Skocz do zawartości
Cichyppg

Proszę o identyfikację. Pojawiło się z nikad

Rekomendowane odpowiedzi

bd48ae4aca2e0074d886b1b49a3fc9d4.jpg700b6cce1ced9fc4e2f8e28e706f690a.jpg

Witam proszę o identyfikację korala ze zdjecia. Koral pojawił się z nikad. Wygląda mi to na pavone ale nie jestem pewien. Chodzi o te zielone

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co pomyślałem, zanim przeczytałem opis to pavonia, ale szkielet bardziej przypomina mi fungie. Myślę, że to fungia.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jest to możliwe ze wcześniej nic tam nie było a od jakiegoś czasu zauważyłem ze coś tam zielonego rośnie ? Nie wiem jak wcześniej bo skalę odkupilem i długo szukałem jakościowo takiej skały. Jeśli to fungia to czy jest zagrożenie dla euphyli która kolo niej rośnie ? Parzy inne korale ?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to fungia [emoji4], prawdopodobnie co jakiś będzie pojawiać Ci się nowa. Nie wiem, jak wygląda mała, ale jak będzie większa powinna oderwać się od skałki. A w bezpośrednim kontakcie może euphyllię poparzyć.

Edit: teraz widzę, że masz ich więcej, szcześciarz[emoji106][emoji4].

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fungia może wyrosnąć ze skałki, na której kiedyś była - takie "mateczniki" były już opisywane na tym forum, coś tam widocznie zostaje na skale - ciesz się :-)

Co do parzenia, jak każdy koral, może parzyć, natomiast jest dość "niska" i euphylia jej pewnie ucieknie w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie dzięki za pomoc w zidentyfikowaniu :-)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze po jakim czasie od włożenia tej skały zauważyłeś, że coś na niej wyrasta i jak długo masz tą skałę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kawałek skały mam około 8 miesięcy w zbiorniku. Wcześniej nie zauważyłem żeby tam coś było a od pewnego czasu zrobiło się takich "ognisk" z 15 sztuk. W poprzednim zbiorniku było mega dużo korali ale gościu je posprzedawal i mogło coś na niej zostać. A skala u tego goscia była 7 lat

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

U mnie pojawiło się to jakieś 2 miesiace temu ale dokładnie nie powiem bo zauważyłem to przypadkowo

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem kolejne jak się robią narazie jest brązowa plama i parę zielonych skupisk na tym. Wcześniejsze tez właśnie z takiego czegoś brązowego wyrosły zmieniając kolor po czasie na zielony

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz szczęście, że tyle fungi za friko Ci wyrośnie. Też bym chciał, żeby mi jakiś koral wyrósł ze skaly, ale jak od ponad dwóch lat nic nie wyrosło to już raczej nie wyrośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też się ciesze bo od początku przygody z morska chciałem fungie a teraz wyskoczył darmowy prezent hehe

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie czy ktoś wie jaka fungia to jest ? Jaki rodzaj ?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie pisze w tym samym poście czy wiecie może co to jest za koral ? Z tej skały co wyrosły fungie co chwile coś nowego wychodzi dzisiaj zauważyłem takie grzyby wyglądają jak zoa ale chciałbym znać pełna nazwę i czy zostawić czy wyrzucić fdc88d684818a9319ae5a9165fcf5262.jpg4e8f5e5ed6a679831cf7e1fa529b5b5d.jpgd0e77a6c1eed510ef1e501eda28b36f1.jpg

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to palythoa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawić ?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

porównać z fotkami w googlach i rozwiać wątpliwości :) (fotka marna i nie da się na 100% rozpoznać)

może to jakieś Parazoa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam opcji zrobić innej jedynie jutro mogę zrobić lustrzanka i wrzucę a jak się nie uda to sproboje aparatem do nurkowania co mam

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja proponuję pozbyć się tego. Sporo jest wpisów przestrzegających przed jego toksyką. Oczywiście zachowując ostrożność można cieszyć się jak szybko się rozrasta   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglądałem na cala encyklopedie i nie mogę tego znalesc one w środku są zielone i wypukłe i maja takie delikatne rzeski wokol

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz to na kawałku skały, podstawki to przesuń bliżej szyby i zrób lepsze zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1d369abfadbcffbd508307de2cc77d42.jpg11fe78041cfd40c981a50622caca0b73.jpg3af581c236f57d1861e8787e25898753.jpg

Telefonem lepszych zdjęć nie zrobię ale ogólnie jest to coś takiego na małych polipami widać środek jakby zielony fluo

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na protopalythoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.