Skocz do zawartości
Michau1288

awaria oświetlenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pojawił się problem mojego akwa...

Reefmaxa mam od miesięcy i wszystko dzialalo bez problemowo aż do dziś, wracam z majówki a tu patrze że dziala tylko nocne oswietlenie. Nie działa żaden wentylatory ani wyświetlacz. Co robic? Jakies pomysly prócz kontaku z serwisem ale to dopiero jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz, to wyjmij na kilkadziesiąt sekund wtyczkę z sieci, jeśli nie pomoże, spróbuj zrobić reset, czasem pomaga (choć jeśli nie działa wyświetlacz, to raczej niekoniecznie). Kiedyś miałem podobny przypadek, nie świecił wyświetlacz ani świetlówki, działał chyba tylko wentylator, rozkręciłem pokrywę i pomogło dociśnięcie jednej z kostek na płytce, po prostu coś nie łączyło.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nic to nie dało swieci tylko led nocny chciaz jak podepne inne ledy to tez swieca ale tylko na srodkowej belce... reszta niestety poległa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innych wątków i ostatniego zdania domyślam się, że masz wersję LED. Niestety tej pokrywy nie rozbierałem i nie wiem ile tam przerobili.

Napiszę, co ustaliłem,bo  może takie drobne wskazówki Ci jakoś pomogą w diagnostyce kiedy wszyscy mają wolne.

Wiem tylko, że mi potrafiło paść pół modułu ( jedna strona świeciła,jeden COB nie świecił) i jeden moduł LED ( jeśli nie wszystkie) można wyjąć a reszta wtedy działa.

Podejrzewam, że to prędzej sterowanie/zasilanie. Jakbym miał gwarancję i podejrzewałbym sterownik, to bym przy nim nie grzebał więcej jak wspomniał Baszurek (kostki).

 

Może być też tak, że jest jakoś ustawiony w trybie nocnym a samo wyświetlanie nie działa. Wciskanie guzików od światła nic nie daje czy światło mryga na chwile?

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest oswietlwnie ledowe.

Wogole nie dziala caly wyswietlacz, nic sie nie dzieje, swieci tylko caly czasz nocne jak przepne inne ledy zamiast nocnego to tez świecą, sprawdzalem prubówką oprawke świetlowki i na jednym styku jest prąd.

Dzwonilem na serwis to pan srednio uprzejmy stwierdzil ze to naj prawdopodobniej zasilacz, i że mam przeslac email z paragonem i wyslą nowy zasilacz, zobaczymy czy to to...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim zasilacz był 12V więc dość standardowy. W nowym widzę na belkach led napisy 230V wiec stateczników w obudowie pewnie nie będzie, z ciekawości, jak możesz cyknij fotkę wnętrza.

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest oswietlwnie ledowe.

Wogole nie dziala caly wyswietlacz, nic sie nie dzieje, swieci tylko caly czasz nocne jak przepne inne ledy zamiast nocnego to tez świecą, sprawdzalem prubówką oprawke świetlowki i na jednym styku jest prąd.

Dzwonilem na serwis to pan srednio uprzejmy stwierdzil ze to naj prawdopodobniej zasilacz, i że mam przeslac email z paragonem i wyslą nowy zasilacz, zobaczymy czy to to...

 

Obudowa niestety musiała pojechać do serwisu, pan zapewnił że postarają się jak najszybciej odesłać sprawną. Narazie musze sobie jakoś radzić z doswietlaniem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa wysłana wczwartek wieczorem kurierem Dhl, a dzis rano w sobote kurier w moich drzwiach z nową obudową.

Wielki szacunek dla firm aquael za tak szybki i bez problemowy przebieg reklamacji.

 

Temat do zamkniecia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.