Skocz do zawartości
Cardamon

wysyłka korali

Rekomendowane odpowiedzi

 Czy wysyłka zakupionych korali, np. w mieście oddalonym o 200-300 km jest bezpieczna? Czy czas trwania wysyłki nie zabije korali? W jaki sposób bezpiecznie je zapakować i gdzie nadać przesyłkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiosną to luz. Oczywiście zakładam, że paczka nie będzie leżeć 3 dni w magazynie.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Odległość nie ma większego znaczenia, ważne żeby kurier dowiózł następnego dnia od wysyłki. Sprzedawcy pakują w worki do transportu ryb i wkładają do styroboxu dokładają też zwykle jakiś podgrzewacz. Raz mi tylko zamówione szczepki padły, koleś z olx mi wysłał bez boxu i podgrzewacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimą dostałem przesyłkę z acaną i favią. Woda była totalnie zimna, wręcz lodowata. Korale polipowały po 10min ;-)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Wysyłam caly czas kuriere nawet 700km zawsze daje podgrzewacz wysylam maks do zwartku zeby w piatek byla. I jak do tej pory wszystko eleganco :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, dari_a napisał:

Zimą dostałem przesyłkę z acaną i favią. Woda była totalnie zimna, wręcz lodowata. Korale polipowały po 10min ;-)

Ja ok 3 tyg temu zamówiłem ryby. Nie przeżyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Stefan85 napisał:

Ja ok 3 tyg temu zamówiłem ryby. Nie przeżyły.

Z rybami zawsze będzie trudniej.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Jeśli będzie profesjonalna wysyłka ryby PKP lub PKS  jak to robi erybka z Marek to 99% ryb przeżywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jakiś czas temu padł wielki piękny hestrix wysyłka była w zimie z styroboxem i trwała dobę mimo to koral padł temperatura wody miała 11stopni

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to trochę ryzykowna ta wysyłka, latem noce chłodne bez podgrzewacza zmarznie a w dzień się ugotuje jak będzie z podgrzewaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
43 minuty temu, Cardamon napisał:

to trochę ryzykowna ta wysyłka, latem noce chłodne bez podgrzewacza zmarznie a w dzień się ugotuje jak będzie z podgrzewaczem

Aż tak się nie ugotuje odpalilem dzisiaj w nocy podgrzewocz o 3:30 i do teraz jest ciepły. Grunt to zeby nie kezał na workach bezpośrednio tylko np na gazecie. W szczelnie zamkniętej paczce trzyma cieplo ale nie tak żeby ugotować. Trzeba pamiętać że w dobtej paczce nie dojdzie zimno i ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza opcja to wysyłka Blablacar moim zdaniem , chociaż pks , czy bus też nie jest złą opcją.

Jak kierowca dostaje 2 dyszki to dba o przesyłkę.

Najlepsza opcja dlaczego ??Ano dlatego , ze paczka trafia do oczekującego w kilka lub kilkanaście godzin.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś kupiłem korale latem, to przyjechały ugotowane. Kupowałem zimą i wszystkie przyjechały zdrowe, żywe. Nie będę pisał z jakiego sklepu, bo nie chcę robić antyreklamy i bezsensownej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,nigdy nie mialem problemu a zamawialem z Niemiec i drugiego konca Francji,zarowno w lecie jak i zimie...Wszystko zawsze dochodzilo nie naruszone.Przesylke trzeba sprawdzic przy kierowcy i jezeli cos padlo to dostaje sie ten sam koral czy rybe...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz

raczej nie będę ryzykować i przejadę się osobiście po korale, szkoda jakby miały się zmarnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z Łodzi, to masz jeszcze możliwość kupna przez internet i odbiór osobisty 

całkiem fajna sprawa, tylko szkoda, że nie ma tego w innych miastach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei kurier załatwil 2 razy korale. Wysyłka była w srode  do piątku nic nie doszlo, cały czas ktos byl w domu a dodawał fałszywe monity o próbie doręczenia, za drugim razem podobnie, dzień poślizgu. Firma FedEx ale to wina kuriera kiedy w koncu odebrałem trupy mimo steroboxa i worka grzewczego (było zimno) zapytałem dlaczego znowu tak pózno kurier powiedział "ten Pan który miał wczoraj u pana byc juz u nas nie pracuje" ...
peszek

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej zależy od kuriera, niż samej firmy przewozowej. Raz miałem gwarancję dostawy do 12.00 z JM i kurier sam sobie podpisał doręczenie, bo nie chciał stracić expresu. Był 15 minut później. Wszystko ze zwierzętami było ok,  ale niesmak pozostał. Fajnie, jak się ma podpisaną umowę w miejscu pracy (w okolicach centrum miasta) i zaprzyjaźnionego kuriera, wtedy paczki szybko dojeżdżają. Kurierzy niechętnie patrzą na adresy "prywatne", bo to większe wyzwanie. Zajmuje to więcej czasu, czasami musza czekać, dzwonić, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj przyszła paczka z Gdańska i było wszystko ok. Mieszkam w górach więc trochę km jest:) przesyłka szła  pocztą 24 .Zadzwoniłem na pocztę umówiłem się z listonoszem i z samego rana paczka  była  w domu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.