Skocz do zawartości
bastek

OSWIETLENIE - JAKA FIRMA

Rekomendowane odpowiedzi

byli i sa, i chyba w najblizszym czasie sie nie zmieni - giesemann, aquaconnect


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znasz jakies polskie strony internetowe co mozna zobaczys=c te lampy giesemann?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz ekskluzywna lampe to poszukaj produktow firmy Elos :D A w ogole jaka to ma byc lampa, HQI czy T5?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adrian, lampy AM nie sa takie złe. Sam wczesniej miałem AM NG. Maja rewelacyjnie duzy odbłysnik i ładnie swiecą . I napewno bym miał taka lampe do dzisiaj gdyby AM produkował taka lampe z zarnikami E40. To był główny powód zmiany lampy.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrniew dlaczego e40 jest lepszy od fc2? na pewno wygodniej sie montuje, ale czy cos jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem czy zawsze ale przy E40 jest więcej lumenów. Ja ze swojej Aqua Medic - Aquasunlight NG - 2x250W + 4x54W jestem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarniki E40 sa trwalsze z racji innej konstrukcji ( nawet 6000 h) bez utraty barwy.

Jednak największym atutem tych żarników jest ograniczone promieniowanie uv , dlatego cała ameryka uzywa tylko tych zarników. Nadają się do oświetlania w samych odbłysnikach , bez konieczności stosowania szybek zabezpieczających.

O wymianie nie wspomnę to to prawdziwa zabawa w porównianu do fc2 , wymiana zarnika 10 sek.

Pierwszą lampe miałem na fc2 , kolejne już na E40 , więc możesz mi wierzyc że róznica jest duża.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kidult

ja używam żarników 250 BLV o uważam że to są doskonałe żarniki

ale cały czas myślę o USA 1 600 K

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#218337 KIDULT :

czy warto sie szarpnac na giesemann coral 14500K 250W wzgledem BLV 14000K 250W?

Zalezy jaka barwe lubisz i co do tych żarników chcesz dołożyć?

Dla mnie BLV 14kk sa troszke za żółte a Giesemann 14,5 kk lekko bialy , ale jak skorygujesz swietlówkami barwę do swoich upodobań to jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tych zarnikow 2 x 250W bedzie 4 x 54 pure actynic giesemanna (ati actynic blue). mam na mysli dzialanie na korale, do koloru wzrok sie przyzwyczaja i tak i kazdy zarnik sie wydaje zolty wg mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez troszke żarników w swoim akwarium przerobiłem zaczynając od AM 10000K który jest za żółty dla mnie, lecz koralą najlepiej odpowiadał rosły szybko, AM 16000K dawały za białe swiatło i swieciły jakoś nijak, Aquaconect 14000K świeciły fajnie białe światło i fajne refleksy , Pacific Sun 20000K beznadzieja, dla oka ok jak dla mnie ale korale wcale nie rosna, altualnie jestem przed wyborem nowego zarnika i chyba bedzie to BLV 20000K nepturion, chyba że cos mi się uda załatwić z usa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod 20000K nie beda ci rosly korale chocby nie wiem jaka to byla firma,za malo lumenow daja.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.