Skocz do zawartości
EwaRaisa

Co to za ukwial?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj kupiłam nowa skałe do akwarium a na niej pojawiło sie to, jednak nie wiem co to za ukwial ? Ktoś moze pomoc ?:)

IMG_1139.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie dość duży jak na aptasie, jego ramiona maja Ok 4-5 cm. I nóżkę ma taka grubawą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla bezpieczeństwa powinnam go usunąć czy pozwolić mu tak rosnąć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuń jak najszybciej , bo niedługo sprowadzi swoje dzieci na chatę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ostrze od nożyka do tapet i jedziesz z koksem. Wytnij dziada u samej nasady z kawałkiem skały żeby nic nie zostało.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe a jak nie pójdzie to trzeba będzie zamówić kombajn tak za 3miechy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta jest całkiem ładna ;) ja przywlekłem z jakąś szczepką i teraz mam już kilka sztuk. Niestety moja wunderwaffe kukenthli, która żarła aiptazję w 30L teraz nie tyka. Pewnie jest przeżarta mrożonkami :/ menela .. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fresz33 napisał:

Ostrze od nożyka do tapet i jedziesz z koksem. Wytnij dziada u samej nasady z kawałkiem skały żeby nic nie zostało.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Puści zarodki w wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem o zaklejaniu zywica/klejem do skal. 

Probowalem zanim kupilem krewetki kuekhentali - skutecznosc 30% - dwie aiptasie zabilem, jedna przeszla kanalem w skale w inne miejsce, a trzy wypchnely spowrotem poxyline. Wtedy stwierdzilem, ze wiecej syfu wprowadzam w obieg niz to warte.

Nozem nawet nie probowalem, tak jak koledzy pisza tylko sie zestresuje schowa i rozmnozy.

Kwasek cytrynowy podobno jest niezly, tylko musisz miec dobry dostep ze strzykawka, bo to trucizna dla niej jest i jak raz nie trafisz to sie schowa. chemia podobno dziala jak trutka na szczury - ukwial z lakomstwa popelnia samobojstwo.

Zwierzeta, ktore jedza aiptasie moga niekarmione przerzucic sie z czasem na inne miekkie miesko, rurowki, miekasy, a nawet skorupiaki czy lpsy.

Edytowane przez tihs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ta jest całkiem ładna [emoji6] ja przywlekłem z jakąś szczepką i teraz mam już kilka sztuk. Niestety moja wunderwaffe kukenthli, która żarła aiptazję w 30L teraz nie tyka. Pewnie jest przeżarta mrożonkami :/ menela .. [emoji6]


Jak wytniesz z kawałkiem skały?;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmij skałę i przelej wrzątkiem chyba że masz jakąś inną możliwość, pamiętaj że z każdej komórki odrośnie mowa, a ta jest wyjątkowo żywotna. 

 


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, EwaRaisa napisał:

Wydaje mi sie dość duży jak na aptasie, jego ramiona maja Ok 4-5 cm. I nóżkę ma taka grubawą. 

Według mnie to nie aiptasia. 4-5cm mają pojedyncze ramiona, czy tyle ma średnicy? Takich ukwiałów o podobnych kształtach jest sporo. Każdy kto zobaczy coś podobnego zaraz myśli, że to aiptasia. Przejrzyj, porównaj może coś dopasujesz https://pl.reeflex.net/kategorie/48.html#katID48.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo właśnie napisał mi sprzedawca u którego kupiłam skale. Ukiwał ma pojedyncze ramiona o dl Ok 3-4 cm. Mieszka juz u mnie 3 dni, nie rozmnożył sie, tylko póki co przemieścił o jakieś 2 cm.  Jak szybko rozmnaża sie aptasia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

to jest na 1 000% apitasia i potrafi w ... godzinę ? zarazić cały zbiornik - puści zarodniki i tyle

też taką kiedyś wyhodowałem (to nie jest fotka makro - ramiona miały około 5-6 cm)

20170331_012025bbb.JPG

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi sie dość duży jak na aptasie, jego ramiona maja Ok 4-5 cm. I nóżkę ma taka grubawą. 

Proponuję odwiedzić oceanarium w Gdyni... mają akwarium tylko z tymi ukwialami same dorodne sztuki. Mówiąc szczerze nie wygląda to najgorzej jako akwarium 1 gatunkowe

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, DarekB30 napisał:


Proponuję odwiedzić oceanarium w Gdyni... mają akwarium tylko z tymi ukwialami same dorodne sztuki. Mówiąc szczerze nie wygląda to najgorzej jako akwarium 1 gatunkowe

 

Brawo Ty :)

Ewa pozbądź się tego jak najszybciej albo za jakiś czas Twój zbiornik będzie wyglądał mniej więcej tak

aiptasia4.jpg

 

nie wierzysz że sprzedający skałę mógł (nieświadomie) sprzedać z apitasią ? - to uwierz że zdarza się to bardzo często przy żywej skale

sama zerknij - porównaj fotki

https://www.google.pl/search?q=aiptasia&client=firefox-b&site=webhp&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjJyNjAt6nUAhVsIJoKHe6CBLAQiR4IiQE&biw=1280&bih=899

 

 

http://www.3reef.com/gallery/photos/aiptasia-anemone-glass-anemone.4444/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.