Skocz do zawartości
Seba6001

Z 30 L na 250 L w obiegu pomóżcie..

Rekomendowane odpowiedzi

kupie ta chinke 300 w bo musze szybko uruchomic nowy baniak bo mi juz 1 rybka padła ( chyba z głodu albo jaks choroba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak planujesz za rok kupić coś lepszego, to ta chinka z eBay na ten czas może być. Możesz ją potem odsprzedać z niewielką stratą, lub zostawić jako lampę awaryjną, zapasową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kupiłem 10 kg piachu z pół rocznego zbiornika  kupilem go w czwartek i zacząl troszke zieleniec... jest to normalne czy cos z nim jest nie tak ?  wode wziąłem z podmianek a 120 L dobrałem ze skrzydlicy ( zalewali nowy zbiornik zaszczepiona bakteriami ) skałe tez wziałęm zywa odgazowana ze sklepu a wiec powinno to zieleniec ? jest to normalne ? nie robi sie jakies dino albo cyjano ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie kupiłeś nowego piasku? Chociaż dobrze go przepłukałes zanim dałeś go do akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dzieki temu doladowales syfu do nowego akwarium. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zycie w piachu padlo bo rano widzialem robaczki zdechle plywaja .......a moze kupic odmulacz i ten piach odmulic? Czy go wymienic? Ale jak go wybrac?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 godzin temu, Seba6001 napisał:

Koledzy kupiłem 10 kg piachu z pół rocznego zbiornika  kupilem go w czwartek i zacząl troszke zieleniec... jest to normalne czy cos z nim jest nie tak ?  wode wziąłem z podmianek a 120 L dobrałem ze skrzydlicy ( zalewali nowy zbiornik zaszczepiona bakteriami ) skałe tez wziałęm zywa odgazowana ze sklepu a wiec powinno to zieleniec ? jest to normalne ? nie robi sie jakies dino albo cyjano ?

a nawet jak się robi zielono to co - spodziewasz się że obędzie się bez dojrzewania ?

używany piasek ZAWSZE należy PORZĄDNIE wypłukać - a jak chcesz "robaczki" to się kupuje 1-2kg/litry żeby zaszczepić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

teraz to juz go "wypłukałeś" w zbiorniku - co miał oddać do wody - to oddał (a przynajmniej większość)

sprawdź odmulaczem

po prostu przedłużyłeś sobie dojrzewanie o kilka tygodni

Godzinę temu, Seba6001 napisał:

Zycie w piachu padlo bo rano widzialem robaczki zdechle plywaja ......

padło całe czy "trochę" to co padło warto/trzeba odessać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ten piasek odessał wężykiem, bo na pewno jest w nim sporo syfu. Ten syf może być długo oddawany do systemu i będzie długie dojrzewanie i może w przyszłości problemy. Odessij, brakującą wodę dolej świeżej solanki, kup piasek suchy lub "nowy żywy ze sklepu". Czekaj na zakończenie dojrzewania, a na pewno będzie ono trwać dłużej bo ten piasek już pewnie oddał coś do wody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wyciaglem skale i wysprzatalem caly piach tyle ile sie dalo troszeczke zostalo ale niewiele ......cala skala mi sie rozleciala co pokleilek no i filtr ro wymienilem 2 wklady 2 wklady z zywica i tldalej pokazuje0.04 wrrr cisnienie mam chyba z 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, a czy nie jest tak że po wymianie filtrow i żywicy należy trochę  odopuścic wody a potem zmierzyć Ro aby wynik byl 000

Troche,to mam  na myśli 30 litrow Ro a potem miernik DTS:rolleyes:

Może sie mylę ale tak robiłem 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed zywica wychodzi 0.29 a po 0.04

a wode mam ze studni a wiec wychodzi takie 162 jednostki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może membrana jest też już do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

3 minuty temu, Seba6001 napisał:

przed zywica wychodzi 0.29 a po 0.04

rozkalibrowany miernika źle odczytujesz - skoro masz 2 puszki nowej żywicy to niemożliwe

co to za żywica ? może mineralizująca zamiast demineralizująca ?

2 minuty temu, maciej01 napisał:

Może membrana jest też już do wymiany?

po jest TDS żeby zmierzyć przed (prosto z kranu) i po  membranie - i masz wynik ile % oczyściła :P czyli czy się nadaje czy nie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
filtr ro wymienilem 2 wklady 2 wklady z zywica i tldalej pokazuje0.04 wrrr cisnienie mam chyba z 200


Kiedy ostatnio kalibrowales miernik TDS ?

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a może żywica była sucha a nie wilgotna ? wtedy .. możliwe bo nie działa jak powinna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem go do akwarium a wiec nie wiem kiedy byl ostatni raz kalibrowany.. a juz miałem zamaiac nowe filtry bo juz od stycznia wymieniałem 4 razy zywice  a coz to tej wody potrzebuje do 30 L

ale ostatnim razem jak wymienilem zywice to pokazywał 000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.