Skocz do zawartości
cris6

Kiedyś Oceanic bio cube 29 a teraz kolej na 250 L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,widze ze pompki zadnej do srodka nie dales,obawiam sie ze ta pompka w panelu to bedzie za mala cyrkulacje dawac,a cyrkulacja w morskim to jest wery wazna rzecz.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym akwa docelowo to powinienes miec cyrkulacje conajmniej 3000l/godzine.A i jeszcze jedno dales juz odpieniacz?Bo na czas dojzewania skaly by sie napewno pszydal.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada jest fajny baniak:)

Na pewno zwieksz cyrkulacja, dobrze byloby odsunac odrobine skale od scianek- rowniez poprawi cyrke.

Fajnie pienidlo ci wyszlo:) Jak bedzie zasilany woda i powietrzem??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Cris6!

Szybko Ci idzie!:) Niezle to wyglada. Ale..:) czy tego kamienia z samego srodka "usypiska" nie da sie wyjac i polozyc gdzies na sama gore? Powstalaby taka "jaskinia"...i to by optycznie troche rozluznilo ustawienie.

Co do cyrkulacji : prawdopodobnie potrzebujesz ok. 3000 l/h podzielone na dwie pompy, zeby powstawaly zawirowania.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko da się zrobić ale powiem szczerze że już przekładałem z 10 razy te ustawienia i za każdym razem mam rewolucje w wodzie na razie to zostawię niech sie skała wyczyści.

Dojdzie mi tam jeszcze żywy piach to coś poprzestawiam

A co do cyrkulacji to powiem ze nie uśmiecha mi się wsadzać do tak małego baniaka dwie pompy ze względów estetycznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 x to nic:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Nanostream? Widziales jak to dmucha? IMHO bedzie o wiele za duzo.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cris6 nie tylko ja mam taka ale i inni uzytkownicy:D

nano dziala wspaniale ale jak widzisz ja w podobnej wielkosci baniaczku mam jeszcze maree ktora dmucha pod sklaki i czasami pf1000 co w sumie daje jakies 6 tys l/h cyrkulacji.nano byloby idealne gdyby przy tej swojej wielkosci i wydajnosci byla tak cicha jak moja marea:D.a tak dziala mi tunze tylko w dzien.na noc wylanczam.

sadze ze inni tez sie wypowiedza na jej temat.aha zeby nie bylo nie jest to jakis dokuczliwi halas czy kultura jej pracy.ale jednak cos tam slychac.a ze moje kobieta jest wrazliwa na tego typu halas to wylanczam-akwa w pokoju dziennym/sypialni.

pozdro


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie oszukujmy sie ale marea 2400 jest slabo dmuchajaca pompka.a w sumie masz niewiele mniejszy baniak niz ja.a nie czytalem wczesniej jakie juz masz aktualnie na stanie cyrkulacyjne pompki.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiegowa pewnie slaba jakas pompka.mozesz sie pokusic zeby dac to co masz pod skalke i ew.marea 2400 ale tak jak pisalem wczesniej moim zdaniem jest ona slaba.mariusz-sz jesli nie pomylilem nicka mial w podobnym akwa maree 3200.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ew.popros kogos z krakowa czy nie moglbys go odwiedzic i zobaczyc w akcji ktorys z tych pompek.sadze ze znajda sie zyczliwi forumowicze.ale ja kierowalbym sie w strone 3200 po doswiadczeniach z 2400.

ew.niech wypowie sie ktos kto ma porownanie pracy nano tunze z 3200 marea.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w 160 l 2x maree 3200 + 3000l/h obiegowa (więc też trochę wode miesza). W akwarium zaczynają dominować twarde głównie SPS-y , więc wniosek z tego taki , że jednak trochę dmuchają :) Dają przede wszystkim szeroki strumień moim zdaniem do takie zbiornika daj 3200 zawsze mozesz ją trochę zdławić :)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej to jest super!!!!!!!! Jutro zamawiam taką zabawkę tyle ,że mniejszą do swojego poloneza!! Czemu nikt mi o takim czyms nie powiedział???? Plastikowe zamykane od góry normalnie cudeńko!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arik do twojego pomyslu:

Czasem jak zasypiam mysle sobie o takim baniaku wiec sam nie jestes:D Znalazlem nawet kilka linkow ktore ci zainteresuja:

http://www.aquaticdesign.co.uk/images/ImagesLibrary/fordka.jpg

Do poldka tez powinno wejsc, ale koniecznie szyberdach:D

http://www.culturequest.us/cuba/oceanlife_files/fishandcar.jpg

Idealne rozwiazanie dla ryb:)

http://www.invasionsystems.de/assets/images/Greencar.jpg

Wersja z filtrem glonowym:D

I wersja dla prawdziwych akwarystow dla ktorych ryzy to nie tylko pieniadze:

http://doc.asg.as/CRAG/images/coral-car.gif

Pozdro i mniej takich pomyslow zycze;)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.