Skocz do zawartości
Gandalf-Szary

Jakie Power Ledy do morskiego ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę się spierał, ktoś kiedyś tak mi powiedział.
Sprawdzę to jeszcze dokładnie.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silva ma rację...diody w nitce mogą mieć różne napięcie spadku. Ważne aby wszystkie miały ten sam prąd. 

Wyjątkiem jest sytuacja kiedy łączysz diody szeregowo-rownolegle:

Do drivery powiedzmy 700mA dajesz dwie nitki z diod 1w 350mA. Jeśli suma napięcia spadku w każdej nitce będzie różna to będą świeciły z różną jasnością gdzie jedna będzie miała prąd 350mA a druga 400ma. Co w ciągu długiego czasu spowoduje mniejszą żywotność diody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do kostki 40×40 wstawiłem 20 diod 1w rb+cw+uv+fs a na środek dałem jedną diode 50w rb i jak to razem włączę to tak razi że nie mogę patrzeć i nie wiem czy nie zmniejszyć :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, komar napisał:

Ja do kostki 40×40 wstawiłem 20 diod 1w rb+cw+uv+fs a na środek dałem jedną diode 50w rb i jak to razem włączę to tak razi że nie mogę patrzeć i nie wiem czy nie zmniejszyć :/ 

wyrzucić/zamienić tą diodę 50W - na max 20W , albo dorobić sterowanie i mocno ją ograniczyć/skręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, silvia napisał:

wyrzucić/zamienić tą diodę 50W - na max 20W , albo dorobić sterowanie i mocno ją ograniczyć/skręcić

szkoda mi tej diody usuwac bo kiedyś może się okazać że będzie potrzebne mocniejsze światło . Może ktoś doradzi jak dorobić sterowanie pomiędzy zasilaczem a diodą 50w ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.