Skocz do zawartości
Charzun

Pomarszczone zoanthusy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam problem z zoanthusami a właściwie tak mi sie wydaje,  ponieważ przez jakies 2tyg od ich kupna wyglądały super a teraz sa jakies takie pomarszczone..  niby otwarte ale nie sa takie ladne okragle.. Mam sie tym martwić? 

2017-03-24 21.39.34.jpg

2017-03-24 21.40.13.jpg

2017-03-24 21.39.58.jpg

2017-03-24 21.39.46.jpg


5b44d9e48a914a5bb75adf364e2f5c6au1446a1298.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sporo odmian widziałem ale takich jeszcze nie.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej Palythoa niż Zoanthusy. Możliwe, że zareagowały tak na światło, moim zdaniem wcześniej stały pod słabszym oświetleniem. Ja bym się na razie nie martwił, dopóki się nie zamykają.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wczesniej byly pod sporo slabszym oswietleniem.. Schowalbym je w mniej oswietlone miejsce ale raczej nigdzie ta skala mi sie nie wcisnie


5b44d9e48a914a5bb75adf364e2f5c6au1446a1298.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jest temat o zoa to popytam :)

Dlaczego tak się dzieje że raz się otwierają, za pół godziny są zamkniętne na kilka godzin i znów sie otworzą na chwilę albo w ogóle się nie otworzą.

I mniej więcej po jakim czasie od wpuszczenia do akwa powinny sie otwierać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak je coś stresuje to się zamykają. Może to być ryba, krewetka, akwarysta. Zamykają się także na noc (przynajmniej u mnie tak robią), a czasami zwykłego focha strzelają.

U mnie ostatnio nowo zakupione zoasy otwarły się częściowo (czyli niektóre się otwarły a inne nie) po ok godzinie, a całkowicie to dopiero na drugi dzień. Ale nie wiem czy jest tu jakaś reguła. Pewnie jak się przenosi do wody o podobnych parametrach i zbliżonym przepływie to się otworzą szybciej, a jak wszystko jest inne to później.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja,tak jak wyzej napisane ze Zoa cos stresuje...U mnie byly to malusienkie slimaki nagoskrzelne Aeoidiella,trudne do wypatrzenia i jakbym o nich niev poczytal to pewnie szukal bym przyczyny wszedzie,tylko nie tam gdzie trzeba...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Iceberg napisał:

Heja,tak jak wyzej napisane ze Zoa cos stresuje...U mnie byly to malusienkie slimaki nagoskrzelne Aeoidiella,trudne do wypatrzenia i jakbym o nich niev poczytal to pewnie szukal bym przyczyny wszedzie,tylko nie tam gdzie trzeba...

I co zrobiłeś z nimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy inwazji ślimaków to raczej miałyby pozamykane łebki . Coś z parametrami chyba nie tak , albo światło jak wyżej opisano .

Edytowane przez BONSAIMANIA (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej mialem 4x 54w T5

Teraz mam 2 x 54W T5 oraz w sumie 39 ledow 3W czyli mam ponad 1W/1L   na ledy zalozone soczewki 90st.. Zgasze ledy po stronie grzybow i zobacze czy sie rozprostują.. 2-3 dni starczy na sprawdzenie?


5b44d9e48a914a5bb75adf364e2f5c6au1446a1298.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elespero,ja bym sie na razie nie dopatrywal czy nie otwieraja sie dlatego ze draznione sa przez slimaki,masz Zoa dopiero drugi dzien,daj mu jeszcze czas by sie zaaklimatyzowal i otworzyl a jesli dalej beda zamkniete to obejrzyj je dokladnie z bliska,czy nie ma na nich inwazji tych slimakow,sa bardzo malutkie i mozna je pomylic z grudkami detrytusu...Spoob na nie to kapiele co cztery dni wczystej  wodzie  z dodatkiem Lugol'u (25 kropel na litr wody) po 10-15 minut...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.