Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym założyć morskie docelowo szkło 130x70x50 (nie chce mieć jakiś wymagających korali), ale postawił bym na Rybki.

Akwarium robię dla córeczki,chciałbym stelaż zrobić z wysuwanym stołem do rehabilitacji. 

stelaż docelowo 80 cm ani cm dłuższy, jeśli mi ktoś podpowie sump chciałbym mieć na całej długości stelaża może być trochę węższy.

komin po prawej stronie może być zewnętrzyny albo na lewej ścianie stylu prosił bym o napisanie ile przelotów jakie rozmiary fi, i jaki rozmiar komina.

A tutaj gwiazda www.spinkamichalinka.pl moja córeczka dla której całe to zamieszanie.

 


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma być dla córeczki to nie ma sensu.  Lepiej kasę i czas przeznaczone na morskie akwa poświecić dziecku, zwłaszcza,że skoro zbierasz 1% to chyba sytuacja jest poważna .  Chcesz zrobić wysuwany stół do rehabilitacji , a podobno nad córka czuwa okulista.  Wiesz jak działa światło o niebieskiej barwie zbliżone do UV  lub z UV?     To bardzo zły pomysł.  Może skończyć się ślepotą.

 


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja uważam że bardzo dobry pomysł. Rehabilitacja dzieci ze zwierzętami przynosi bardzo dobre efekty. Poza lekami i lekarzami dziecku trzeba dac też coś co może lubić a nawet pokochać. Pozytywne emocje są dla chorego dziecka równie ważne co leki i 100% popieram taką inwestycję. To element terapii i zbiorka 1% to żadne nadużycie. A że tata też będzie miał frajdę, innym domownikom i gosciom pewnie też się spodoba i co z tego? Światło można zrobić bielsze a dziecko może obserwować rybki z daleka. Poza tym okulista podpowie jak to zrobić żeby było dobrze. 

 

Wątpliwości można mieć co do rozmiaru szkła. Koszty zalozenia i utrzymania przy terapii dziecka mogą jednak być za duże.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda była i nadal będzie że zbiornika działajacego co całkowicie obniża koszt akwarium a wody jest dużo do 150l na podmianki ;) Akwarium przedewszystkim ma wspomagać jej rozwój intelektualny i samopoczucie. Specjaliści są potrzebni by czuwać nad prawidłowym rozwojem, choroby mam wewnętrzne... Więc prosił bym o pomoc w doradzaniu w założeniu zbiornika, tym bardziej że 22 kwietnia Michalinka skończyła 2 latka ;)611c1282767ae1950c4dab6c2024c251.jpg

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, Nie zastanawiałeś się nad zbiornikiem słodkowodnym? Takie Malawi może być fajną opcją, dużo ruchliwych kolorowych rybek, może być fish only i na pewno o niebo prostsze (mniej czaso i praco-chłonne).

O co chodzi z tym stelażem 80cm? W sensie że stelaż może być o 80 cm dłuższy niż akwarium? w sensie max długość 130 + 80 = stelaż max 210 cm?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2017 o 17:09, katani napisał:

Hey, Nie zastanawiałeś się nad zbiornikiem słodkowodnym? Takie Malawi może być fajną opcją, dużo ruchliwych kolorowych rybek, może być fish only i na pewno o niebo prostsze (mniej czaso i praco-chłonne).

O co chodzi z tym stelażem 80cm? W sensie że stelaż może być o 80 cm dłuższy niż akwarium? w sensie max długość 130 + 80 = stelaż max 210 cm?

Moje dzieciaki bardzo interesowały się 100L Malawi  codziennie oglądały i komentowały rybki, natomiast 30L Morskim już nie bardzo pomimo rybki "nemo" ;)

Nie wiem czy wpływ ma rozmiar czy ilość ryb. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, nie chcę odradzać morskiego, ale niebieskie światło nie jest dobre dla naszych oczu.

w słodkowodnym zaś możesz wziąć albo malawi - wtedy malutkie gatunki pyszczaków w różnych barwach.

Albo stado razbor klinowych i neonów czerwone, inesa, diamentowe plus np. krewetki typu Ayra (z tych większych)

Na pewno będzie radocha.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam decyzja jest już dawno podjęta tym bardziej że akwarium już stoi tylko mniejsze na pierwszy start pompa obiegowa i komin 2 rzeczy które muszę ustalić na dniach.

Myślałem o kominie zewnętrznym po lewej stronie pytanie, tylko jaki rozmiar bo na kominach w akwariach zupełnie się nie znam.


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.