Skocz do zawartości
slipknot1989

Raczkowanie z Reef Maxem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek

Ja z suchego kryl i spirulina w płatkach, jaja artemii, spirulina w granulkach, inne granulowane. Mrożonki: artemia, kryl, ikra.morska, wrotka czerwona, lasonogi, solowiec. Dla korali: plankton czerwony, fitoplankton, aminoacid, nano reef coral food . oczywiście wszystko na zmiane. Fitonleci tylko codziennie w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hikari marine, tropical krill, 3-algea, mrożonki unimix morski, solowiec, czerwony i zielony plankton, lasonogi, kropelki JBL koral fluid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za zainteresowanie. A więc kilka słów z placu boju na którym na razie chyba walkę przegrywam. Zasolenie Dzięki panowie za zainteresowanie. A więc kilka słów z placu boju na którym na razie chyba walkę przegrywam. NO3 dalej wysoko.  Czy ktoś z was robił refugium z ostatniej komory?  Panel cały wyczyszczony bo trochę tego syfu tam było. Przemeblowałem trochę skałę mam nadzieję że na plus. 

WhatsApp Image 2017-05-25 at 14.51.56.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja mam refugium w 3 komorze. W moim wątku reefmax by laszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla czego przestawiłeś, zmieniłeś układ skały? Na pierwszych zajęciach wyglądało lepiej. Jakie jest to wysokie no3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czasu brak na forum więc z góry Żory za brak odpowiedzi [emoji58] ze skałą ciągle kombinuje. Możecie pokazac jak macie rozwiązane oświetlenie w refugiach w RM?

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli glon jest w ostatniej komorze jak u mnie to są różne kombinacje.

Można przykleić pasek LED z zewnątrz aby oświetlał komorę 

Można też powiesić żarówkę nad komorą


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jest w ostatniej. A Ty jak masz to rozwiazane i jaka masz moc oświetlenia? Jeśli to nie problem, moge prosic fotke?

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam fotki aby ci wrzucić a w domu będę dopiero w piątek 

Obecnie nad ostatnią komorą wisi żarówka chyba 6W LED barwa zimna no i glon ładnie rośnie zaraz wyjdzie z komory...ale od spodu ma ciemno w sumie na nic to nie wpływa :)

W planach mam przyklejenie taśmy LED Red:blue po długości komory


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Zwykły naświetlacz za 28zł w castoramie 10w ledowy barwa 6k i w ostatniej komorze wyciągnąć zaślepkę i tą klapkę z patyków, dać kawałek pleksi i pięonie swieci.large.IMG_20170319_123141.jpg.e83b67852965ddd1d3b2ba5e8bdae5c1.jpglarge._20170415_122411.JPG.8cd03bd5074d819060adc91714ad2d23.JPGlarge.IMG_20170412_234252.jpg.d1da6cb1cd6fb3950efeebfa6a8eec8d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za zainteresowanie. Jak macie rozwiązane przebijanie światła do głównego zbiornika? wklejone jakieś spienione pcv czy "druga" folia?

laszek  co to za glon? 

rumik21 a Ty co masz za zielenine?

Edytowane przez slipknot1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Caulerpa serrulata. Żeby nie odbijało. Po lewej w komorze i od strony akwa miałem poliwęglan lity oblany cx5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na całości mam wklejone spienione pcv koloru niebieskiego.

A glon standard spaghetti..

Jak coś zapraszamy do działu ReefMax jest zrobiony osobno na forum...wiele przeróbek i kilka zbiorników można zobaczyć.


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie myślę o spienionym pcv. No to ostatnie pytanie. W jakich godzinach oświetlacie glony i czy podajecie dodatkowe żelazo np?

Edytowane przez slipknot1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Godzina przed wyłaczeniem świateł w akwarium załączałem refugium i świeciło godzine po zapaleniu świateł. Na czasówce oczywiście. W sumie u mnie to było od 21:30-10:30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś zrobiłem testy. Calustrea traci tkanke.
NO3- 25
PO4- 0,03
Mg- 1140
Ca-370
KH- 6,1
zasolenie w akwa 1.024. 
Ca, Mg Kh do podniesienia? do jakich parametrów dążyć?
Mam booster ca i mg z Grotecha i Kh z Reffloqwers.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ca 410-450, mg 1260-1320, kh ja mam 8,6 inni trzymają 7. Inni powyżej 9. Pamiętaj że przy stosowaniu np wödki lub vsv kh powinno być nie wyższe jak 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam po kilku tygodniach nierównego boju z akwarium, oczywiście nie na moją korzyść :D 
nie potrafię doprowadzić mg do poziomu jak wyżej. Wlewam systematycznie booster mg z Grotecha atest nie pokazał nigdy więcej jak 1200. Podmiany co tydzień około 10litrów. zasolenie 1.024. Czy to czas na balinga?? życia nie ma dużo więc nie mam pojęcia skąd takie duże zapotrzebowanie na Mg :huh: Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Dla pewności skoryguj drugim testem. Jak poza.mg reszta parametrów w normie to nie ma sensu ballinga. W świeżych zbiornikach często jest zapotrzebowanie na mg. Ja usiebie zużyłem 250ml w proszku i dalej spada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Tak drugi test. Ja mam saliferta nie całą połowę zużyty a zaniza mi o jakieś 65. Sprawdziłem bo robiłem testy ICP. Wcześniej podnosiłem z ręki pure.magnessium z reeflowers. Ale teraz w ballingu mi sie kończy to kupie z AF i wbrazie czego tym będę podnosić. Ja nie podnosze w płynie bo bym nie wyrobił :) za dużo spada teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez właśnie widzę że te w płynie to porażka. wydajność dobra do kosteczki chyba. Jak tyle zaniża to sporo, myślałem że testy do soli są bardziej precyzyjne. 
Widze forum tętni życiem bo jak na razie Ty jesteś tylko aktywny  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Pilnuje odpieniacza bo ustawilem na mokro i kubek za kubkiem wylewam :)

Testy mają tondo siebie że mimo bardzo długiej daty przydatności mam np takie do 2021roku wietrzeją. Ale z czasem po koralowcach będziesz widział że coś nie tak a testy pokazują parametry w normie. Dlatego podatawowe testy mieć lepiej w dwóch egzemplarzach. Żeby w razie korygowania parameteów się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok no to sprawie drugi test. Teraz pytanie, jaka mam zacząć ustalać zasolenie razem z Mg. Magnez nisko a zasolenie niby dobre. jak wlewam Mg, zasolenie podnosze nawet do 1.027 :huh: jak to rozgryść? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.