Skocz do zawartości
kogucik76

Lysmata debelius Krewetka szkarłatna linienie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) jak w tytule, jak czesto krewetka szkarłatna zrzuca wylinke ? Moja srednio raz na 1-1,5 miesiaca. Czy to aby nie za czesto ?


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze to zalezy od ilosci pierwiastkow w wodzie. Jednak raz 1,5m to chyba nieczesto, moja w tym czasie zrzucila 2-3 razy. 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys gdzies wyczytalem ze jak zbyt czesto bedzie zrzucała wylinke to moze jej pancerz nie stwardniec i zrzuci wtedy miekkie cialo :/ 


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

pancerz twardnieje ze 2 - 3 dni

propo wylinek - dzisiejsza niespodzianka u mnie :)

 krabik.JPG

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągacie zrzucony pancerz? Mi po tygodniu od wrzucenia w akwa przeszła wylinkę. Większa część przyssała się do wlotu filtra kaskady. Chciałem go usunąć stamtąd, wtedy zostałem dosłownie z wściekłością zaatakowany przez krewetę :) Serio, aż płynęła za moją dłonią jak wycofywałem. Stwierdziłem że w takim razie zostawię jak jest. Po pancerzu nie ma już śladu ( rozłożył się w tak krótkim czasie? ).

Pytam bo nie wiem jak postępować następnym razem, zostawiać, wyjmować?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, outta82 napisał:

Wyciągacie zrzucony pancerz? Mi po tygodniu od wrzucenia w akwa przeszła wylinkę. Większa część przyssała się do wlotu filtra kaskady. Chciałem go usunąć stamtąd, wtedy zostałem dosłownie z wściekłością zaatakowany przez krewetę :) Serio, aż płynęła za moją dłonią jak wycofywałem. Stwierdziłem że w takim razie zostawię jak jest. Po pancerzu nie ma już śladu ( rozłożył się w tak krótkim czasie? ).

Pytam bo nie wiem jak postępować następnym razem, zostawiać, wyjmować?

Pozdrawiam

Spokojnie mozesz zostawic, wzbigaci tylko wode. 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez za ktoryms razem przyssal sie do wlotu filtra kaskady. Wygladal jak obcy :D zmninejszylem obieg w filtrze i wyciagnalem pipeta :) 


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 5 takich krewetek i co chwile mają wylinki. Nigdy ich nie wyrzucam. Tak samo jak muszli po ślimakach - lepsza woda wtedy jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.