Skocz do zawartości
M.K

Nowy projekt 105x55x55- Ropczyce

Rekomendowane odpowiedzi

e-rybka nigdy sie nie spuznia,jak kurier nie zawiedzie to szkielko bedzie na czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło wreszcie dotarło ( 3 tygodnie opóźnienia).

Akwarium sklejone jest w miarę starannie, natomiast erybce nie wyszło przyklejenie czarnej szyby w kominie i wygląda to bardzo źle po zalaniu wodą.

 

FullSizeRender.jpg.dd08cbf04a8503c4c214264b8a797bc3.jpg

Przed zalaniem:

IMG_1461.JPG.c62ab8b99ba0f2bf9af61e6d3a38533f.JPG

Po zalaniu:

IMG_1468.JPG.8bca0151fedf0f22c0dac0cd1f8308ac.JPG

Przykleiłem też czarne tło, ale trochę mi nie wyszło, będzie do poprawy i zastanawiam się czy nie lepiej będzie pomalować farbą- tylko jaką ?

Doradźcie mi proszę co zrobić z tym kominem, myślę że ta szybka powinna odejść, spróbować ją nakleić jeszcze raz na czarny silikon czy tylko samym silikonem wysmarować komin od środka ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj albo przykleić folie czarna, ale by to zrobić ok to potrzebujesz spryskiwacz z płynem mydłem w płynie około 10 ml na pół litra wody pi spiskac szybę od zewnątrz szkło. Następnieodrywasz folie i spryskujesz klejąca stronę płynem rownież. Pózniej przykładasz na szybę inszpachelka plastikowa lub najlepiej gumowa od środka wypychasz wodę na zewnątrz. Przez jeden dzień pozostaną drobne zacieki z płynu, ale nie przejmuj się bo znikną następnego dnia. 

 

Druga metoda od wewnątrz zamawiasz spienione pcv błyszczące na wymiar na aledrogo od agencji reklamowej i przyklejassz na silikon od środka. Drugie rozwiazanie niestety trochę może się rysować to pcv jak będziesz chciał glony skrobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie wszystko udało się złożyć, obecnie trwa faza testów i jak narazie jest ok. Zabudowa będzie zrobiona w poniedziałek i wtedy zacznie się lać RODI.IMG_1541.JPG.dc72a8451cb6fb6f7d267e9c0118aec5.JPG

IMG_1540.JPG.1890aeaf33f7799b1ab043ccca6594c3.JPG

Pierwsze ułożenie skały (karton jako dno akwarium)

IMG_1536.JPG.daffc4304969458093f6c62bd7507502.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Akwarium zostało zalane 16.08.2017. Po kilku dniach dodałem piasaek Nature's Ocean Bio-Activ Live Samoa Pink i od początku leję colombo bacto.

Obecnie parametry na poziomie:

temperatura: 25 s

zasolenie: 1.025

PH: 8.2

N02: 0

NO3: 0

PO4: 0.03

kH: 8

Ca: 415

Mg: 1470 (testy colombo)

Do akwarium trafiły tydzień temu gratisowe korale i jak do tej pory mają się dobrze, oznak dojrzewania narazie nie widać.

Trochę nudno w tym akwarium i chciałbym wpuścić na początek parkę błazenków, czy lepiej poczekać jeszcze chwilę ?

 

IMG_1577.JPG.adf5d2a474d32ad6b7908a91ae1bf70f.JPG

IMG_1579.JPG.023c683b7375e2ae7a5e67543c9e20d9.JPG

IMG_1581.JPG.b331933943f0397fd16b788f116d73ce.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dojrzewanie jeszcze się nie zaczęło. Wstrzymaj się z rybami i poczekaj jeszcze trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zbiornik blisko Tarnowa. Nie wiem czy w lecie przez ta zabudowe nie zagotuje Ci sie zbiornik.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Piotr1 napisał:

Fajny zbiornik blisko Tarnowa. Nie wiem czy w lecie przez ta zabudowe nie zagotuje Ci sie zbiornik.

Zrobione jest chłodzenie z 4 wentylatorów komputerowych i przy upałach utrzymywały temperaturę 25 stopni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Piekny zbiornik i dobrze przemyslany,sump czysciutki i slniacy...Jednak tez mi sie wydaje ze dojrzewanie sie jeszcze nie zaczelo,musza przyjsc okrzemki (u mnie w malej ilosci po poltora miesiaca),potem zielone glony wlasciwe w mniejszej czy wiekszej ilosci no i na koncu glony wapienne,jezeli maja warunki ku temu...Ja tez startowalem na syntetykach,ale uzylem martwej krewetki,by sprowokowac dojrzewanie a gdy i to slabo szlo to kupilem kilo zywej skaly,ktora wlozylem do sump'a...To wszystko trwalo kolo czterech miesiecy,ale u jednych trwa krocej a u innych dluzej...Mozesz tam dac garsc mulu z dzialajacego zbiornika...Powodzenia...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc brzydala na dojrzewanie, on przetrzyma wszystko.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Piotr1 napisał:

Wrzuc brzydala na dojrzewanie, on przetrzyma wszystko.

Tak. Przecież on lubi cierpieć. Pozatym ogladanie torturowanej ryby to wielka frajda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Minęło już ponad 6 tygodni od zalania zbiornika, na piasku zaczął pojawiać się niewielki brązowy nalot (okrzemki?), parametry wody są ok tylko NO3 w granicach 0.5-1 . Korale które trafiły do akwarium 5 tygodni temu zaczęły tracić na kondycji tj. Montipora talerzowa czerwona,  Montipora Samarensis różowa, Seriatopora hystrix, Montipora digitata z wyjątkiem Seriatopory zielonej. Cały czas leję Colombo bacto.  Świecę 9 godzin ok 100 W LED. Jeszcze nie robiłem podmiany wody, może już czas zacząć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać jakieś zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja.

Akwarium ma już prawie 5 miesięcy.

W zbiorniku jest kilka korali miękkich, LPS i SPS, wszystko jak na razie ładnie rośnie.

Parametry wody:

temperatura: 25 s

zasolenie: 1.026

PH: 8.2

N02: 0.25

NO3: 0

PO4: 0.03

kH: 7.4

Ca: 390

Mg: 1335

Krzemiany: 0.03

Nad akwarium świeci ok 120 W led + 2x39 W t5 (Sylvania coralstar i marinestar)

Obecnie nie leję nic do akwarium, tylko podmiany raz w tygodniu 10 %.

Od ponad 3 miesięcy mam problem z okrzemkami (?). Przy każdej podmianie odsysam je, ale po kilku dniach znowu się pojawiają. Obecnie okrzemki mam na skałach, pompach i szybach, piasek jest czysty od kiedy zagościła u mnie babka. 

W wodzie po RODI mam krzemiany niewykrywalne natomiast w akwarium jest 0.03.

Robić coś dalej z okrzemkami czy cierpliwe czekać aż same zejdą?

1b95ab5b046fa9a5med.jpg

1c405747a0ae29a3.jpg

a9c07de5a41cd364.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc okrzemki masz na myśli tą dziwną półprzezroczystą maź na skale? Do dzisiaj byłem pewny, że okrzemki to zielono brązowy, mniej lub bardziej intensywny nalot na skale, piasku itd. To nie bardzo wygląda na okrzemki.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie chodzi o tą maź (gluty). Jest to brązowy nalot, w białym świetle wpada trochę w zieleń, jak się robią większe to odrywają się od skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś bardziej doświadczony musi to zidentyfikować, ale mi się nie wydaje, że to okrzemki.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że nalot jest tylko w miejscu gdzie skała jest oświetlona, w zacienionych miejscach skała jest czysta w 100%.

Jeszcze zdjęcie jak wygląda piasek tam gdzie babka jeszcze nie dotarła.

7a8a1d3d4f8698a3.jpg

1361c78f2d4ea394.jpg

Może ktoś doradzi jak z tym walczyć ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest najprawdopodobniej nalot, glut bakteryjny. Nalot na piasku wygląda jak początki dino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze jak byłby to nalot bakteryjny to by był wszędzie,a nie tylko w oświetlonych miejscach. Narazie to odsyłam raz w tygodniu, ale to niewiele daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też obstawiam nalot bakteryjny. Jeśli masz UV to zapodaj i powinno zniknąć. Też mam zbiornik na RRR i miałem podobnie, tylko że gluty były dłuższe i też tylko tam gdzie padało światło

UV załatwiła sprawę w 2 dni


330L+sump,Deltec SC 1455,6xT5 39W,Jebao RW 4 i 8,obieg DCP6500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Nie mam lampy ale chyba będzie konieczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim programie robiłeś modele akwa?
Ile Cię ta lampa kosztowała i gdzie się zaopatrywałeś w elektornikę i diody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modele były robione w microstation. 

Lampa kosztowała mnie ok 1200 zł, wszystkie elementy zakupiłem na Allegro. W tej chwili do lompy dołożyłem 2x T5 39w. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.