Skocz do zawartości
outta82

FZN-3 + Resun SK 300 - jak to jest zrobione

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ( kostka 40x40x40 ),

Planuję wywalić wszystko z fzn-3 ( standardowe wkłady oryginalne przy zakupie ) na siporax, chemipure blue i wrzucić w dużą komorę Resuna.

Pytanie pierwsze - montować czy nie montować odpieniacz w filtrze. Poczytałem i jest mnóstwo sprzecznych info ( że tak, że do małego jak moje nie...? ). Jeśli tak, ktoś może podrzucić instrukcję jak to poprawnie zrobić? ( fotki, filmik....? )

Następnie, ile siporaxu? Ile wlezie do komory tyle nasypać, Jeśli to istotne, którą komorę zapełnić w fzn3 siporaxem ( ma znaczenie? ) ? ( kupiłem litr ).

Chemipure Blue do osobnej komory? Są tylko 2 wielkości chemipure blue. Ta mniejsza którą kupiłem ( woreczek 156g) jest na około 150l wody. Ja mam myślę z 50 netto... Włożyć cały woreczek, czy można to jeszcze podzielić na 2/3 porcje i po prostu wymieniać wg. instrukcji? A jeśli włożę całe 156g to nie zaszkodzę wodzie?

Może i już wszystko było, ale jeśli to dla kogoś nie problem, bardzo proszę o rzeczowe i konstruktywne odpowiedzi. Dziś chciał bym to wszystko ogarnąć, a muszę mieć porządek w głowie że robię to dobrze.

Z góry bardzo dziękuję.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

http://aqua-reef.pl/topic/7094-aquael-fzn-3-lifting-ulepszenie-dodatki/

https://www.youtube.com/results?search_query=FZN3++Resun+SK-300

i dziesiątki innych podobnych tematów

 

chemipure  nie wolno dzielić na "porcje" - jest o tym w instrukcji


 

ps. a skoro było i czytałeś - to chyba potrafisz wyciągnąć wnioski - NIE MA jedynie słusznego przepisu że tylko tak wolno

masz mało skały - dajesz więcej siporaxu - ile ? a tyle żeby jeszcze coś innego tez się zmieściło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, silvia napisał:

http://aqua-reef.pl/topic/7094-aquael-fzn-3-lifting-ulepszenie-dodatki/

https://www.youtube.com/results?search_query=FZN3++Resun+SK-300

i dziesiątki innych podobnych tematów

 

chemipure  nie wolno dzielić na "porcje" - jest o tym w instrukcji


 

ps. a skoro było i czytałeś - to chyba potrafisz wyciągnąć wnioski - NIE MA jedynie słusznego przepisu że tylko tak wolno

masz mało skały - dajesz więcej siporaxu - ile ? a tyle żeby jeszcze coś innego tez się zmieściło

Pierwszy link czytałem już - uważasz że z tamtej dyskusji można coś wywnioskować jeśli chodzi o montaż resuna do filtra fzn? Absolutnie nic. Różne opinie, brak konkretnej odpowiedzi na to pytanie.

Tak, pojawiają się dziesiątki pytań i odpowiedzi, nie tylko w tym temacie, i przeważnie nie ma konkretnych odpowiedzi, tylko właśnie takie wymijające, o niczym i w niczym nie pomagające.

Jeśli to jest forum tylko dla wyjadaczy to spoko, wtedy to zrozumiałe, ale jeśli ma również pomagać nowicjuszom to jaki problem że zapytałem.

Jeśli chodzi o siporax to o to mi właśnie chodziło, czy jest konkretna ilość, jeśli nie ma to po brzeg? - WNIOSKUJĘ w takim razie że jeśli chcę zmieścić i siporax i woreczek chemipurenu to sypię tyle sipo żeby zmieścić woreczek. No i fajnie. A co do dzielenia Chemipuren, skoro coś jest na 150L, a ja mam 1/3 objętości, to moje pytanie czy nie zaszkodzi to wodzie? ( przesyt też jest zły ). I co w takim przypadku....częściej/żadziej zmieniać?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Montaż jest "prosty" włożyć i obłożyć czymś (np. watą filtracyjną) żeby nie brzęczał i stał prosto (prawdopodobnie trzeba coś w filtrze wyciąć)  o tym było dziesiątki razy

Chemipure - przeczytasz instrukcję to zrozumiesz - dana saszetka jest na dany litraż i "mniej więcej" czas - dajesz więcej - rzadziej wymieniasz - a kiedy ? jak testy wody pokażą że już

 

 

 

 

mówiłem że było ?

ps. a właściwie to po co / w jakim celu chcesz włożyć to Chemipure  ?

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, silvia napisał:

Montaż jest "prosty" włożyć i obłożyć czymś (np. watą filtracyjną) żeby nie brzęczał i stał prosto (prawdopodobnie trzeba coś w filtrze wyciąć)  o tym było dziesiątki razy

Chemipure - przeczytasz instrukcję to zrozumiesz - dana saszetka jest na dany litraż i "mniej więcej" czas - dajesz więcej - rzadziej wymieniasz - a kiedy ? jak testy wody pokażą że już

 

 

 

 

mówiłem że było ?

ps. a właściwie to po co / w jakim celu chcesz włożyć to Chemipure  ?

Chemipuren bo nie mam innych absorbentów. Sam siporax starczy? Pewnie nie. A dodam tylko, że sklep w którym kupiłem chemipuren, odpisał mi właśnie informację żeby dozować proporcjonalnie do objętości wody, czyli jeśli te 156g jest na 150l wody, powinienem dać około 50g ( czyli wyjąć z woreczka nadmiar ). I co? kurde, kogo słuchać? A sklep nie jest anonimowy. I tak właśnie wygląda prawda jak się zaczyna przygodę z akwarystyką morską i próbuje się dowiedzieć jak prowadzić. Każdy inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Resuna to mam u sibie w FZN-3. Mieści się bez problemu, jest tylko jedna wada jak wyciągniesz koszyczek, prawie cała woda przepływa przez "komorę" z odpieniaczem a nie przez media filtracyjne. Trzeba by było wyciąć dziurę w koszyczku u wtedy włożyć resuna. muszę to u siebie zrobić ale nie mogę się zebrać.

W odpieniaczu nic nie przerabiałem, z początku głośny i puszczał bąbelki, ale po tygodniu igła. Słychać tylko jak zasysa powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.