Skocz do zawartości
Moljzesz

Biopellets recyrkulacja z butelki po soku- NIE ROBIĆ TEGO W DOMU

Rekomendowane odpowiedzi

Nudziło mi się dzisiaj i takie coś wydłubałem

2d9d33556ad9e76c.jpg

Tylko wywaliłem zaworek bo zasysał lewe powietrze a i tak przy pompce jest.

Pompeczka aquael 1500l/h 

Pelletki fajnie się kręcą jutro zapodam filmik

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Gdzieś widziałem filmik z butelką pół litrową. Mała pompka z filtra i z 2 cm od góry w buyelce dziurki na wypływ wody. Jestem.ciekawy filmiku. Nie za małe te dziurki na taką pompę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, laszek napisał:

Gdzieś widziałem filmik z butelką pół litrową. Mała pompka z filtra i z 2 cm od góry w buyelce dziurki na wypływ wody. Jestem.ciekawy filmiku. Nie za małe te dziurki na taką pompę?

Ta jest litrowa, też widziałem ale nie widziałem jeszcze z recyrkulacją ;)

Dziurki się tak wydają na foto tylko, zrobiłem fajne sito, daje radę. Pompa na maxa skręcona a pelletki śmigają


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Faktycznie tamta była bez re :) te duże pelletki też się kręcą czy leżą i podskakują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, laszek napisał:

Faktycznie tamta była bez re :) te duże pelletki też się kręcą czy leżą i podskakują?

Mam AIO, są dosyć ciężkie a jak odkręce na maxa pompę to jest młyn.

W sumie robiłem to dla zabawy a wyszło lepiej niż przypuszczałem, wywaliłem filtr H2Ocean a zostawiłem mój patent, lepiej się kręcą no i jest re ;)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, fajny pomysł:) Pokaż film z działaniem filterka. To potwierdza, że nuda jest twórcza:P


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Brawo Piotrek - takie pomysły rodzą się gdy się zapija mleko kakaowe tymbarkiem ? :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wyszło :) konkurencja dla Twistmana :P czekamy na film.Na górze butelki(przy wężyku) tez jest zaworek?

 


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesiony sukcesami w DIY postanowiłem poprawić a zarazem powiększyć projekt tym razem butla po coli 2L i jebao dc3000

dbb054ef7d3d836f.jpg

Coś mi się nie chce wgrać filmik z pierwszego, tam pelletki na górze poruszały się wolno a na dole śmigały teraz jest taka burza, nie wiem jak jest lepiej?

 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po złej coli użyłeś butelki ;-)

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebezpieczne rozwiązanie przy wyłączeniu prądu,kulki mogą być zassane przez pompę


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, DarekB30 napisał:

Po złej coli użyłeś butelki ;-)

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka
 

I co mi grozi za to ?

 

7 minut temu, Sygen napisał:

niebezpieczne rozwiązanie przy wyłączeniu prądu,kulki mogą być zassane przez pompę

Jest sitko na wyjściu z pompy tak jak w ver.1


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

za szybko się bujają , zerknij na YT na inne filmiki - powinny się poruszać na tyle wolno żeby się nie sklejały - ale nie za szybko bo się ścierają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, silvia napisał:

za szybko się bujają , zerknij na YT na inne filmiki - powinny się poruszać na tyle wolno żeby się nie sklejały - ale nie za szybko bo się ścierają

Spróbuje zasilacza na 12V bo już bardziej skręcić się nie da


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak więcej nasypiesz to też zwolnią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał @silvia - zetrą się w tydzień, nic nie zrobią co mają zrobić a do tego w zbiorniku i na filtrach będzie taki syf że głowa mała i widać, a i na dnie butelki część leży... pelletki mają się poruszać tylko na tyle aby się nie posklejać 


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawle, ale Ty nie rozumiesz... po co płacic grube pieniądze jak można mieć to samo i jeszcze colę wypić....

 

Ech panowie, podziwiam kreatywność i zapał, ale ja bym wolał z dziećmi się pobawić a zapał wykorzystać na bardziej przemyślane rozwiązania :)

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, dale napisał:

Pawle, ale Ty nie rozumiesz... po co płacic grube pieniądze jak można mieć to samo i jeszcze colę wypić....

 

Ech panowie, podziwiam kreatywność i zapał, ale ja bym wolał z dziećmi się pobawić a zapał wykorzystać na bardziej przemyślane rozwiązania :)

 

W sumie racja i szkoda butelek ;)

Chyba kupie od Sylwka bo przynajmniej jakoś to wygląda ;)

Acha i żeby nie było, zrobione z tego co leżało w domu, nic nie kupowałem heh


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 minut temu, dale napisał:

Pawle, ale Ty nie rozumiesz... po co płacic grube pieniądze jak można mieć to samo i jeszcze colę wypić....

 

Ech panowie, podziwiam kreatywność i zapał, ale ja bym wolał z dziećmi się pobawić a zapał wykorzystać na bardziej przemyślane rozwiązania :)

 

Ja też nie rozumiem ?  przecież to prototyp - wystarczy dobrać przepływ (może zawór rozwiąże wszelkie problemy)  ... nie każdy podnieca się widokiem firmowej nalepki na kawałku rury :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie róbcie mi tu wojny :scooter:

To był temat dla jaj, w sumie filtr robi co ma robić ale pompy za mocne, skręcone na maxa a i tak pelletki latają jak szalone, trzeba by zawór ale po co tłamsić te pompy skoro mogą posłużyć do innej roboty.

Pomijając fakt że jedno szarpnięcie któregoś z moich bombli i pokój zalany..

Zapomniałem napisać w nagłówku : "NIE ROBIĆ TEGO W DOMU"


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek generalnie fajnie, że Ci się chce coś podłubać i zamiast grillować jak większość :) to coś dłubiesz ale tak jak napisałem - NIE ROBIĆ TEGO W DOMU - powinno być dodane :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Kroczek napisał:

Piotrek generalnie fajnie, że Ci się chce coś podłubać i zamiast grillować jak większość :) to coś dłubiesz ale tak jak napisałem - NIE ROBIĆ TEGO W DOMU - powinno być dodane :)

Poprawione


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, to nie kwestia tyle pompy, co strumienia z niej wylatującego. Musi on ruszać peletki na obszarze całego dna inaczej będą się sklejać. Albo tworzyć gluty. Spróbuj dać sitko jakieś 4 cm ponad wlotem, ewentualnie - co może być łatwiejsze, wprowadź rurę do środka, z zatkanym wylotem do góry, za to ze szczelinami od góry do dołu po bokach.

Powinno pomóc. Zaś co do rury z naklejką :), nie musi miec naklejki, ale projekt winen być na tyle solidny, by spokojnie zostawić go w domu, nie martwić się czy pęknie, czy zaleje coś, czy będę peletki zbierał z sumpa.

Doświadczenia nabyte przy dłubaniu - bezcenne. procentują przy następnych projektach.

Tak z własnej historii - mi też mówiono "klej na gorąco nie nadaje się do spienionego pvc i pracy w cieple..." Niby przyznawałem rozmówcy rację, ale z braku innego, takim klejem pokleiłem lampkę do sumpa. Raz się odkleiła osłona. Dałem więcej kleju - działa już kilka miesięcy :)

A le się nie chwalę wyrobem bo nie ma znaczka firmowego i taki jeden Kolega miał by używanie :) Ale koniec oftopa zanim Mod mnie wyczyści :).

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, dale napisał:

Piotrek, to nie kwestia tyle pompy, co strumienia z niej wylatującego. Musi on ruszać peletki na obszarze całego dna inaczej będą się sklejać. Albo tworzyć gluty. Spróbuj dać sitko jakieś 4 cm ponad wlotem, ewentualnie - co może być łatwiejsze, wprowadź rurę do środka, z zatkanym wylotem do góry, za to ze szczelinami od góry do dołu po bokach.

Powinno pomóc. Zaś co do rury z naklejką :), nie musi miec naklejki, ale projekt winen być na tyle solidny, by spokojnie zostawić go w domu, nie martwić się czy pęknie, czy zaleje coś, czy będę peletki zbierał z sumpa.

Doświadczenia nabyte przy dłubaniu - bezcenne. procentują przy następnych projektach.

Tak z własnej historii - mi też mówiono "klej na gorąco nie nadaje się do spienionego pvc i pracy w cieple..." Niby przyznawałem rozmówcy rację, ale z braku innego, takim klejem pokleiłem lampkę do sumpa. Raz się odkleiła osłona. Dałem więcej kleju - działa już kilka miesięcy :)

A le się nie chwalę wyrobem bo nie ma znaczka firmowego i taki jeden Kolega miał by używanie :) Ale koniec oftopa zanim Mod mnie wyczyści :).

 

Akurat bawiłem się żeby rozładować stres i musiałem coś robić a że mój filtr h2ocean nie chciał kręcić pelletkami próbowałem coś tam poskładać, zapewne gdyby to dobrze posklejał i wprowadził parę poprawek to mogło by coś z tego być i penie bawiłbym się dalej gdybym nie odkrył przy okazji nieszczelności w h2ocean, woda uciekała bokiem zamiast podążać do dna czyli do pelletek. Trochę kleju załatwiło sprawę plus wężyk gumowy i filterek wrócił do łask a cała zabawa straciła sens. Z resztą tak jak pisałem wcześniej wszystko było robione z tego co leżało w domu, nawet do piwnicy nie schodziłem bo chory jestem.

Aha i jedna fajna rzecz jeżeli chodzi o butelki pet- w ogóle nie słychać w nich pelletek nawet jak się zrobi na maksa burzę pelletkową


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.