Skocz do zawartości
poison89

Kostka 60x60x60 Proszę o pomoc w kompletowaniu.

Rekomendowane odpowiedzi

Na podstawie opinii z powyżej i nie tylko wybór padł na:

ODPIENIACZ     Vertex - Omega 130 pompa  SICCE

OBIEG                TUNZE - SILENCE ELECTRONIC

CYRKULACJA    2X Tunze - Turbelle Nanostream 6045

DOLEWKA          Tunze - Osmolator 3155

Mam nadzieję ze teraz gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYRKULACJA    2X Tunze - Turbelle Nanostream 6045

Zamień te pompy Tunze na 2 x RW8 Jebao, są w podobnej cenie ale są sterowane. Będzie to zdecydowanie lepsza cyrkulacja niż na niesterowalnych Tunze.

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim 65x45x50 na początku dałem RW-4 która działała na maxa i było słabo, jak zmieniłem na jedną RW-8 i ustawiłem na maxa to wydmuchało cały piach, teraz mam ustawioną na 2 stopniu wydajności czyli prawie minimum, planuje do przedmuchiwania za skała dołożyć jedna RW-4. RW-8 jednak ma większą średnice i naprawdę mocno dmucha. myślę że u Ciebie też będzie tak dobrze jedna 4 i 8. W ofercie powinni dać RW-6 i było by super. Może kiedyś to wprowadzą.

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie RW8 będą idealne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesuń te 2 pierwsze szyby w prawą stronę w kierunku spływu, rozsun na jakieś 5 cm wejdzie wata do czyszczenia, po co masz pchać śmieci do sumpa jak można je wyłapać na początku.



Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozsunąć mogę ale przesunąć w prawo nie bo odpieniacz nie wejdzie on ma podstawę 22x28..

na spływie chyba warto by dodać skarpetę?

Edytowane przez poison89 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny sump (46x29x35cm) Przegrody ten sam podział ale z przerwami 16cm-spływ, 2cm-wata,9cm-siporax i 15cm pompa powrotu. Po 2miesiącach użytkowania mogę powiedzieć, że brakuje mi większej przerwy na watę, teraz dosyć szybko się zapycha, dlatego teraz zrobił bym 4cm. Poza tym policz sobie siporax- standardowy ma 25mm a  najlepiej dać go w jakimś koszyku. 15cm masz 6 warstw ale już bez miejsca na koszyk(chyba że użyjesz siateczki, ale będzie na styk więc ciężko się wkłada) Więc albo robisz 16cm i masz 6 warstw z luzem, albo np.13cm i masz 5 warstw z miejscem na koszyk.

PS: W swoich rysunkach weź pod uwagę grubość szyb (około 5mm każda)

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dadario napisał:

Mam podobny sump (46x29x35cm) Przegrody ten sam podział ale z przerwami 16cm-spływ, 2cm-wata,9cm-siporax i 15cm pompa powrotu. Po 2miesiącach użytkowania mogę powiedzieć, że brakuje mi większej przerwy na watę, teraz dosyć szybko się zapycha, dlatego teraz zrobił bym 4cm. Poza tym policz sobie siporax- standardowy ma 25mm a  najlepiej dać go w jakimś koszyku. 15cm masz 6 warstw ale już bez miejsca na koszyk(chyba że użyjesz siateczki, ale będzie na styk więc ciężko się wkłada) Więc albo robisz 16cm i masz 6 warstw z luzem, albo np.13cm i masz 5 warstw z miejscem na koszyk.

PS: W swoich rysunkach weź pod uwagę grubość szyb (około 5mm każda)

Dzieki za rady.

Siporax musi być tak pięknie poukładany? gdzieś widziałem wrzucony luzem jak leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić, ale:

-siporax lubi stały regularny przepływ (podobno daje to najlepsze pole do rozwoju baterii)
-w poukładanych zbiera się mniej syfu
-poukładanych zmieścisz więcej, a więc więcej miejsca dla bakterii

Ale roboty sporo aby ładnie je ułożyć :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię jak podpowiadasz, poukładane w koszyku. 

Zastanawiam się czy jest sens dorzucić jeszcze Salicate clear i w którym miejscu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.