Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest może ktoś , kto używał lub używa tego sprzętu ? chciałbym poznać opinię nie tylko tę z opisu ze sklepu :) pozdrawiam serdecznie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś posiadałem i bardzo sobie chwalilem jeżeli chcesz używać w baniaku a nie sumpie Przyda się dolewka

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki za odp , a co sprawiło że przestałeś używać ? i czy oprócz funkcji odpieniacza filtruje również wodę ? czy miałeś wtedy sam reefpack czy też + dodatki ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Refpack to zestaw filtracyjny składający się z odpieniacza i filtra wewnętrznego. Oba urządzenia pracują także jako skimer bo pobierają wodę z powierzchni, filtr dodatkowo dołem. W filtrze jest miejsce na małą grzałkę do 75 W a w obu urządzeniach na czujnik dolewki Tunze. Używam go od dwóch lat w akwarium 128l. nie mam innej filtracji. Przy sześciu rybkach azotany i fosforany ledwie wykrywalne testami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, bardzo Ci jestem wdzięczny za recenzję i opis sprzętu, a co najważniejsze dla mnie to że sprzęt sprawdza się i nie potrzebuje "kombinowania" z czymś dodatkowym jesli chodzi o filtrację wody. Pozdrawiam Cię serdecznie :) 

A sprzęt pewnie zakupię na dniach 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już tu kilka razy pisałem, że ten sprzęt to nie tylko same zalety, są też wady i trzeba uważać. Mimo swojej niezawodności to pod względem wykonania ( w porównaniu np. do wyrobów Eheim z akwarystyki słodkowodnej) to ten sprzęt to odpustowa tandeta. Plastiki są bardzo słabej jakości, nie wiem co to za tworzywo ale jak jest nowe po odpakowaniu śmierdzi jak czarne worki na śmieci. Trzeba bardzo uważać przy składaniu i rozkładaniu żeby czegoś nie urwać, rysuje się od samego patrzenia na to to. A samo rozłożenie do czyszczenia i powtórne złożenie odpieniacza no to jest jazda. Zalecane relanium lub coś w zastępstwie. No i magnesy, jeżeli kupimy Reefpacka ze starej dostawy lub z drugiej ręki i zdarzą nam się magnesy niezakryte to musimy je bezwzględnie zasilikonować lub jakoś inaczej uszczelnić. W przeciwnym wypadku będą rdzewieć i truć wodę. Następna sprawa - bąbelki powietrza. Ten odpieniacz chyba jak każdy wewnętrzny sieje bąbelkami. Przy rozruchu, po wyczyszczeniu, po dłuższej przerwie w pracy itd. Trzeba go umieć ustawić i wymaga to cierpliwości. Wtedy bąblowanie przechodzi i jest dobrze. Nie jest też zbyt cichy, przynajmniej mój egzemplarz. Ale żeby nie było tak strasznie to Reefpack  działa  przez dwa lata i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Parametry przy nim dobre, do dźwięku się przyzwyczaiłem, rysy zarosły glonami wapiennymi, a od chyba pół roku go nie rozbierałem. Czyszczę tylko kubek na pianę no i niekiedy po zdjęciu kubka, tak jak wisi to od środka przejadę szczoteczką do zębów. Mimo to pieni fajnie. Choć zdaję sobie sprawę, że niedługo  trzeba będzie go rozebrać, przeczyścić pompę, wirnik - masakra. Ale rozwiązań idealnych chyba nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marku, mimo to się nie przerażam :) a czy są może do niego jakieś media filtracyjne ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komplecie z Reefpackiem jest taka zielona wata filtracyjna. Dobrej jakości ale bardzo droga później w zakupie. Lepiej używać jakiejś tańszej. Kawałek niebieskiej gąbki. Ale ją najlepiej dać od spodu pod wylot z odpieniacza wtedy tak nie bąbluje. I chyba jeszcze jakiś woreczek z zapinką. Ogólnie można do filtra ładować co się chce w woreczkach filtracyjnych bądź w siateczkach. Ja mam od początku 0,5 l. siporaxu w tej orginalnej siateczce i wymienianą co tydzień watę filtracyjną. Niekiedy jak jest potrzeba to trochę węgla aktywnego i rowy - szczególnie na samym początku przy starcie. Innych wkładów nigdy nie stosowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem pytanie. Jeżeli chodzi Ci o to gdzie to można kupić, to w każdym sklepie z akwarystyką morską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam ten zestaw od ponad roku w akwa 112l. Uważam że jest stosunkowo cichy śpię w pokoju w którym działa. Media które w nim mam to http://erybka.pl/product-pol-5162-Seachem-Matrix-250-ml.html    i http://erybka.pl/product-pol-264-Rowa-Phos-ExPhos-250-g.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam też używam tego paka od ponad 2 miesięcy jak pisał kolega marek jest to dobry zestaw umnie to magnesy były już zamontowane i są pokryte jakimś Ala silikonem co do gąbki do odpieniacza to jest w zestawie bynajmniej nie jest urządzenia są poskładane gotowe do użycia tylko wrzucić media do filtra no i oczywiście ustawienie odpieniacza trochę wnerwia ale idzie ustawić i przy okazji zostaje nam ok 13 l wiaderko na podmiany wody np ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki przyjaciele za recenzję oraz inf, dzięki temu widzę trochę więcej, jeśli chodzi o funkcjonowanie tego sprzętu-pozdr :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy mozecie mi napisac jak bardzo od szyby odstaje ta gorna czesc odpieniacza po zamontowaniu w akwa? 

Moje akwa jest wzmacniane szklana opaska dookola. Odpieniek musi wejsc pod ta opaske...

dzieki


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka ta opaska jest szerokości patrząc na ten odpieniacz i filtr to sa prawie przy samej szybie także moim zdaniem nie dasz rady go zamontować ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz tych dystansów między magnes odpieniacza a odpieniacz to nie da rady :) wiem po sobie.

Wysłane z mojego TA-1033 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia u mnie dziala ten zestaw. Nie podzielam przedmowcy o kiepskiej jakosci plastikach. Wg mnie sprzet jest zrobiony solidnie a jego poskladanie nie sprawia problemow. Rozlozylem go na czynniki pierwsze i zlozylem bez prpblemow. 

O wydajnosci sie nie wypowiem bo dopiero go zamontowalem. Wyjdzie w praniu.

Do filtra wsadzilem phosguard i purigen. Na wierzch poszla wata. 

Faktem jest ze pieniek pluje babelkami powietrza od spodu. Mam nadzieje ze z czasem to sie uspokoi :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co to znaczy na poczatku? :) Dzien, dwa czy raczej miesiac, dwa? ;)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Reefpack robi u mnie juz 3 tydzien. Udalo mi sie go tak ustawic aby ladnie pienil i nie sypal pecherzykami. 

Jak wylacze odpieniacz to woda jakas taka czysta bez babelkow i dziwnie wyglada - wszystko jakby wisi w powietrzu. 

Jednak pecherzyki powietrza nadaja troche naturalnosci w baniaku :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.