Skocz do zawartości
outta82

Filtracja mechaniczna w małym akwa na filtrze kaskadowym - pomysły?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wiem, temat długi, ale chciałem od razu naprowadzić na problem. To znaczy, problem wizualny. Obecnie filtracja mechaniczna w moim małym 64L odbywa się poprzez watę na cyrkulatorze. Świetnie się spisuje, zmieniam raz dziennie i jest ok. Niemniej, chętnie pozbędę się tego szpecącego "filtra", tylko nie mam pomysłu na co i gdzie go wpakować? Wiem, gąbka na dno kaskady, ale sorki, to mega upierdliwe żeby codziennie wyciągać wkład z siporaxu ( zasypane mam luzem 2 komory ) i czyścić/wymieniać wkład z gąbki.

Używacie jakichś ciekawych, dobrych rozwiązań związanych z filtracją mechaniczną w odniesieniu do filtrów kaskadowych innych niż wata na cyrkulatorze lub gąbka na dnie kaskady?

Będę wdzięczny za jakieś porady, fotki ?

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U siebie mały zbiornik prowadziłem na filtrze kubełkowym wypełnionym siporaxem 15mm i małej kaskadzie HBL-301 która robiła za filtrację mechaniczną. Wyłożona była watoliną. Woda kryształ. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Próbowałeś ze zwykłym filtrem z deszczownią ? - odłączysz deszczownię i masz dodatkowy cyrkulator + zasobnik na kawałek gąbki czy watę - wygląd jak normalny filtr a nie kłąb waty :)

moc i wielkość do wyboru - są .. chyba setki modeli a kosztują niewiele

135e95946b7fce9c2ee38f769a3f71f1,62,37.j

 

5.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała najtańsza kaskada będzie lepsza od najtańszego filtra wewnętrznego, który będziesz musiał co kilka dni wyjmować z akwarium co będzie bardzo upierdliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, maciej01 napisał:

Mała najtańsza kaskada będzie lepsza od najtańszego filtra wewnętrznego, który będziesz musiał co kilka dni wyjmować z akwarium co będzie bardzo upierdliwe.

Maciek, ja mam kaskadę fzn-3, tak jak napisałem w poście, chodzi mi o jakieś estetyczne rozwiązanie kwestii filtracji mechanicznej zamiast waty na cyrkulatorze ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.