Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to się teraz prezentuje w 73 dniu...

myreef_50_day_73.jpg


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wideo update po 77 dniach...

 


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry sa w porzadku. Byc moze to efekt oblewania wrzatkiem podstawek bo byly na nich aiptasie. Mam nadzieje ze sie im polepszy...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium za miesiac bedzie juz stalo u nowego wlasciciela :) Bedzie przesiadka na 215L...

A tu jeszcze jedna fotka...

IMG_3089.JPG

Edytowane przez mihow1979 (wyświetl historię edycji)

MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no, no... Widzę że morszczyzna wciąga...

Ja tymczasem 200l właśnie stawiam* ale swojej nano rafki nie zamierzam likwidować.

*- już drugi dzień powoli produkuję wodę RO... i jeszcze nie mniej niż cały dzień się zejdzie... także rada dla ciebie - zacznij produkować wodę nieco wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Cerb napisał:

Morszczaka przenosisz do glossy?

Nie przenoszę :) Będzie zupełnie nowe słone w Glossy 215L


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzymam kciuki bo zestaw fajny i ładnie wygląda, sam mam od niego szafkę (od mniejszego) i myślę nad szkłem ale jest trochę wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest trochę wysokie i wąske (40cm), ale ma też wiele innych zalet :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie oświetlenie planujesz do tego glossy?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 x Retro Tube 16W Marine

3 x Retro Tube 16W Actinic


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mihow1979 za szybką i konkretną odp.

Nie doczytałem w opisie że tam można moduły dodawać -spodobał mi się ten zestaw ale odrzuciłem go ze względu na słabe oświetlenie.

Szkoda tylko że ściek i wodę mam dość wysoko zrobione -75-78cm bo bym się nawet nie zastanawiał tylko ten zestaw wziął. 

hmm-chyba że coś jeszcze pokombinuję:)

A może ktoś się orientuje na czym stoi ta szafka? Ma jakieś nóżki czy coś? może dałoby się podmienić na wyższe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafka stoi na nóżkach takich plastikowych... Myślę, że można spokojnie dorobić inne nóżki i podnieść szafkę :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapodaj nowy temat, bo muszę dodać do obserwowanych :)


d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mihow,dzięki za super relację z zakładania zbiornika! Duża inspiracja – też chciałbym zrobić swoje pierwsze morskie akwarium o podobnej pojemności i jestem właśnie na etapie intensywnego czytania i zdobywania wiedzy zanim  :) 

Jakbym mógł mieć do Ciebie kilka pytań:

1. Piszesz wyżej, że lałeś do zbiornika zwykłą wodę demineralizowaną z baniaka z Auchan. Czy chodzi o taką wodę?

https://www.auchandirect.pl/auchan-warszawa/pl/podniesiony-kciuk-woda-demineralizowana-5-litrow/p-93201570?fromCategory=true

Czy robiłeś tak przez cały czas czy potem przerzuciłeś się w końcu na filtr RODl? Wiem, że filtr jest oczywiście zalecany, ale przy tak niewielkim zapotrzebowaniu zawsze fajnie byłoby uniknąć konieczności jego zakładania i polegać na wodzie ze sklepu...

2. Stosowałeś dwie pompy JVP. Czy wynikało to z tego, że po prostu udało Ci się kupić taki akurat zestaw czy przy takich proporcjach akwarium dwie pompki po prostu lepiej się sprawdzają dla zapewnienia optymalnej cyrkulacji?

3. Nie masz u siebie żadnej pokrywy / szyby nakrywowej. Czy wynikało to z tego, że był jakiś problem z jej kupieniem czy po prostu jej nie potrzebowałeś? Mi akurat przydałaby się jakaś pokrywa – rozumiem, że prostą szybę na wierzch (tak jak np. w zestawach Aquael Nano Reef 30l) zawsze można do takiego 50x30 zamówić i jej ułożenie nie powinno przeszkadzać w montowaniu całego osprzętu?

4. Czy stosowany przez Ciebie osprzęt jest głośny i może przeszkadzać np. w nocy?

Z góry wielkie dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak - mój baniak 50L od samego początku jedzie na takiej wodzie jak pokazałeś... U mnie TDS w tych baniakach pokazuje 001-002. Porównania z innymi wodami niestety nie mam, więc nie wiem jak zachowałby się baniak na typowej wodzie RODI zrobionej w domu. Ale wg mnie jest wszystko ok :)

2. Zawsze mi mówiono, że w akwariach powyżej 30L powinny być 2 pompy. I tego się trzymałem. Daje to więcej możliwości ustawienia cyrkulacji nawet w tak małym akwarium. Kolega z tego forum miał na sprzedaż 2 sztuki tych pomp więc kupiłem za psi grosz :) Tylko pamiętaj, że te pompy lubią startować do tyłu - trochę to upierdliwe i niebezpieczne w momencie zaniku zasilania (np. jak jesteś poza domem). Trzeba tego pilnować bo może coś zassać i przemielić :)

3. Pokrywy nie planowałem wogóle. Bałem się trochę, że mi coś wyskoczy, ale przez 3 miesiące nic nie wyskoczyło. Raz tylko mi ślimak wylazł :) Ale zastosowanie szklanej pokrywy lub siatki uważam, że jest dobrym pomysłem...

4. Mój sprzęt jest absolutnie bezgłośny. Dopiero jak stoję przy szkle słychać trochę kaskadę, ale to raczej szmerek niż jakiś zauważalny niepokojąco-denerwujący dźwięk.


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję... Sam się zastanawiam po co ja to robię? :) Ale lubię sobie pogadać a może coś się komuś przyda chociaż jestem totalnym amatorem...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mihow1979 napisał:

Dziękuję... Sam się zastanawiam po co ja to robię? :) Ale lubię sobie pogadać a może coś się komuś przyda chociaż jestem totalnym amatorem...

Jest elegancko , widać że cię wchłonął świat morszczaków

Edytowane przez wolan91 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miał być kot w domu :D Żona nie chciała kota, ale zgodziła się na akwarium... No to teraz ma ;)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc! Pozwolę sobie jeszcze pewnie wrócić z jakimiś pytaniami jak będę już bliższy konkretnych zakupów ;)

U mnie w domu jest kompromis - jak ja się zgodzę na kota, to sam dostanę zgodę na akwarium ;))) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym postem kończę przygodę z moją 50-tką :( W sobotę jedzie do nowego lokum w całości...

Zapraszam na ostatni film o tym baniaczku:

 


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.