Skocz do zawartości
irek28

Automatyczna dolewka bezpośrednio z filtra ro???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Tym bardziej że dolewka to czyste RO i nawet gdyby to kamień się nie zrobi na takim pływaku i nie zawiesi dolewki tak żeby cały czas się woda lała. Wystarczy mocno przymocować taki pływak i nie ma bata żeby coś się popsuło ;) w kibelkach dochodzi do zawieszenia się pływaka i wtedy woda przelewa się przez przelew do kibelka a nie poza i takie przypadki miałem, powodem był syf w dyszy a tu jak mówię mamy filtr RO i czystą jak łza wodę ;) od roku mam dolewkę grawitacyjną z pływakiem i nic się nie działo bo nie miało co się dziać heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, elespero napisał:

W razie jak by pływak się zawiesił to elektrozawór odetnie dopływ wody.

 

Godzinę temu, Moljzesz napisał:

Te pływaki się nie zawieszają, tam nie ma elektroniki, już pisałem o tym spójrz do spłuczki masz tam elektrozawory?

Oczywiście możesz sobie dać elektrozawór, w razie 'w' drugi czterodrozny, czujnik zalania a najlepiej starznika koło akwarium postawić, wtedy masz już prawie pewność choć zawsze może pójść coś nie tak..

strażnik może dostać zawału albo skoczy na piwo :P

czujniki/pływaki (do elektroniki) można połączyć kilka szeregowo - jak jeden zawiedzie to zadziała drugi , trzeci ... i ile tam chcesz 

u mnie w dolewce są 2 pływaki (chińskie po dolarze sztuka) w szeregu i jeszcze się nic nie zawiesiło , jeden "roboczy" ciut niżej i awaryjny ciut wyżej

przypomnę też że można odwrócić magnes

SH-BI-189-4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, silvia napisał:

 

strażnik może dostać zawału albo skoczy na piwo :P

czujniki/pływaki (do elektroniki) można połączyć kilka szeregowo - jak jeden zawiedzie to zadziała drugi , trzeci ... i ile tam chcesz 

u mnie w dolewce są 2 pływaki (chińskie po dolarze sztuka) w szeregu i jeszcze się nic nie zawiesiło , jeden "roboczy" ciut niżej i awaryjny ciut wyżej

przypomnę też że można odwrócić magnes

SH-BI-189-4.jpg

Miałem cztery w szeregu plus jeden do alarmu we wszystkich lubowały się wężowidła, trafiał mnie szlak, teraz mam  na pływaku z dolewki grawitacyjnej i mam spokój, zero skoków zasolenia, woda jest dolewana na bieżąco, żadnych zbiorników na ro, dolewania, przelewania, wyjeżdam na urlop dolewaniem wody się nie martwię

Oczywiście są też minusy, trzeba kontrolować tds (trafiło mi membranę i lała się prawie kranówa do akwa)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Istnieje jeszcze jeden aspekt takiego systemu dolewki który należy rozważyć.

 Membrana ma tę własność, że w pierwszym momencie od uruchomienia daje wodę znacznie gorszą niż powinna (szacuję że jest to ok 100 - 200ml). W momencie kiedy filtr będzie uruchamiany często a ilość wody niewielka to udział tego zanieczyszczenia będzie duży.

 

Pozdrawiam


ce6a473c12111557fd12959c9429afcau1349a11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, doktur napisał:

Witam

Istnieje jeszcze jeden aspekt takiego systemu dolewki który należy rozważyć.

 Membrana ma tę własność, że w pierwszym momencie od uruchomienia daje wodę znacznie gorszą niż powinna (szacuję że jest to ok 100 - 200ml). W momencie kiedy filtr będzie uruchamiany często a ilość wody niewielka to udział tego zanieczyszczenia będzie duży.

 

Pozdrawiam

Dlatego że membrana pracuje poprawnie pod "jakimś tam" ciśnieniem - brak ciśnienia i woda "swobodnie się miesza" czysta z brudną , czyli można zakładać że woda która stoi w obudowie nie jest czysta (a to około litra a nie 200ml) po membranie przeważnie mamy jeszcze DI które szybciej się w takiej sytuacji zużywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opieranie się na jednej bezpośredniej z filtra Rodi  dolewce bez dodatkowego zabezpieczenia to nie lada ryzyko, nawet w sytuacji gdy mamy podwójny pływak to z reguły elektrozawór jest jeden, a jeżeli on się zawiesi w pozycji otwartej?  U mnie główną dolewką steruje prosty Levelautomatic na dwóch pływakach poprzez elektrozawór, a zabezpieczeniem jest dolewka grawitacyjna zawieszona powyżej pływaka głównej dolewki, to daje mi gwarancję że w razie awarii elektrozaworu (zawieszenie) woda nieznaczenie się podniesie i odetnie ja zawór  w pływaku grawitacyjnym, proste zabezpieczenie które przy ciągłej dolewce powinno być obowiązkowe, nie potrafię sobie wyobrazić u mnie skali tragedii, gdyby pod moją nieobecność elektrozawór uległ by awarii w pozycji zamkniętej. 

fresz33, w dobrze mówisz że w "kibelku" woda się przeleje przelewem, w zbiorniku woda RO teoretycznie jest czysta więc niema co zatkać,  ale jest ale .. w spłuczce nie ma ślimaczków które skutecznie mogą wpełznąć pod maleńki zaworek dolewki ;) 

tak to u mnie wygląda

 

 

IMG_20170519_123230_resized_20170519_123252276.jpg


"Trwaj tyl­ko w słońcu, bo nic piękne­go nie rośnie w ciemności"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, raphael_ napisał:

Opieranie się na jednej bezpośredniej z filtra Rodi  dolewce bez dodatkowego zabezpieczenia to nie lada ryzyko, nawet w sytuacji gdy mamy podwójny pływak to z reguły elektrozawór jest jeden, a jeżeli on się zawiesi w pozycji otwartej?  U mnie główną dolewką steruje prosty Levelautomatic na dwóch pływakach poprzez elektrozawór, a zabezpieczeniem jest dolewka grawitacyjna zawieszona powyżej pływaka głównej dolewki, to daje mi gwarancję że w razie awarii elektrozaworu (zawieszenie) woda nieznaczenie się podniesie i odetnie ja zawór  w pływaku grawitacyjnym, proste zabezpieczenie które przy ciągłej dolewce powinno być obowiązkowe, nie potrafię sobie wyobrazić u mnie skali tragedii, gdyby pod moją nieobecność elektrozawór uległ by awarii w pozycji zamkniętej. 

fresz33, w dobrze mówisz że w "kibelku" woda się przeleje przelewem, w zbiorniku woda RO teoretycznie jest czysta więc niema co zatkać,  ale jest ale .. w spłuczce nie ma ślimaczków które skutecznie mogą wpełznąć pod maleńki zaworek dolewki ;) 

tak to u mnie wygląda

 

 

IMG_20170519_123230_resized_20170519_123252276.jpg

Nie dajesz żadnego elektrozaworu, nic nie pisałem o dawaniu elektrozaworu!

Spójrz chłopie na schemat najpierw a potem się wypowiadaj. Masz zawór czterodrozny a nie żaden elektrozawór i zawór pływakowy bez żadnych czujek na których przesiadują ślimaki i wężowidła.

 

2 godziny temu, silvia napisał:

Dlatego że membrana pracuje poprawnie pod "jakimś tam" ciśnieniem - brak ciśnienia i woda "swobodnie się miesza" czysta z brudną , czyli można zakładać że woda która stoi w obudowie nie jest czysta (a to około litra a nie 200ml) po membranie przeważnie mamy jeszcze DI które szybciej się w takiej sytuacji zużywa

Przy zaworze czterodrożnym membrana jest cały czas pod ciśnieniem


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Moljzesz napisał:

Nie dajesz żadnego elektrozaworu, nic nie pisałem o dawaniu elektrozaworu!

Spójrz chłopie na schemat najpierw a potem się wypowiadaj. Masz zawór czterodrozny a nie żaden elektrozawór i zawór pływakowy bez żadnych czujek na których przesiadują ślimaki i wężowidła.

 

Przy zaworze czterodrożnym membrana jest cały czas pod ciśnieniem

Ty jesteś jakiś chory?

Chłop opisał jak to u niego wygląda a ty się go czepiasz, bo co? Bo ma inaczej niż ty i ma jakieś zabezpieczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chłopaki dejta na luuuz heh weekendzik już tuż tuż i trzeba coś wypić ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, fresz33 napisał:

Chłopaki dejta na luuuz heh weekendzik już tuż tuż i trzeba coś wypić ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Ja za godzinę do pracy ;p więc nie bardzo. A szkoda, bo ochota jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, silvia napisał:

Dlatego że membrana pracuje poprawnie pod "jakimś tam" ciśnieniem - brak ciśnienia i woda "swobodnie się miesza" czysta z brudną , czyli można zakładać że woda która stoi w obudowie nie jest czysta (a to około litra a nie 200ml) po membranie przeważnie mamy jeszcze DI które szybciej się w takiej sytuacji zużywa

Mała wiedza o ciśnieniach osmotycznych i działaniu membrany .Nic sie nie miesza .....


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, SU1 napisał:

Mała wiedza o ciśnieniach osmotycznych i działaniu membrany .Nic sie nie miesza .....

dlatego dałem cudzysłów że jest to jest skrót myślowy - wiem jak działa membrana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, elespero napisał:

Ty jesteś jakiś chory?

Chłop opisał jak to u niego wyglądaa ty się go czepiasz, bo co? Bo ma inaczej niż ty i ma jakieś zabezpieczenie?

Nie jestem chory,  fakt trochę przeziębiony ale białej gorączki idzie dostać jak setny raz piszę że tam nie ma żadnego elektrozaworu i żadnego elektrozaworu nie trzeba.  

Tak napisał kolega @raphael_ "Opieranie się na jednej bezpośredniej z filtra Rodi  dolewce bez dodatkowego zabezpieczenia to nie lada ryzyko, nawet w sytuacji gdy mamy podwójny pływak to z reguły elektrozawór jest jeden, a jeżeli on się zawiesi w pozycji otwartej?"
Więc powtarzam nie ma tam żadnego elektrozaworu i żadnego elektrozaworu nie trzeba ani dwóch pływaków,  spójrzcie na schemat który wkleiłem 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku braku prądu i wyższym poziomie wody w sumpie lub np podczas podmiany (najpierw świeża solanka, a po wymieszaniu woda w kanał) nic nie będzie się działo z "systemem" spłuczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, SzymonH napisał:

Czy w przypadku braku prądu i wyższym poziomie wody w sumpie lub np podczas podmiany (najpierw świeża solanka, a po wymieszaniu woda w kanał) nic nie będzie się działo z "systemem" spłuczki?

 Nic mu się nie stanie, tylko musi być dobrze w miarę przykręcony tak co by nie wypłyną.

Edit Jeszcze jedna ważna rzecz mi się przypomniała, układ musi być 100% szczelny, mi na zaworze przepuszczało po kropelce, gdzieś na uszczelce tak minimalnie że nie było tego widać, trzeba monitorować na liczniku czy jak przestaje dolewać to licznik po nabiciu ciśnienia powinien się zatrzymać.

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Moljzesz napisał:

Nie jestem chory,  fakt trochę przeziębiony ale białej gorączki idzie dostać jak setny raz piszę że tam nie ma żadnego elektrozaworu i żadnego elektrozaworu nie trzeba.  

Tak napisał kolega @raphael_ "Opieranie się na jednej bezpośredniej z filtra Rodi  dolewce bez dodatkowego zabezpieczenia to nie lada ryzyko, nawet w sytuacji gdy mamy podwójny pływak to z reguły elektrozawór jest jeden, a jeżeli on się zawiesi w pozycji otwartej?"
Więc powtarzam nie ma tam żadnego elektrozaworu i żadnego elektrozaworu nie trzeba ani dwóch pływaków,  spójrzcie na schemat który wkleiłem 

A kto odnosił się do twojego schematu? Gość opisał jak to wygląda u niego. Rozumiesz to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, elespero napisał:

A kto odnosił się do twojego schematu? Gość opisał jak to wygląda u niego. Rozumiesz to?

Nie rozumiem i nie będę się powtarzał


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam automatyczna dolewke do akwarium (sumpa) bezposrednio z filtra ro, 1 elektrozawor przed filtrem ro , i 1  za filtrem ( dla bezpieczenstwa)

Tds z dwoma czujnikami jeden za membrama a drugi za zywica

Za memebrama tds  001 za zywica 000

wezyk okolo 5m do akwarium po RO i zywicy ale w sumpie mam dodatkowo pojemnik z zywica okolo 0.5l

i tu mam problem

woda sie dolewa kilkanascie razy dziennie bo mam tak ustawione okolo 30-60ml na jeden raz czesciej a mniej,

i kiedy wlaczy sie dolewka tds po ro i zywicy pokazuje 000 ale ta piersza woda ktora wleje sie do sumpa i zlapie ja do pojemnika i sprawdzam dlugopisem pokazuje 030 +/- nastepne 50-100ml jest juz ok 000

czy jest to dobrze ?

czy lepiej zrobic dodatkowy pojemnik okolo 5l i nalac swiezej wody i stamtad brac wode na dolewke ? czy jest to normalne ze tak sie dzieje?

bo jest wygodniej dla mnie i  duzo prosciej bo niby swieza woda prosto z filtra ro do sumpa ale zaciekawilo mnie to ze kiedy jest przerwa i woda stoi w rurce (okolo 1godz) bo stan jest dobry to kiedy sie znow wlaczy automatyczna dolewka to ta pierwasza woda jest niby brudna po RO,  dodam ze mam nowe filtry i zywice okolo 1 miesiac

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
23 minuty temu, endriu3005 napisał:

czy lepiej zrobic dodatkowy pojemnik okolo 5l i nalac swiezej wody i stamtad brac wode na dolewke ? czy jest to normalne ze tak sie dzieje?

bo jest wygodniej dla mnie i  duzo prosciej bo niby swieza woda prosto z filtra ro do sumpa ale zaciekawilo mnie to ze kiedy jest przerwa i woda stoi w rurce (okolo 1godz) bo stan jest dobry to kiedy sie znow wlaczy automatyczna dolewka to ta pierwasza woda jest niby brudna po RO,  dodam ze mam nowe filtry i zywice okolo 1 miesiac

lepiej

to normalne - było o tym kilka razy : membrana pracuje właściwie tylko od ciśnieniem i dlatego woda stojąca w filtrze "starzeje się"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lepiej
to normalne - było o tym kilka razy : membrana pracuje właściwie tylko od ciśnieniem i dlatego woda stojąca w filtrze "starzeje się"

Czyli w tym momencie leje zanieczyszczona wode mimo ze jest po filtrze ro i zywicy. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o czym mówi Silvia i koledzy to tzw. TDS creep. Gdy woda stoi w membranie jony przedostaja się z jednej strony na drugą - tak jak sól do ogórka na mizerię - przez osmozę. Przy otwartym zaworze nie mają na to czasu, bo gonią je następne brudne jony. Łatwiej jest im uciec do kanalizacji.

http://www.reefaddicts.com/content.php/182-RO-DI-TDS-Creep-is-it-worthy-of-concern

mam trójnik z zaworkiem pomiędzy membraną a żywicą - to system manualny, więc przed zbieraniem wody DI spuszczam jakiś litr RO do płukania rąk

 

Edytowane przez tihs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja miałem tak zrobione tzn elektrozawor sterowany komputerem i woda odlewała się automatycznie z "kranu" po przejściu przez filtr RO. Skończyło się to wszystko tym, ze podczas urlopu elektrozawor się zaciął i zalałem mieszkanie oraz wszystko w akwarium mi padło bo zasolenie spadło do 1,014 ... :( Pół roku mi zajęło aby stanąć na nogi i w tej chwili mam powiedzmy wszystko pod kontrola. Dolewam RO "ręcznie" do zbiornika RO, który ma ok 20 litrów i jest zintegrowany z sumpem a stamtąd dopiero automatyczna dolewka - Aqua trend Milestone (gorąco polecam). - dolewa wodę do akwarium. Wody starcza na jakieś 2 tygodnie wiec nie jest to uciążliwe .... Pozdr


Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Engell1 napisał:

Witam, ja miałem tak zrobione tzn elektrozawor sterowany komputerem i woda odlewała się automatycznie z "kranu" po przejściu przez filtr RO. Skończyło się to wszystko tym, ze podczas urlopu elektrozawor się zaciął i zalałem mieszkanie oraz wszystko w akwarium mi padło bo zasolenie spadło do 1,014 ... :( Pół roku mi zajęło aby stanąć na nogi i w tej chwili mam powiedzmy wszystko pod kontrola. Dolewam RO "ręcznie" do zbiornika RO, który ma ok 20 litrów i jest zintegrowany z sumpem a stamtąd dopiero automatyczna dolewka - Aqua trend Milestone (gorąco polecam). - dolewa wodę do akwarium. Wody starcza na jakieś 2 tygodnie wiec nie jest to uciążliwe .... Pozdr


Sent from my iPhone using Tapatalk

Witam

Co to był za elektrozawór?(firma)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KNOP ale muszę przyznać że wina też leży po mojej stronie, ponieważ nie zastosowałem pre-filtra!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Engell1 napisał:

Witam, ja miałem tak zrobione tzn elektrozawor sterowany komputerem i woda odlewała się automatycznie z "kranu" po przejściu przez filtr RO. Skończyło się to wszystko tym, ze podczas urlopu elektrozawor się zaciął i zalałem mieszkanie oraz wszystko w akwarium mi padło bo zasolenie spadło do 1,014 ... :( Pół roku mi zajęło aby stanąć na nogi i w tej chwili mam powiedzmy wszystko pod kontrola. Dolewam RO "ręcznie" do zbiornika RO, który ma ok 20 litrów i jest zintegrowany z sumpem a stamtąd dopiero automatyczna dolewka - Aqua trend Milestone (gorąco polecam). - dolewa wodę do akwarium. Wody starcza na jakieś 2 tygodnie wiec nie jest to uciążliwe .... Pozdr


Sent from my iPhone using Tapatalk

ja dalem 2 elektrozawory, jeden jest wlasnie na taka nieprzyjemna okazje :P

4 godziny temu, tihs napisał:

To o czym mówi Silvia i koledzy to tzw. TDS creep. Gdy woda stoi w membranie jony przedostaja się z jednej strony na drugą - tak jak sól do ogórka na mizerię - przez osmozę. Przy otwartym zaworze nie mają na to czasu, bo gonią je następne brudne jony. Łatwiej jest im uciec do kanalizacji.

http://www.reefaddicts.com/content.php/182-RO-DI-TDS-Creep-is-it-worthy-of-concern

mam trójnik z zaworkiem pomiędzy membraną a żywicą - to system manualny, więc przed zbieraniem wody DI spuszczam jakiś litr RO do płukania rąk

 

 

9 godzin temu, endriu3005 napisał:


Czyli w tym momencie leje zanieczyszczona wode mimo ze jest po filtrze ro i zywicy. ?

I tak zebym mogl to zrozumiec na 100% to woda ktrora lezy w  rurce okolo 5metrow  po filtrze ro a przed sumpem do godz (nie dluzej) czekajaca na dolewke jest juz zanieczyszczona, i lepiej zrobic pojemnik np. okolo 5-10l i wlac tam swieza wode, poprowadzic stamtad wode do sumpa. I tak co kilka dni uzupeniac stan wody

Zawsze myslalem ze woda tak szybko sie nie zepsuje i bezzposrednio z filtra ro  do sumpa bedzie prostym i latwiejszym rozwiazaniem na dolewke niz co kilka dni uzupeniac pojemnik na dolewke.

mam nadzieje ze jest dla was to zrozumiale wczym mam problem, nie z filtren ro i zywica tylko z woda ktora lezy w rurce po ro ( okolo 30-60ml ) czekajac na dolewke, dolewka co godzine sama sie uruchamia, wiec woda dlugo nie stoi (tak mi esie wydaje:unsure: ) zrobie kilka fotek to i wsatwie

 

9 godzin temu, endriu3005 napisał:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.