Skocz do zawartości
ILUZJONISTA

Wybór oświetlenia do 120x50x50 + przeprowadzka ze 112 l.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję pomocy w doborze oświetlenia pod zbiornik o wymiarach 120x50x50. Do wyboru są na razie dwie opcje.

1. http://www.ebay.de/itm/VIPARSPECTRA-2PCS-165W-LED-Aquarium-Light-Spectrum-Timer-Control-Aquariumlicht/111953557477?_trksid=p2481888.c100675.m4236&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20160908105057%26meid%3D87e4b6b27dfa4b96afa02baed5700e2b%26pid%3D100675%26rk%3D3%26rkt%3D15%26sd%3D172614463320&_trkparms=pageci%3A1ee991a2-23ac-11e7-be7e-74dbd180a19f%7Cparentrq%3A7d9840a015b0ab1c986f3adeffff5c16%7Ciid%3A1

Wiem że te lampy się przerabia i wymienia część diod białych na niebieskie.

 

2. Maxspect LED Leuchte R420R 180 Watt, 15000K - używana dwa lata za 320 Euro


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj posiadam Razora 180w w taki właśnie baniaku co szukasz.. Lampa jest dobra do korali LPS i miękkich co do twardych to musiał być doświetlić sobie dodatkowo świetlówkami.

Co do 2 letniej lampy używanej to nie wiadomo jak była używana, to znaczy na jakim poziomie te diody w lampie są już zużyte i czy będą one dawały rade w późniejszym czasie. Co do przerabianie lamp czy wymiany diod na niebieskie np.. lampę razor to  nie jest potrzebne bo w niej naprawdę  można ustawić sobie kolor niebieski bardzo mocno... a kolory to już jakie ustawisz to będzie już  kwestia gustu co ci się bardziej podoba 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, -OSA- napisał:

Co do przerabianie lamp czy wymiany diod na niebieskie np.. lampę razor to  nie jest potrzebne bo w niej naprawdę  można ustawić sobie kolor niebieski bardzo mocno... a kolory to już jakie ustawisz to będzie już  kwestia gustu co ci się bardziej podoba 

Co do przerabiania miałem na myśli chińczyki a nie razora :)

6 godzin temu, outta82 napisał:

No lampki fajne ale mają tylko 54W a z tego co mi wiadomo w ledach to minimum 0,5W na litr, czyli ja potrzebuje minimum 150W. Trzy lampy po 850 zł to daje ponad 2500 zł. Sorki ale nie przemawia to za mną jak razor będzie mnie kosztował około 300 EURO. Co prawda używka ale jeszcze ma sześć miesięcy gwarancji. 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę że jaka to nie będzie lampa to biały dimer skręcisz do poziomu ok 20% (chyba że lubisz biało w baniaku - ale tu raczej fanatyzm niebieskiego przeważa :) ). W niektórych lampach jak chinki ten dimer to 50% mocy lampy więc w efekcie będziesz świecił tylko 60% mocy lampy... Przelicz sobie to w każdej z możliwości

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chinki o których myślę to znam osoby które je używają i każda z nich wymieniała część białych na niebieskie. Teraz twierdzą, że SPS-y lepiej rosną. Ale przeglądam ebay-a i chyba jednak wezmę razora 180W. 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Mam chinkę MARS AQUA 300 i przelutowałem w niej cały biały dimmer, zostało 5 LEDów białych (według mnie to temp. barwowa koło 6500K) - roboty jest naprawdę sporo. Włożyłem jakieś 10 LEDów białych 120000K i reszta mieszane fiolet-niebieskie z różnych długości fali od 390nm do 450nm. W efekcie mam 100 LEDów 3W większość EPISTAR. Nie zmieniałem zasilania jeżeli działa po co zmieniać ale jak zacznie niedomagać (zasilanie) to zrobię porządek z tym chińskim cudem techniki (kto widział tak długie szeregowe nitki, toż to ponad 100V na nitkę jest polaryzowane). Aha no i planuję przynitować żeberka ponad tą aluminiową blachę udającą radiator :) .

Ach ta chińska myśl techniczna...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sumka33 czy to VIPARSPECTRA  czy MARS AQUA jest to jedno i to samo. Można kupić z regulacją na pokrętła lub na pilota i tylko taka różnica. Standard to wymiana w każdej z nich o ile dobrze pamiętam 10-12 diod. 

 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ILUZJONISTA napisał:

Chinki o których myślę to znam osoby które je używają i każda z nich wymieniała część białych na niebieskie. Teraz twierdzą, że SPS-y lepiej rosną. Ale przeglądam ebay-a i chyba jednak wezmę razora 180W. 

Tu masz dużą moc i jak przelutowali biały dimmer to pewnie lampą teraz świecą całą mocą. Stąd im SPS lepiej rosną - przeskok oświetlenia z 60% (65%) do 100% to sporo a SPS potrzebują silniejszego oświetlenia.

W razorze natomiast weź poprawkę również na biały dimmer, bo znając życie pewnie sobie go (biały) skręcisz a masz 300L do oświetlenia... więc przemyśl ewentualnie dołożenie czegoś - jak chcesz trzymać SPSy.  

12 minut temu, ILUZJONISTA napisał:

sumka33 czy to VIPARSPECTRA  czy MARS AQUA jest to jedno i to samo. Można kupić z regulacją na pokrętła lub na pilota i tylko taka różnica. Standard to wymiana w każdej z nich o ile dobrze pamiętam 10-12 diod. 

 

Trudno mi powiedzieć -  VIPARSPECTRA jak patrzyłem na ich stronkę to rzuca się w oczy 60pcs 5W LEDs więc nie wiadomo co za LEDy tam siedzą. MARS AQUA natomiast na 100% mają wszystkie LEDy 3W i chyba też wypuścił już sterowaną z pilota. Co do ilości diod do przelutowania to 12 to stanowczo za mało przy modelu 300. Tam jest 50 LEDów w białym dimmerze z czego chyba tylko 8 albo 6 niebieskich reszta kolorowa, biała 6500K, biała 3500K wszystkiego ponad 40 sztuk - ja z tego nie chciałem niczego. Niebieskie też są nie za fajne i dobrze jest jak wyżej napisałem lepiej pokryć spektrum z zakresu fiolet-niebieski i z głową sobie to dobrać.

Edytowane przez sumka33 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.