Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Świetnie bynajmniej będzie obraz tego co piszemy...

Ale ten fiolet jednak....??? Będzie co???

Sieklo 100 postów i znów będzie że się czepiam :o

Teraz będzie moster track  bez szału i reklamy ale podaje jeden powód czym się różnią po za kolorem.bo pieni jak ten fioletowy!B)daje tak ze wyskoczyć chce..ale nie fioletowy ;)no sorkii taki rynek...zrobilem próbę w sumpie.tez pieni uwierzycie 10.000 robi swoje i to za mniejszą kasę i głowa nie boli od pienienia...zobaczymy na razie próby..ale się różnią kolor na pewno...dwa w środku pompa diablo!!! A trzy mało tego na rynku czyli zagadka.. 

8259868_Screenshot_20170519-070024.png

Edytowane przez Foto
??? (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
akurat w obu są fioletowe [emoji4]
ale jeżeli tylko pompą - to dając (podobną) pompę innej firmy w kieszeni zostanie +/- tyś. PLN
(pompy i tak mają "swoją" gwarancję a do tej "drugiej" łatwiej i taniej dokupić np. nowy wirnik czy same igły)

@silvia - wszystko się zgadza poza jednym. Tej klasy sprzęt jest dedykowany określonej grupie odbiorców i tu zmiana pompy na np. Jebao może przynieść odwrotny skutek. (Mam na myśli sprzedaż odpieniaczy nie ich wydajnosc)


Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to i ja zapytam
czym się różnią modele AF 200 Skimmer NEW i AF 250 Skimmer NEW
tylko mocą pompy ?


U sporej części producentów takie oznaczenie odnosi się do średnicy rury na jakiej wykonany jest odpieniacz więc tu szukał bym analogii choć oczywiście mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Foto napisał:

Świetnie bynajmniej będzie obraz tego co piszemy...

Ale ten fiolet jednak....??? Będzie co???

Sieklo 100 postów i znów będzie że się czepiam :o

Teraz będzie moster track  bez szału i reklamy ale podaje jeden powód czym się różnią po za kolorem.bo pieni jak ten fioletowy!B)daje tak ze wyskoczyć chce..ale nie fioletowy ;)no sorkii taki rynek...zrobilem próbę w sumpie.tez pieni uwierzycie 10.000 robi swoje i to za mniejszą kasę i głowa nie boli od pienienia...zobaczymy na razie próby..ale się różnią kolor na pewno...dwa w środku pompa diablo!!! A trzy mało tego na rynku czyli zagadka.. 

8259868_Screenshot_20170519-070024.png

Blade jest Twoje pojecie o rynku. To, ze cos wyglada nie oznacza ze to jest to samo. Sprzet ma dzialac i byc bezawaryjny przynajmniej kilka lat. Nie skupiaj sie na plastiku, ale grubusc tego plastiku tez wplywa na cene.

Dodatkowo pompa w srodku to slaba obsluga pod wzgledem czyszczenia (przynajmniej dla mnie).

Jaka masz pewnosc ze w cenie zakupu jak cos sie stanie z motorem pompy to nie wymiania wszystkiego na nowy?

Sprawdz tez ile pobiera pompa deltec vs diablo vs red dragon i zobacz czy na KV nie ma oszczednosc. Sprzet chodzi 24h/365 dni.

 

 


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, dzym napisał:

Blade jest Twoje pojecie o rynku. To, ze cos wyglada nie oznacza ze to jest to samo. Sprzet ma dzialac i byc bezawaryjny przynajmniej kilka lat. Nie skupiaj sie na plastiku, ale grubusc tego plastiku tez wplywa na cene.

Dodatkowo pompa w srodku to slaba obsluga pod wzgledem czyszczenia (przynajmniej dla mnie).

Jaka masz pewnosc ze w cenie zakupu jak cos sie stanie z motorem pompy to nie wymiania wszystkiego na nowy?

Sprawdz tez ile pobiera pompa deltec vs diablo vs red dragon i zobacz czy na KV nie ma oszczednosc. Sprzet chodzi 24h/365 dni.

 

 

Świetnie skoro stwierdzisz że mam słabe pojęcie o rynku...to dobrze że jest ktoś taki jak Ty i mnie czegoś nowego nauczy. 

Akwarystyka morska to hobby a nie wyścig szczurów...

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zluzujcie już trochę. Złośliwości są nie potrzebne. Jest super pogoda można po sklepach połapać i poszukać odpieniacza dla siebie. Albo jeszcze lepiej rodzinę pod pache sernik do plecaka i na wycieczkę ;-)

Co do odpieniacza który podlinkował kolega@Foto to powiem szczerze że pierwszy raz widzę pompę w takim układzie i do dziś byłem przekonany że one w tej pozycji nie mogą (nie powinny pracować). Co to za producent jest? Pompa napewno Jebao a puszka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Pana administratora.

Jeśli można było zauważyć to nie ja się pierwszy przyczepilem bo założenie moje na tym forum jest nastawione na bardzo pozytywne do wszystkich.

Co do odpieniacza tak pompa Jebao a puszka firmy Marine (Australia)

Na tych odpieniaczach pracuja morskie akwaria w zoo w Płocku. 

Edytowane przez Foto
http://akwa-mania.mud.pl/otwarcie-akwarium-w-plockim-ogrodzie-zoologicznym/ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Foto napisał:

Świetnie skoro stwierdzisz że mam słabe pojęcie o rynku...to dobrze że jest ktoś taki jak Ty i mnie czegoś nowego nauczy. 

Akwarystyka morska to hobby a nie wyścig szczurów...

Pozdrawiam 

Jak czytam Twoje posty to mam podstawy tak twierdzic.

Kazdy kupuje to co chce. Nudzi mnie juz jednak ciagle czytanie o tym jak to AF jest zle, jakie ma marze itd. Powiem tak - pokaz mi swoje akwarium, a powiem Ci co mysle o Twoich radach i uwagach.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy marżach bo widzę że niektórych bardzo interesuje ten temat więc dodam kroplę slonej wody od siebie ;-)

Przykład najdroższa w ofercie sól AF.

Ja kupiłem jako "kowalski" z ulicy bez promocji w normalnym stacjonarnym sklepie, fakt nie w Warszawie więc doszły koszty przesyłki.

Dla porównania oferty z popularnego portalu aukcyjnego z działu akwarystyka morska gdzie również wystawiaja oferty sponsorzy tego forum. Można jak widać spotkać również promocje ;-)

Nie będę tego komentował bo nie o to mi chodzi każdy niech sam wyciąga wnioski... takich przykładów jest całe mnóstwo, nie chce zaśmiecać.

Prawda jest prosta jak drut... akwarystyka morska w tym wydaniu to czysty biznes tu nie ma miejsca na hobby a my jesteśmy potencjalnymi klientami.

Dariusz Barcikowski

Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jak czytam twoje to od początku jesteś nastawiony Bojowo nie tylko do mnie ale i do innych również. 

Może będzie lepiej jak każdy z nas Ty i ja pójdzie swoimi ścieżkami. Widzę znawca z Ciebie do wszystkiego.to już nic nie można napisać bo zaraz będzie że się nie znam.a jak Ci się nudzi to ściga ubranie i pilnuj albo zapraszam do mnie to kupię popcorn i porozmawiamy o akwarystyce czemu nie.przez forum każdy mądrzejszy....

Edytowane przez Foto
Ps.mysle że administrator powinien zamknąć ten wątek autor tematu zapewne już wiele usłyszał opini (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foto nie jestem nastawiony bojowo tylko chcialbym w koncu na forum przeczytac watek, ktory cos wniesie nowego, a nie ciagle:

- AF jest zle

- chinczyk jest lepszy

- czy blazenki w 30L dadza rade

Bo to juz wszystko bylo, a 3/4 rad znajdziesz przy zakladaniu akwarium w dziale dla nowicjuszy, ktory kazdy omija szerokim lukiem.

Nie znam sie na wszystkim, ale znam sie dobrze na biznesie.

Jak juz przy nim jestesmy to wyjasnij mi dlaczego w fotografii (masz zaklad fotograficzny) placi sie za odbitki mniej niz w sieciowce?

Dlaczeto sesja slubna kosztuje od 1,5k pln w gore? Zdjecja slubne na plycie za 1pln, kosztuja odpowiednio wiecej?

Czy to jest normalne? Chyba nie. To nie wklejaj zdjec odpieniacza z chin i podawaj ceny w dolarach. Tylko dolicz Vat, clo i wszystko co dochodzi w legalnych zakupach i dorzuc marze. A nie kupujesz jednostkowo jako gift i liczysz, ze ominiesz clo i vat.

Tyle w temacie. Popcornu nie lubie, ale przy piwku mozemy rozmawiac :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale chyba pomyliłeś się czy ja napisałem 

2 minuty temu, dzym napisał:

AF jest zle

- chinczyk jest lepszy

- czy blazenki w 30L dadza rade

Kiedy i w jakim poście to pisałem!!!!

A odpieniacz nie jest chiński

Tyle odpuszczam bo nie ma sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Foto napisał:

Przepraszam ale chyba pomyliłeś się czy ja napisałem 

Kiedy i w jakim poście to pisałem!!!!

A odpieniacz nie jest chiński

Tyle odpuszczam bo nie ma sensu...

Czytaj ze zrozumieniem. Napisalem, ze chcialbym zeby na forum bylo cos wiecej niz takie tematy.

Nie bylo, ze Ty to napisales.  Chociaz 3/4 rzeczy na jakich chcesz postawic swoj baniak to chinczyk. (Nie czepiam sie i nie mowie ze to jest zle).

Dlaczego nie podjales tematu marzowosci w fotografii? Czyzby marze nie byly male?


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest forum o robieniu biznesu tylko o akwarystyce morskiej stąd też i nie będę tego poruszał.

Wiesz mimo że prowadzę jakiś mały biznes nie stać mnie na wszystko co najlepsze z tąd 3 /4 będę miał chińskie bo w najlepszych sklepach akwarystycznych jest 3/4 chinszczyzny temat rzeka....

Zapewne szkło na baniak szklarz też ma z chin kto wie,stal pewno przyszła kontenerowcem więc czasem trudno mieć jakiś wpływ na to.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obrazaj sie i nie dasaj. Pokazuje Ci tylko, ze marza w kazdym biznesie jest i to klient decyduje finalnie.

Tez uzywalwm chinczykow i mam z nimi rozne doswiadczenie - sa lepsze i gorsze.

Zaskocze Cie szklo na baniaki - przynajmniej jak kiedys sie tym interesowalem - pochodzi  z polskich hut :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak już jesteśmy przy marżach bo widzę że niektórych bardzo interesuje ten temat więc dodam kroplę slonej wody od siebie ;-)

Przykład najdroższa w ofercie sól AF.

Ja kupiłem jako "kowalski" z ulicy bez promocji w normalnym stacjonarnym sklepie, fakt nie w Warszawie więc doszły koszty przesyłki.

Dla porównania oferty z popularnego portalu aukcyjnego z działu akwarystyka morska gdzie również wystawiaja oferty sponsorzy tego forum. Można jak widać spotkać również promocje ;-)

Nie będę tego komentował bo nie o to mi chodzi każdy niech sam wyciąga wnioski... takich przykładów jest całe mnóstwo, nie chce zaśmiecać.

Prawda jest prosta jak drut... akwarystyka morska w tym wydaniu to czysty biznes tu nie ma miejsca na hobby a my jesteśmy potencjalnymi klientami.

Dariusz Barcikowski

Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

 

fajnie kupić probiotyczna w cenie reefsalta [emoji4] mocno zazdroszczę !

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dzym napisał:

Nie obrazaj sie i nie dasaj.

Zaskocze Cie szklo na baniaki - przynajmniej jak kiedys sie tym interesowalem - pochodzi  z polskich hut :)

Oj ja nie strych co się obrażają. Tylko nie potrzebne przepychanki kto mondrzejszy i to u kogoś w temacie,trochę nie wypada,ja z grzeczności odpuszczam ten wątek. 

Autora tematu przepraszam jeśli z mojej winy zeszło cos z tematu.

(A jeśli chodzi o szkło przynajmniej będę miał 1/8 co  z POlski ...):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym musi być skoro temat wzbudza tyle kontrowersji, może o to chodziło ;)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Moljzesz napisał:

Coś w tym musi być skoro temat wzbudza tyle kontrowersji, może o to chodziło ;)

Piotr całkiem możliwe...:o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Reklama się chyba udała. Bo jestem przekonany że każdy patrzył na ten odpieniacz borąc udział w pięcio stronnicowym wątku. Mnie to rybka :) jak to mówią wszystko da się sprzedać, pytanie komu i za ile. Jak mnie stać kupie żeby miec fajne logo a jak nie to kupie cuińczyka żeby też coś mieć. Niekoniecznie dobre czy wytrzymałe. Ale tak jest w każdej branży. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fajnie kupić probiotyczna w cenie reefsalta [emoji4] mocno zazdroszczę !

@Coltrane
Zamówienia przyjmuje codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biura [emoji6]
Powyżej 10 opakowań dostaniesz kartę stałego klienta i weźmiesz udział w losowaniu tostera :-)


Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiński produkt górą:P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2017 o 12:36, Walker napisał:

Co do odpieniacza który podlinkował kolega@Foto to powiem szczerze że pierwszy raz widzę pompę w takim układzie i do dziś byłem przekonany że one w tej pozycji nie mogą (nie powinny pracować). Co to za producent jest? Pompa napewno Jebao a puszka?

Skimz ma w swojej ofercie. Oval i jeszcze chyba jakiś model.

Skimz-SV203-Oval-Protein-Skimmer-332x500


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale to nie jest ta "słynna pompa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Walker napisał:

Tak ale to nie jest ta "słynna pompa"

o jaką "słynna" pompę Ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.