Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia ‎2017‎-‎05‎-‎20 o 12:36, Walker napisał:

Panowie zluzujcie już trochę. Złośliwości są nie potrzebne. Jest super pogoda można po sklepach połapać i poszukać odpieniacza dla siebie. Albo jeszcze lepiej rodzinę pod pache sernik do plecaka i na wycieczkę ;-)

Co do odpieniacza który podlinkował kolega@Foto to powiem szczerze że pierwszy raz widzę pompę w takim układzie i do dziś byłem przekonany że one w tej pozycji nie mogą (nie powinny pracować). Co to za producent jest? Pompa napewno Jebao a puszka?

Dobra spinka nie jest zła :) Coś się dzieje a i w każdej bajce jest ziarnko prawdy. Byle poziom zachować dyskusji, inaczej wyjdzie cenzura i zamordyzm :) 

Ja tam się cieszę że jest wybór kolorów, oraz że co najmniej, dwie polskie firmy mają z takiego odpieniacza zysk - same plusy :) 

Marcinie, Ty, taki stary morszczak piszesz że pierwszy raz widzisz pompę w takim układzie? Przecież tunze już dawno w swoich doc'ach montowało pompy wirnikiem do dołu. Tak samo cała rzesza innych. Chodzi tutaj o to by konstrukcja brała wodę jak najniżej i jak najniżej ja wprowadzała do komory, by pienidło mogło pracować na jak najmniejszym poziomie wody.

Tyle że wsadzenie pompy do środka to zmniejszenie pojemności komory roboczej, co nie zawsze jest możliwe do skompensowania mocą pompy i wydajnością (ilość wody i powietrza zasysanego)

Tutaj ameryki nie da się odkryć, wszystko już było. Przy tych odpieniaczach na plus można uznać pompy, stylistykę, wygodną regulację i - jak dla mnie - spust z kubka.

Na minus - moim zdaniem, opartym jedynie na własnym doświadczeniu użytkownika - stożek (wrażliwość i trudność regulacji) . Mam stożek, jest wydajny i nie zamienię go na razie na nic innego, ale bez czujnika w kubku już dawno by wylądował za balkonem.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś przekazu ;-) pompa. Tunze jest przystosowana do pracy w tej pozycji natomiast nie wiedziałem że "te" konkretne pompy też mogą tak pracować. Nie czepiam się konstrukcji ani ustanowienia pompy które IMHO jest całkiem spoko rozwiązaniem do małych sumpow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak z innymi pompami, bo np. aquabee też widywałem z firmowych rozwiązaniach tak zamocowane "na dziobie" stojące.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam stożek. Co prawda DIY ale jest kopią BK250. Generalne jestem z niego bardzo zadowolony. Sam go delikatnie modyfikowałem i jest (był) naprawdę spoko. Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem wymiany go albo na oryginalny BK250 albo własnie na AF250. W obu przypadkach decydującym parametrem jest moim zdaniem świetna pompa ( ta w wersjach DC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na średniej tunze silence, body sebastkowe "200". Zadowolony jestem, ale muszę jeszcze popracować nad regulacją i rozbieralną podstawą.

W każdym razie, jestem zwolennikiem pomp zewnętrznych i wysokich, dużych, komór reakcyjnych. O niskim zanurzeniu. Ale to moje zdanie, nie namawiam nikogo :)

W wypadku tych odpieniaczy, pompa jest niewątpliwie zaletą. 

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie to nie rozumiem o co wam chodzi. Odpieniacze BK też tanie nie są a nikt nie narzeka. Chyba dlatego że to nie jest Polskie.
A gdyby te odpieniacze kosztowały by poniżej 1000zł to wszyscy by mówili że to jest gówno bo jest  tanie.
Mamy chore nastawienie.

Może o to, że jest przesadnie drogi. A producent i dystrybutor BK nie jest zainteresowany tym forum. Ktoś tu fajnie wcześniej napisał.. dla producenta to lukratywny biznes. Dla klienta hobby. Argument że firma jest polska akurat do mnie nie trafia.

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.