Skocz do zawartości
Jarooooo

8 dzień makabra

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Jarooooo napisał:

Szczerze nie pytałem, ma to ma,  takie hobby :)  

Ja jak bym nie znał jakiegoś minimum historii tej skały, akwarium to bym nie kupił. Cwaniaków i naciągaczy jest sporo.

3 godziny temu, Jarooooo napisał:

Narazie dwa dni bez światła, wzrostu glonów nie widzę, a nawet jakby coś schodzilo. dziś tylko 2h niebieskiego. Po zapaleniu zauważyłem że coś uroslo na skalę. Ciężko dodać jakieś konkretne zdjęcie z telefonu bo jest ograniczenie do 1mb. Zauważyłem też jakby porost glonów wapiennych (fioletowe). 

20170516_204618.jpg

Na zdjęciu to asterina. Są różne gatunki tej rozgwiazdy. Mniejsze i większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to asterina, zmieniła położenie :)  wyrzucać czy jedna sztukę zostawić, a tak na marginesie skąd się tu znalazła? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam jej nie wrzuciłeś, to znaczy, że dostałeś ją ze skałą. A to znaczy, że skala jest innego baniaka i nie była (za długo lub wcale) poza wodą skoro asterina żyje. I to z kolei znaczy, że prawdopodobnie przyniosłeś ze skałą więcej drobnego życia.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Asteriny glonożerne są świetne. Może nie mają turbo doładowania ale skubią ladnie glon. Ze wszystkiego. A ich populacja sama się stymuluje do wzrostu czyli podzialu kolejnych sztuk lub dobzachamowania podzialu. Mozna wtedy spotkac osobnikow mniej a wieksze moja najwieksza miala 28mm. Wszystko zalezy od ilosci pozywienia. Im czystszy zbiornik tym mniej asterin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry znak i to mnie pociesza... :)   Widzę nawet druga. Sam nie wrzucałem asterin, dostałem na początku trzy krabiki, które sobie ładnie chodzą i jedzą glonki. Myślałem że nie przeżyją, ale mają się świetnie od pierwszego dnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcia krabów. Od razu się dowiesz czy to dobre kraby czy będziesz musiał się ich pozbyć. Są kraby, które są pożyteczne, jak mitrax i zjadają glony. inne będą ci młócic korale, a jak podrosną, to moga próbować łapać ryby, krewetki i ślimaki.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Jarooooo napisał:

Faktycznie to asterina, zmieniła położenie :)  wyrzucać czy jedna sztukę zostawić, a tak na marginesie skąd się tu znalazła? 

Ja asterin nie wyrzucam i jakoś specjalnie dużo ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Kraby pustelniki - zagospodaruj im różnej wielkości muszle bo będą szukać na ślimakach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł mi miernik tds celem sprawdzenia wody po RODi co się okazuje 085 :/ co by wskazywały właśnie ten wysp glonów. Filtr nowy, membrana też co może być, filtry płukałem.  Miernika nie sprawdzałem nigdzie bo niebardzo mam teraz gdzie.  Co można sprawdzić z filtrem, może coś źle poskrecalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może popierdzieliły Ci się przewody i zamiast wody po membranie mierzysz odpad, sprawdz czy w filtrze wszystko popodłączane jest jak należy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest podłączone. Ale zauważyłem wyciek z filtra węglowego może mieć wpływ.  Można wyjąć membranę w celu sprawdzenia uszczelek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Czerwony u mnie jest do odpadu niebieski czysta woda. A może płukałes filtr i syfy na membrane poleciały z węglowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płukałem bez membrany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak długo płukałeś? kiedyś się załatwiłem w podobny sposób bo przestał lecieć czarny pył i musiałem kupić membranę jeszcze raz, za drugim razem wypłukałem drugie tyle co wyleciało z pyłem i jest OK


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płukałem długo ale pyłu żadnego od początku nie było widać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na nowym filtrze węglowym?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, BitaSmietana napisał:

... a ile ppm ma Twoja woda w kranie??

Pozdrawiam.

312

 

Jaka powinna być kolejności prefiltry ów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz wszyściusieńko :)

 

 

 

 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr składałeś sam czy przyszedł już poskładany do kupy?? Pytam bo jak ja zamówiłem filtr to przyszedł tak poskładany że gdybym go podłączył tak jak nakazali w instrukcji to długo by nie popracował.

U mnie pierwszy jest wkład sendymentacyjny, później węgiel, następnie membrana i na końcu żywica.

Przy takim układzie przewodność z 260 zbijam do 0.

Pozdrawiam.

Edytowane przez BitaSmietana (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sendyment, węgiel, sendyment, membrana i żywica i 085ppm :)

Filtr przyszedł poskladany ale za nim uruchomiłem to że wszystkim się upewnilem, wszystko ok  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jarooooo napisał:

U mnie sendyment, węgiel, sendyment, membrana i żywica i 085ppm :)

Filtr przyszedł poskladany ale za nim uruchomiłem to że wszystkim się upewnilem, wszystko ok  

jakby było ok, to miałbyś 000ppm więc nie jest ok, zwłaszcza że wyjściowo z kranu niektórzy tutaj maja większy dramat, a nawet mając  380+ w kranówce max po żywicy co może się zdarzyć to wartość nie przekraczająca 10


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.