Skocz do zawartości
boo12

Jak kleić żywą skałe?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie jak to ogarnąć przy starcie zbiornika, generalnie ogół piszę że żywą skałę wkładać już do słonej wody w szkle czy to znaczy, że klej tego typu można używać pod wodą i kleić w zalanym zbiorniku?, czy na sucho wilgotno jak jest czas gdzie skała może zostać bez wody wilgoci żeby nie wybić życia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka ta żywa skała jest. Jak z frachtu, to i tak pewnie była owinięta mokrymi gazetami, więc co miało paść - padło. Jak z sumpa to też spoko. Gorzej jak skała z życiem.

Klejenie w baniaku to raczej tylko czymś w rodzaju kleju miliput-ceramika. Poza baniakiem CX-5. Wiąże w ciągu minut, więc też nie widzę problemów w układaniu i klejeniu "na wilgotno" Ostatni sklejaliśmy CXem ułamaną caulastree do nowej podstawki. W kuchni, przy stole. Pacjent z protezą czują się dobrze. Operacja trwała kilka minut, włączając w to wymieszanie kleju.

Edytowane przez Leel00 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, tylko ja myślę o postawieniu baniaka 250l czyli jakieś 30kg skały część pewnie sucha, ale jednak to sporo czasu zajmie poukładanie, zalanie z ro to już kilka dni a tak dużych zbiorników żeby narobić RO nie mam, chyba że forumowicze podzielą się swoimi koncepcjami na układanie skały w startowanym zbiorniku, nie koniecznie klejenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przeszukiwałeś forum? Jest sporo wątków i porad.
Czyli nie wiesz jaka to będzie skała. Jak żywa, to kleisz i wkładasz do zalanego, posolonego baniaka. Możesz poukładać kawałki, zrobić fotkę i do moczenia. Znowu układasz, robisz fotkę i do moczenia. Układasz, kleisz i do baniaka.

Poza tym nie wszystko wymaga klejenia - wystarczy poukładać, a i klejenie całości to problem. Np. w chwili, gdy jakiś kawałek trzeba z tego akwarium wyciągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak ja miałem tylko słodkie i tutaj wiadomo raczek nie przeniesie skały która waży 2kg, a w morszczaku czytałem, że zwierzaki radzą sobie z aranżacją po swojemu skały, owszem wątków odnośnie aranżacji morskiego jest wiele, ale żaden albo nie trafiłem na czysto techniczne podejście do sprawy ( gwoździe do stolika, czy jednak klej czy może coś) dlatego pytam w dziale dla laików, szukajka obca mi nie jest mam nadzieje, ale pewnie wrzucicie kilka linków których jednak nie zauważyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aranżacja skały przez zwierzaki to spora przesada. Mogą powywracać nieumocowane szczepki, ale przestawienie skały to raczej nie. Chyba, że babka podkopie skałę ustawioną na 5cm piasku ;)

Co do klejenia sensu stricte - jeżeli chcesz jakieś wymyślne konstrukcje, to wiercenie, pręty pcv i klej. Jak na spokojnie to tylko układasz stabilnie skałę + punktowo kleisz (jeżeli trzeba). Z gwoździami to żarcik ;)

Poszukaj na youtube "aquascaping". Przeszukaj też forum. Coś da się znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiercić raczej nie będę bardziej jara mnie naturalne środowisko niż pomniki, jeśli potwory nie wyrzucą skał na dywan to czuję się spokojniejszy:D , w każdym razie tubka kleju w szafce może leżeć w razie co  i dzienkuję za linki :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz naturalne środowisko, to spróbuj jakoś skałę poukładać, dopasować bez użycia kleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak czasem patrzę na "naturę"  to klejenie i dłubanie w skałach podobnej konstrukcji zajęło by kilka dni ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.