki. Z wcześniejszych i teraźniejszych doświadczeń wnioskuje że nie lubią wysokiego KH lub są bardzo wrażliwe na nagłe zmiany warunków. Zdecydowanie wolą całkowicie dojrzałe zbiorniki, oczywiście jak to LPS lubią dokarmianie ale jego brak bym jednak wykluczył jako powód marnienia korala( w pierwszym zbiorniku rosła mi jak na drożdżach i niczym nie dokarmiałem). Również niskie wartości Ca i Mg bym wykluczył bo miałem tak w pierwszym zbiorniku który bardzo zaniedbałem a mimo to caula rosła super jedyne co to widać było że miała bardziej porowaty szkielet.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.