Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

A nie pisałem wcześniej czasami o ilości światła na starcie?;) na początku przy dojrzewaniu jest ono nie potrzebne a na pewno nie w takiej ilości. Do namnozenia dobrych bakterii jest ono nie potrzebne.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tydzień zwiększałem o godzinkę i po 5 tygodniach stwierdziłem, że pierwszy etap dojrzewania mam za sobą :) NO2 0 itd...

Dobra - światło ponownie skrócone, skałki trochę przeskrobane - wracamy do cierpliwego czekania i rozwój sytuacji :)

Jeszcze tylko lada dzień wejdą dwa krabiki :D


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 43 - fotka taka lepsza z lustra :)

Dzisiaj cyjano zdecydowanie mniej. Nie widzę, aby się rozrastało... Normalnie po 3-4 godzinach świecenia rosło w oczach...

myreef_50_day_43.jpg


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraby sprzedasz szybciej niż kupiłeś :-) Kraby oprócz zabijania ślimaków robią rozpierduche z koralowcami i wystrojem akwarium. Owszem są ładne i fajnie je obserwować, ale to straszne rozbójniki...

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czytałem, czytałem. Ale nie każdy ma takie doświadczenia :) Może będę miał fart i się nie przekonam... ;)

Na razie jeszcze nie mam żadnych korali - ślimaki i kraby wpadły jako pierwsza obsada aby wspomóc trochę procesy biologiczne :) W ciągu kilku dni wejdzie kilka miękasów i wtedy się przekonamy co i jak...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, spajdi napisał:

Kraby sprzedasz szybciej niż kupiłeś :-) Kraby oprócz zabijania ślimaków robią rozpierduche z koralowcami i wystrojem akwarium. Owszem są ładne i fajnie je obserwować, ale to straszne rozbójniki...

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
 

Potwierdzam :)

Mam 42l i tylko jednego kraba ale rozbójnik straszny a ty masz 3 sztuki :)

Obserwuje się fajnie, skałkę czyści elegancko ale już kilka razy myślałem o eksmisji ale żona na razie nie daje :)

powodzenia w walce

 


9ba19a2cca831f205707d001db288c27u1652a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeden czerwono-nogi  w zupełności by wystarczył. Czasem jedzą glony A czasem tylko siedzą i czekają na darmowe jedzenie:) A odchodów wydają bardzo dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mihow1979 napisał:

 Może będę miał fart i się nie przekonam... ;)

Przejdź na czerwonym świetle, może bedziesz miał fart...


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie krewetki też czasami potrafią załatwić ślimaka, jak będziesz dawał im jedzenie raz na jakiś czas to będzie względny spokój, tylko muszle musi mieć do wyboru różne bo grymaszą bardzo przy zmianie.

To oportunista pokarmowy, jak głodny to zje wszystko co się tylko da zjeść, małe ślimaki, miękasa podskubie itp, jak są glony to zjada glony, w sumie krewetki mają podobnie, jak głodne to potrafią dopaść ślimaka i zjeść najsmaczniejsze są ślimaki stomatella - najłatwiej je załatwić, ale w sumie one i tak się mnożą na takim poziomie ze ktoś musi kontrolować populację.

 

Co do szczepek to fakt przewracają, ale możesz każdą szczepkę lekko podklejać na kleju - ja polecam klej na bazie silikonów Microbe lift colar scaper - jest prosty do oderwania a wystarczająco trzyma by zwierzaki nie zrzucały szczepek, jak koralowi nie będzie pasowało miejsce to łatwo odkleisz szczepkę, i nawet usuniesz stary klej ze skały, co nie jest takie proste przy 2 składnikowych klejach na bazie epoksydów.  Tylko nie dawaj jakiejś mega wielkiej dawki tego kleju do przyklejenia jednej szczepki. Klej mieszasz i masz 80 sekund na przyklejenie po zmieszaniu - szybko robi się twardy, klei pod wodą bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie, odpieniacz (zewnętrzny) dopełniłby dzieła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie parametry w normie :) W razie czego będziemy reagować ;)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 dni... Obecna obsada: 2 x Trochus, 2 x Tectus, 3 x Turbo, 3 x Pustelnik.

 

_DSC7773.jpg

_DSC7775.jpg

_DSC7778.jpg

Edytowane przez mihow1979 (wyświetl historię edycji)

MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli do przodu jak to mówią. Baniaczek zarośnie i będzie klasa. Mam kraba czerwononogiego i potrafi narozrabiać. Jednego ślimaka wysłał na "inny świat" . Jeżeli chodzi o korale to nie zauważyłem, żeby rozrabiał :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie nie rozrabiaja :)

Martwi mnie to cyjano albo dino. Nie ustepuje. Parametry wody w normie...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zbiornik inny. Ja zaciemniłem akwarium i samo znikło po 3 dniach. Może spróbuj ustawić cyrkulację w te miejsca, to pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, natan2012 napisał:

Każdy zbiornik inny. Ja zaciemniłem akwarium i samo znikło po 3 dniach. Może spróbuj ustawić cyrkulację w te miejsca, to pomaga.

Uważam, że cyrkulacja jest ok. Najwięcej tego syfu jest właśnie w miejscach najbardziej nadmuchanych :) Zastanawiam się nad zastosowaniem 2 kapsułek Mucosidolu.

Dzisiaj doszedł dodatkowy moduł 6W 20000K - będzie robił jako nocne a w ciągu dnia wspomoże ogólne oświetlenie. Obecnie świecą 2 x 6W 10K + 3 x 6W 20K

IMG_2972.jpg


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje się coraz lepiej. Leje coś do wody?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Do wody nic nie leje. Tylko dolewki i co 2 tygodnie podmiana 10%


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mały update po 60 dniach...

 


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótki update po paru dniach. 

1. Dino i cyjano

Chyba wygrywam walkę z tym dziadostwem. Było tego sporo więc postanowiłem działać. Po pierwsze wymieniłem węgiel na Matrix Carbon. Watę w kaskadzie wymieniam co 2-3 dni. Po zrobieniu testów okazało się, że NO3 i PO4 trochę wysokie. To zapewne efekt dołożenia życia. Kolega doradził mi abym zastsował środek o nazwie Reeflowers BioClean I. Przez 3 dni stosowania tego środka gloniska znikają. Odrywają się od skał i wyłapuje je wata w kaskadzie. Robi się czysto. NO3 i PO4 niewykrywalne po 2 dniach stosowania. Super :)

2. Życie

Korale wszystkie wyglądają na zdrowe, ładnie się pompują i rozrastają. Jutro dojdzie kilka nowych szczepek w prezencie od kolegi :)

Nareszcie coś pływa w baniaku - dwa Błazenki :) Słodkie maleństwa. Chyba im dobrze bo jedzą i śmigają po baniaku. 

Ogólnie wszystkie parametry w normach i to mnie cieszy...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli mogę coś doradzić, to umieszczanie takich korali jak briareum na "głównej" skale to moim zdaniem nie najlepszy pomysł - rośnie strasznie szybko i za chwilę zdominuje Tobie całą skałę. Dużo lepiej jest umieścić go na osobnej skałce - wówczas można kontrolować jego populację. Miałem jakiś czas temu kostkę 30 l i briareum zajęło mi po jakimś 1,5 roku większość skały. Praktycznie jest nie do usunięcia ze skały, poza tym parzy wszystko wokół - jedynym koralowcem który parzył briareum u mnie była clavularia.

Fajnie jest w takim małym litrażu skupić się na koralach wolniej rosnących tzn. lps-ach i prostych sps-ach, gdyż miękkie typu xenia czy briareum rosną w oczach i koszą wszystko dookoła.

Pozdrawiam

Edytowane przez Rafael31 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - zdaję sobie z tego sprawę... Ale w przeciągu paru miesięcy planuję przejść do 200L i jakoś to sobie zagospodaruję inaczej :) Myślę, że do tego czasu aż tak się nie rozpleni ;)

Dzisiaj dostałem od kolegi 2 szczepki rhodactisa niebieskiego oraz 3 skałki z grzybkami palythoa... Ale po przeczytaniu paru postów o palitoksynie grzybki wypadły z baniaka...

Edytowane przez mihow1979 (wyświetl historię edycji)

MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, mihow1979 napisał:

3 skałki z grzybkami palythoa... Ale po przeczytaniu paru postów o palitoksynie grzybki wypadły z baniaka...

Ja też mam Zoanthuski i kilka Palythoa od jakiś 2 miesięcy - też jak przeczytałem o palytoksynie chciałem je wywalić ale na razie zostawiłem i są w akwa, mają się dobrze i ja też. Nie sądzę aby kilka główek mogło narozrabiać - jak będę przenosił się do większego to chyba jednak je wtedy usunę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.