Skocz do zawartości
Gość laszek

Karmienie miękasów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek

Przeczytałem wiele wątków na temat karmienia korali obejrzałem pełno filmików. Ostatnio NO3 mam na poziomie 0.5 PO4 na poziomie 0.11 postanowiłem dokarmiać swoje korale. Posiadam same.miękkie. Po przeczytaniu tych wątków wychodzi że powinno się karmić w nocy w dzień mają swoje zookanstele. I tu nasuwa mi się pytanie.  Po zgaszeniu światła po 30 minutach większość korali się kurczy i zamyka. Dając pokarm w płynie i proszku nie wiem czy one go pobierają mając zamknięte polipy. W ciągu dnia jest inaczej bo widać jak łapia to co podaje rybom nawet suchy, plankton czy mrożony. 

Czy jest sens żebym karmił po zgaszeniu światła. Zauważyłem też ze o 3 czy 4 w nocy polopowa ladnie polipuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dając w nocy pokarm koralom przyzwyczaisz je do pobierania i zaczną polipować . Oczywiście po pewnym czasie i najlepiej karmić mniej więcej o tej samej godzinie . Zakładając , że tego potrzebujesz powiedzmy by szybciej było widać przyrosty . Nakarmisz też przy okazji wszelkie robactwo co wychodzi w nocy na żer .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast karmić przetworzonym pokarmem lepiej lać regularnie fitoplankton, po 2-3 tygodniach zaobserwujesz przyrost wszelakiego życia (zooplankton) korale i ryby zaareagują na to bardzo pozytywnie. Już bliżej natury się nie da,


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Tak planuję, i chcę kupić od kogoś z forum ktoś kto hoduje w sposób "normalny" a nie karmi czymś badziewnym albo na szybki przyrost. I po kupnie dawki startowej chcę sobie zac,ąć hodować samemu. Tu się zgodzę że jestem za podawaniem jak najbardziej naturalnego pokarmu. A pytanie czy np. Kupić też jakiś już np gotowy zooplankton czy miękasom raczej wystarczy fito i czy tym fito też karmić w nocy? W sensie 30 minut po zgaszeniu światła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam kolegę Kilu z Tarnowa...nie ma może dużych ilości ale za to fito bardzo dobrej jakości...a dodatkowo czyste bo widzę że w akwarium nic mi się nie dzieje niedobrego. Od czasu do czasu możesz też podkarmic  drobną mrożonką ryby to i korale coś złapią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Tak robię 3 razy w tygodniu do mrożonek dodaje ikrę morską lub wrotkę lub czerwony plankton. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zooplankton tak czy siak masz w akwarium, nawet jak go pozornie nie widzisz. Wystarczy lać regularnie fito aby zooplankton się sam namnożył do takiej ilości że po zgaszeniu światła będziesz widział robactwo spacerujące po skale i piasku. Korale same zaczną polipować w nocy jak wyczują w wodzie pokarm - wystarczy dać im trochę czasu


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym nie karmił, wystarczy same światło, mając wykrywalne No3 i po4 w mojej ocenie przy dobrym oświetleniu koralowce miękkie będą buzować do życia. Podając pokarmy specjalnie dla nich dodatkowo brudzicie wodę.


Wysłane z NOKIA 3310


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kiflu napisał:

A ja bym nie karmił, wystarczy same światło, mając wykrywalne No3 i po4 w mojej ocenie przy dobrym oświetleniu koralowce miękkie będą buzować do życia. Podając pokarmy specjalnie dla nich dodatkowo brudzicie wodę.
 

Macieju. Wiele razu na forum było podkreślane, że samo światło wystarczy. Jednak dokarmiane mają się lepiej (nawet jeśli fito nie lejemy dla nich to rozwój zooplanktonu zapewni im pokarm). W przypadku akwarium z przewagą miękkich i lpsów o poziomy azotu i fosforu nie trzeba się aż tak martwić. Moim zdaniem da to w naszych akwariach same plusy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Dopóki miałem azot 2,5 -20 nie martwiłem się tym ale spadło mi do 0,5. Dlatego chce podkarmiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leję fito i efekty widać na koralach i w nocy przy latarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.