Skocz do zawartości
tomi1140

Noktowizor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie . Może ktoś doradzić. Potrzebuję noktowizor do obserwacji stawów hodowlanych. Szukam czegoś do 1tys złotych. Może ktoś miał styczność i coś doradzi poleci.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chcesz się zasadzić na kłusoli? ;)

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by chciał ogladac ryby to raczej zapytal by się o akwalung

a sprzet profesjonalny to raczej od ok 15 k w gore, lepsza do doglądania stawow będzie chyba kamera  z czujnikiem ruchu i oświetlaczem podczerwieni np. covert MP8 tak do tej kwoty

Edytowane przez waldimas (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś max do 1.5 tys tak abym mógł w nocy ogarnąć co się dzieje nad stawem. Niestety troszkę się pokazują nocni amatorzy połowów

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wystarczy Ci taki 2 generacji. Ja na śmigłowcu mam 3 generacji ale to trochę inna bajka, bez zoomów i takich innych bajerów. Już na alledrogo znajdziesz podstawowy poniżej 1000 i on już powinien się nadawać do takiej roboty jak potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jakby ktoś polecił konkretny model. Z którego jest zadowolony. Na internecie tego trochę jest nie chciał bym dziadostwa kupić. Lepiej coś z polecenia sprawdzonego.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poszukaj na forum dla myśliwych tam może znajdziesz coś konkretnego. Wiem ,że używaja do polowań w nocy.

Sklepy dla myśliwych też są dobrym rozwiązaniem na poszukiwania, myślę ze byle g.. tam nie sprzedają.

zerknij na ten : http://taniepolowanie.pl/produkt/bestguarder-wg-50-v2-noktowizor-cyfrowy-6x50-polskie-menu-monokular/

link do filmu : 

 

Edytowane przez Alfik1980 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie yukony tylko - szukaj ATN


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, myślę że w tym budżecie, niczego sensownego ATN nie znajdzie :( To znaczy, oczywiście, o jakiej odległości mówimy....

 

Jeśli to może byc stacjonarne rozwiązanie, to można by pomyśleć o starych oświetlaczach wojskowych (takich montowanych na samochodach) i kamerach na podczerwień - tych wi-fi. Ja swego czasu eksperymentowałem z takim rozwiązaniem (zwykła kamera video Sony, z trybem night mode - miała wbudowany oświetlacz na podczerwień), ja dołożyłem taki wojskowy staroć i używałem do "filowania" czy menele nie rozrabiają na placu zabaw - wiesz, małe dziecko raczej nie powinno bawić się szkłem w piaskownicy :(. Sprawdzało się dobrze.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne nie znajdzie... ale po co kupować shit - lepiej poczekać/nazbierać i kupić coś sensownego


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że tak to w żuciu bywa jak patrzysz to nic się nie dzieje . Będziesz siedział 10 dni i nic a jedynastego pójdziesz odespać a wpadną goście .

Tą kasę chyba lepiej wydać na lampy z czujnikiem ruchu  jak chcesz odstraszyć , albo kamery jak chcesz złapać .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noktowizor przyda się bo mam troszkę zbiorników do pilnowania. Chciaż  na jeden staw może i pasowałoby stacjonarne rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sensowny noktowizor 3 generacji to koszt powyżej 10k. Jak coś chce się uzyskać w tępieniu kłusowników to trzeba niestety zainwestować sporo kasy. Wiem o czym piszę bo korzystam i korzystałem  z noktowizji w Afganie i to nie aby oglądać niebo tylko w misjach bojowych. W lotach po Polsce są super ale 3 generacji wzwyż. Za cene około 1k to może i coś będzie tam widać ale nie koniecznie dobrze. Rozmawiałem dziś z kolegą myśliwym po analizie tematu stwierdził sam ,że wydatek 1k to mało aby przy takim zastosowaniu jak obserwacja zbiorników coś zyskać. Niestety trzeba wydać co najmniej 5x tyle aby coś uzyskać.Myślę, że czujki dadzą więcej i będą tańsze, ale to decyzja kupującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie sensowny noktowizor 3 generacji to koszt powyżej 10k. Jak coś chce się uzyskać w tępieniu kłusowników to trzeba niestety zainwestować sporo kasy. Wiem o czym piszę bo korzystam i korzystałem  z noktowizji w Afganie i to nie aby oglądać niebo tylko w misjach bojowych. W lotach po Polsce są super ale 3 generacji wzwyż. Za cene około 1k to może i coś będzie tam widać ale nie koniecznie dobrze. Rozmawiałem dziś z kolegą myśliwym po analizie tematu stwierdził sam ,że wydatek 1k to mało aby przy takim zastosowaniu jak obserwacja zbiorników coś zyskać. Niestety trzeba wydać co najmniej 5x tyle aby coś uzyskać.Myślę, że czujki dadzą więcej i będą tańsze, ale to decyzja kupującego.

Jakie czujki masz na myśli?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujki ruchu i kamery na podczerwień taniej wyjdą. Widać też około 100m plus do tego maja opcję zbliżenia ( cyfrowego ale zawsze zbliżenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.