Skocz do zawartości
Foto

Technika zakładania akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka 

Już nie długo będę odpalał swoje 620l w obiegu to juz mój drugi baniak po 2 latach przerwy i tak natknąłem się na ten filmik i się zastanawiam śmiać się czy płakać czy co robić?

1.woda chyba kranówka lana z węża chyba że jest podciśnienie lub pompą podawana ro

2.ryby i korale po 10dniach itp

Czy tak się zakłada akwarium czy inaczej skonstruowane pytanie- czy tak się zakłada ludziom co się nie znają na tym, a chce mieć...

Zapewne wielu to widziało co sądzicie o tym?? Dziękujemy za uwagę :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałeś "specjaliści od mega akwariów", "projekt akwarium" w tych programach jest trochę podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

o ile dobrze widzę to nie zakładanie a przenosiny :)

skała żywa , żywy piasek a woda może być z działającego zbiornika z beczki - da się

są "lepsze filmiki" - korale i krewetki od razu po zalaniu - woda się jeszcze nie wyklarowała

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pier...dziucham mega a teraz się śmiać czy płakać?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Efekt końcowy - zupa morska hehe

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, silvia napisał:

o ile dobrze widzę to nie zakładanie a przenosiny :)

skała żywa , żywy piasek a woda może być z działającego zbiornika z beczki - da się

są "lepsze filmiki" - korale i krewetki od razu po zalaniu - woda się jeszcze nie wyklarowała

 

 

Aquael jest mistrzem również w słodkich, czasem zastanawiam się jakim cudem trzymają się na prawdę nieźle na rynku naszym jak i światowych, gdzieś ostatnio widziałem prezentację sklepu w Australii, a tam na półkach co? Aquael, grzałki, filtry pierdoły nano reefy, shrimp sety, czego dusza zapragnie


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, CNA napisał:

Aquael jest mistrzem również w słodkich, czasem zastanawiam się jakim cudem trzymają się na prawdę nieźle na rynku naszym jak i światowych, gdzieś ostatnio widziałem prezentację sklepu w Australii, a tam na półkach co? Aquael, grzałki, filtry pierdoły nano reefy, shrimp sety, czego dusza zapragnie

...ale jakby nie było, to dzięki tej firmie i jej reefmax-owi spopularyzowano akwarystykę morską w Polsce na dotychczas niespotykanym poziomie (cenowo, klub reefmax itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Mozart napisał:

...ale jakby nie było, to dzięki tej firmie i jej reefmax-owi spopularyzowano akwarystykę morską w Polsce na dotychczas niespotykanym poziomie (cenowo, klub reefmax itp.)

no tak i nie musiałbym poprawiać ich lampek :D 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, CNA napisał:

no tak i nie musiałbym poprawiać ich lampek :D 

W akwarystyce morskiej, jak w motoryzacji, zawsze można coś ulepszyć :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Foto napisał:

Siemka 

Już nie długo będę odpalał swoje 620l w obiegu to juz mój drugi baniak po 2 latach przerwy i tak natknąłem się na ten filmik i się zastanawiam śmiać się czy płakać czy co robić?

1.woda chyba kranówka lana z węża chyba że jest podciśnienie lub pompą podawana ro

2.ryby i korale po 10dniach itp

Czy tak się zakłada akwarium czy inaczej skonstruowane pytanie- czy tak się zakłada ludziom co się nie znają na tym, a chce mieć...

Zapewne wielu to widziało co sądzicie o tym?? Dziękujemy za uwagę :)

 

A czego tu sie czepiać?  Dla mnie super, a skala jak ułożona pieknie :) wode juz widac mieli posolona wczesniej.
Jak bede za pare lat zakladal swoje większe na kranówce na pewno dam Ci znać, zapiszę sobie tylko żebyś jeszcze był na tym forum.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie,to się zgadamy za ...:D tak myślę czy nie iść tą drogą co oni...bedzie szybko dla oka,korale i ryby może da się kupić chińskie skoro wszystko chińskie...ostatnio...:clowning

Czegoś mi brakuje w tym filmiku...mmmm pomyślmy.. wiem!!!

Autor nie pokazał zbiornika jak to wyglada po miesiącu (30dniach)

1.albo zapomniał zrobić ć.d

2.nie było już co za bardzo pokazać...^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja myśle ze to niewkręcony w temat, niedoświadczony właściciel predzej usmierci takie akwarium, albo mu sie znudzi po miesiącu jak glony wyjdą. Mnie właśnie napędza upolowanie jakiegos pieknego korala i dodanie go do obsady w postaci małej szczepki :) no ale kto co lubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2-3 godz dotarło do mnie że autor filmu czyli wykonawcy danego projektu akwarium na zlecenie mogli sugerować się zamówieniem klienta..czyli za 10dni ma tu stać akwarium morskie tu ma być pięknie...czy mogło tak być owszem...

Ale :clowning zastanawia mnie ta drugą część po co? 

Ale czy też nie jest to reklama zakładania akwarium morskiego..np chcesz mieć nie znasz się tak.. oglądasz Youtube i nagle postamawiasz to mieć...czyli stajesz się hobbystą niby od zaraz... na zamowienie hihi..co dalej..dzwonisz firma ci wpuszcza mega bajerki a Ty to łykasz...

Dobrze kombinuje mega interes co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 minut temu, Foto napisał:

(...)

Ale czy też nie jest to reklama zakładania akwarium morskiego..np chcesz mieć nie znasz się tak.. oglądasz Youtube i nagle postamawiasz to mieć...czyli stajesz się hobbystą niby od zaraz... na zamowienie hihi..co dalej..dzwonisz firma ci wpuszcza mega bajerki a Ty to łykasz...

Dobrze kombinuje mega interes co?

a mało to takich przypadków zna to forum ? filmik na YT i za kilka/naście dni stoi zbiornik (za kilka/naście ładnych tyś.) ... a potem płacz, lament, że życie pada a połowa sprzętu do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@silvia "bingo" jest odpowiedź na temat.

Tak czekałem kto pierwszy odważny :D też tak sądzę ale widzisz trzeba mieć charyzmę i temperament by zakładać takie zbiorniki..

Edytowane przez Foto
Pis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest było nie było biznes :)
Najpierw trzeba założyć a później przecież zarabiać na serwisie :)
Panie to tak jest zawsze, trzeba kupić to i to i będzie ok.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zakładane akwaria to są akwaria dla bogatych i leniwych, a nie jak dla większości z nas hobbystów, którzy sami je serwisujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, maciej01 napisał:

Tak zakładane akwaria to są akwaria dla bogatych i leniwych, a nie jak dla większości z nas hobbystów, którzy sami je serwisujemy.

Dokładnie, jak w Projekt Akwarium. Wystarczy popatrzyć na chaty ludzi z tego programu. Goście przyjeżdżają, prawie zawsze fish only, a jak już to żywa skałą zalewana wodą morską i potem serwisowanie w taki sam  sposób.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np...

Sz. P.Mariuszu doceniam Pański eskiuzmen...ale czy tak można od razu;) czy to tylko w sklepie tak działa,czy wszędzie,ten mega tani odpieniacz i ten bajer że to styknie....a tak chciałem coś żegnać z Youtube...ehhhhh....

Znów coś nie wyszło,i znów będzie że się czepiam -_-

Edytowane przez Foto
Ps.rozmnażanie chyba głupików... (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wpadnie ktoś w Polsce na pomysł takiego mega sklepu 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.