Skocz do zawartości
StefanTG

Radiator aluminiowy - lampa diy 120w

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy ktoś z was orientuje się czy radiator o wymiarach 70cm x 13cm x 3,5 cm wysokość da radę schlodzić pasywnie 40 diod 3w - w sumie 120w ?

Edytowane przez StefanTG (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam z ciekawości czy z moja lampa wszystko w porządku, bo przy 90 watach się radiator tak nagrzewa ze parzy w rece

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak parzy to żle,radiator powinien być ciepły ale tak aby można go cały czas trzymać i nie parzy


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dobrze jak się nagrzewa, ilu W masz pojedyncze ledy ? szybko stracą żywotność przy takiej temperaturze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wokół radiatora nie ma ruchu powietrza to niestety grzać się będzie znacznie. Dodatkowo wszystko zależy jak masz wysterowane diody. Do około 80%światła jest sporo a ciepła nie aż tak dużo, powyżej tych wartości światła już tak nie przybywa bardzo, ale ciepło za to bardziej.

Silva dobrze Ci radzi z tym wentylatorem. Ja mam lampę o max 120W na radiatorze 22x15x1,5cm wentylator 12cm zasilany 7V (włącza się powyżej temperatury 35st C) diody wysterowane na średnio około 40% a radiator ledwo ciepły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, StefanTG napisał:

Panowie czy ktoś z was orientuje się czy radiator o wymiarach 70cm x 13cm x 3,5 cm wysokość da radę schlodzić pasywnie 40 diod 3w - w sumie 120w ?

teoretycznie tak, dla przykładu 10 cm radiatora 165mm/ 35mm, poprawnie (40 C w pomieszczeniu do 25 C) schładza pasywnie 23 W diod power led, pamięaj jednak, że ta wartość jest dla diod 1W, diody 3W wydzielają ok 2,7-2,8W


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, CNA napisał:

teoretycznie tak,

Tu się zgadzam że teoretycznie - ale jak w lato "dowali" ponad 30st.C to teoria szybko zostanie zweryfikowana :P

dobre chłodzenie to podstawa - po co sobie robić problemy skoro za "naście zł" można je (co najmniej) mocno ograniczyć lub wyeliminować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, silvia napisał:

Tu się zgadzam że teoretycznie - ale jak w lato "dowali" ponad 30st.C to teoria szybko zostanie zweryfikowana :P

dobre chłodzenie to podstawa - po co sobie robić problemy skoro za "naście zł" można je (co najmniej) mocno ograniczyć lub wyeliminować ?

prawda, dlatego na okazje pięknego upalnego lata trzeba mieć zapas lub wysterować lampę kilka/ kilkanaśnie % mniej mocy, we wszystkich lampach jakie mam, posiadam chłodzenie pasywne w lato przy temperaturze pomieszczenia rzędu 30 C (akwaria stoją po południowej stronie) max temp radiatora wynosiła 50 C i nic się nie stało 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diody 3w zwykle- wysterowane póki co na 700ma, czyli max, ponieważ nie podpiąłem jeszcze sterowania arduino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, CNA napisał:

max temp radiatora wynosiła 50 C i nic się nie stało 

o ile pamiętam PowerLedy i 50st.  jest jeszcze "bezpieczne" - ale nie chciałbym mieć takiego dodatkowego grzejnika w lato w pokoju :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, StefanTG napisał:

Diody 3w zwykle- wysterowane póki co na 700ma, czyli max, ponieważ nie podpiąłem jeszcze sterowania arduino

Składaj szybko arduino i wysteruj na mniejszą moc, zobaczysz jaka będzie różnica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzysta może ktoś z was z Aqmy ? ewentualnie wie jak związać problem braku sterowania PWN ? podpiąłem z ciekawości sterowanie jednogo kanału, ale niestety kanał ten nie reaguje na żadne ustawienia z aplikacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam. Rozwiązanie jest bardzo proste, trzeba uważnie przeczytać instrukcję. To wszystko.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, StefanTG napisał:

Korzysta może ktoś z was z Aqmy ? ewentualnie wie jak związać problem braku sterowania PWN ? podpiąłem z ciekawości sterowanie jednogo kanału, ale niestety kanał ten nie reaguje na żadne ustawienia z aplikacji...

podłącz masę (minus) zasilacza do masy (GND) arduino :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqma dzięki dokładnej, czytelnej instrukcji jest chyba najłatwiejszym sterownikiem jaki spotkałem...A w połączeniu z magiczną płytka Maga to już poezja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam cały zestaw od maga ale niestety chyba coś z nim nie tak , bo diody nie reagują na zmianę pwn;(  jeśli chodzi o masę to masę mam wspólna ze wszystkimi driverami oraz arduino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, StefanTG napisał:

Właśnie mam cały zestaw od maga ale niestety chyba coś z nim nie tak , bo diody nie reagują na zmianę pwn;(  jeśli chodzi o masę to masę mam wspólna ze wszystkimi driverami oraz arduino

pokaż fotkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, silvia napisał:

pokaż fotkę

Tutaj zdjęcia połączeń jednak bez arduino - było podłączone +- do widocznej przetwornicy oraz dim do pwn 1 itd.

2ltjxig.jpg1zfsufk.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jednak schemat byłby lepszy - nie mogę połapać się kablach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, silvia napisał:

jednak schemat byłby lepszy - nie mogę połapać się kablach

Mniej więcej tak , 2 + ze względu na dwa zasilacze , masa połączona zuqo0m.jpg

Edytowane przez StefanTG (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

spróbuj tak i musi działać jeśli jest dobrze zaprogramowane

 

zuqo0m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kolejne testy muszę poczekać do wtorku, jak przyjdzie nowe arduino - te niestety chyba się przepaliło przy przepinaniu kabelków w trakcie rozmowy z magiem - duży plus dla kolegi za wsparcie techniczne.

W przypadku temp samego radiatora - zamontowałem znaleziony w szufladzie wentylator 12cm - puściłem go na 7,5v i radiator zimny jak lód :)

Edytowane przez StefanTG (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.