Skocz do zawartości
grzegorz.p

ciecie szyby pod komin boczny-w istniejacym akwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,mam pytanko ,czy jest MOZLIWE by wyciac 5cm bocznej szyby na calej dlugosci,po uprzedniejszym "przecieciu silikonowych fug" ,na wklejnie bocznego komina?.akwa jest w pelni dzialajace,przelew mam przez pojedynczy przelot 25mm umiejscowionym na tylnej szybie.Czy niebezpieczenstwo pekniecia szyby przy jej "wylamywaniu",mam na mysli te 5cm jest naprawde spore? Powodem zmiany na komin jest drastycznie wolny splyw,a che zwiekszyc i splyw i obieg,pozdrawiam i prosze o wszelkie sugestie

P.S.za wszelkie bledy przepraszam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany.... teraz się zacznie dyskusja... idę po piwo i chipsy będzie co poczytać ;-)

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest ryzyko pekniecia. Tym bardziej ze akwarium jest pelne.ja bym nie ryzykowal. Predzej bym sie zdecydowal o wklejenie paskow w celu podniesienia o te5cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę pierwszy. Pytałem o to swojego szklarza, stwierdził że to niemożliwe i żaden rzemieślnik się tego nie podejmie.

edyt. jednak drugi

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny temat kiedyś podejmowałem i szklarze również odmawiali.

Największy problem to napięcie szkła i napór wody. Spuszczenie możliwie dużej ilości wody pomoże ale nadal ryzykowe bardzo.

Wyjście? Są kominy przelewowe, overflow box- tak zwane


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obnizalem w ten sposob sklejone akwa ale bez wody, z wodą bym się nie odważył

polecam dokleic paski szkla, zrobiłem tak u siebie

 

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacznę pierwszy. Pytałem o to swojego szklarza, stwierdził że to niemożliwe i żaden rzemieślnik się tego nie podejmie.
edyt. jednak drugi



Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.....Albert Einstein.

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka wszystkim,ten splyw co mam teraz to jedna wielka spieprzona kicha,przyznaje,obecny jest na tylnej szybie w samym rogu,choc wszystkie otwory jakie kiedykolwiek robilem [samodzielnie] to tego bym sie nie odwazyl,pudelko przelewowe odpada ,zagrozenie zapowietrzenia jest zbyt duze,coz chyba pozostanie doklejac paski wokolo ??? Nigdy jeszcze takiego akwa w sieci nie widzialem z wklejonymi paskami.Kolego Coltrane czy moglbys cos wiecej napisac jak to u siebie wykonales? .DarekB30 co TY o tym sadzisz?,

p.s.a za bledy znow sorki.....


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem jakiś czas temu coś takiego nie tak dawno .Bez większych problemów. Silikon wycięty, porządne nacięcie szkła tak zwanym diamentem i delikatne cierpliwe ostukiwanie przy miejscu nacięcia aż pojawiła się rysa pęknięcia. Ważne było dokładne wycięcie silikonu żeby odprężyć kawałek który który wycinałem. Oczywiście obniżony poziom wody. Potem wklejka komina i włączenie do systemu. Ja łączyłem dwa zbiorniki w jeden system główny i dodatkowy który nie miał żadnego komina i był zbiornikiem kwarantannowym a do systemu został włączony jako glonowisko.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DarekB30 co TY o tym sadzisz?


RomanP już Ci podpowiedział jak to zrobić zanim odpisalem.. .to on jest tym który nie wiedział że się nie da...on to po prostu zrobił :-)
Sam kilkukrotnie już wiercilem otwory pod spływ w działających zbiornikach..to nie jest tak że się nie da...da się tylko czasami się porostu nie kalkuluje tego robić.

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby tak spuscic wode do beczki i wtedy wyciac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka wszystkim,dziekuje za podjecie tematu,DarekB30 ,czy jesli szklarz dobrze natnie boczna szybe nadal jest ryzyko pekniecia ponizej ciecia?@RomanP w ktorym kierunku wylamales naciety kawalek? do wewnatrz czy na zewnatrz? .Jeden ze szklarzy u nas twierdzi ze tylko do wewnatrz moze jeszcze sie udac,chlopaki zbieram sie i smigam do drugiego szklarza,dam znac co powiedzial i czy sie podejmie to zrobic

P.S.za bledy przepraszam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, grzegorz.p napisał:

Hejka wszystkim,dziekuje za podjecie tematu,DarekB30 ,czy jesli szklarz dobrze natnie boczna szybe nadal jest ryzyko pekniecia ponizej ciecia?

Wszystko zależy od szklarza, jak trafisz na fachowca w swojej dziedzinie to nawet nie mrugnie okiem, zrobi to szybko i precyzyjnie a jak trafisz na "szklarza" to będzie trząsł portkami i diabli wiedzą co będzie.

 

zobacz to, facowiec, raz a dobrze :D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.