Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym pokazać moje działające już akwarium, założone ponad pół roku temu. Akwarium składa się z obsady mieszanej. Bardzo chciałbym poznać opinie użytkowników oraz uwagi z prowadzenia zbiornika.

Zbiornik: 80x35x45h, oklejony z tylu i po prawej stronie czarnym tłem.

Sump: 60x30x30h, cztery komory (odpieniacz, dsb, siporax oraz rowa w filtrze, pompa).

Oświetlenie: 8x24t5 (7 świeci- ati blueplus 4x, ati aquablue special 1x, ati coral plus x1, ati actinic x1.

Odpieniacz: Bubble Magus E3 przerobiony na wewnętrzny

Cyrkulacja: 2x Jebao RW4

Pompa obiegowa: Jebao DCS 3000

Pompa dozująca: AquaNova 3kanalowa

Suplementacja: Red Sea abc+, Red Sea Reef Fundation B.

Pokarmy: KZ aminoacid, KZ spongepower, KZ coral vitalizer, polyp lab reef roids, reef booster

Podmiany raz w tygodniu 10l na soli Red Sea Salt.

Parametry:

NO3-0

PO4-0,02

Ca-440

Mg-1380

KH-8,2

Zasolenie 1,025

Z obsady rybnej: żółtek, 2x błazenek, garbik

Korale stanowią obsadę mieszaną.

03e30f807492468b02fb14d6c3c25b22.jpg

7d12b9b97b4799aa6bfaca26bf611b79.jpg7b8fe13c2c54cb544cc613244718edca.jpg4583672cf4eb890f89a1e4d3da38e6f8.jpgcd5b1699670ae96f6e9a099605398c9d.jpgddea07790e6add1cce7a55417ad039c5.jpg6a81c2fb6d64f421f5ac3f178cb733ef.jpg51c50f7130bc3fcd082a79cf0701af71.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasa. Nie znam się jeszcze, ale mi się podoba :) Będę obserwował...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Bomba trzymaj tak dalej..piekne akwarium ja na ten litraz. Zdjęcia czym robiłeś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie spotkalem kogos kto tez prowadzi akwa na produktach Red Sea ;)

Edytowane przez dari_a (wyświetl historię edycji)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz Cię nakrzyczą, że masz żółtka w małym zbiorniku :D Na mnie już nakrzyczeli :D

Bardzo fajne akwa.


112l + 15l

fac1ab0ac77db15f12d87fe3e6388d73u1563a17

abf9697d0117cec6d88d94d4a6b75e8du1563a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaraz Cię nakrzyczą, że masz żółtka w małym zbiorniku [emoji3] Na mnie już nakrzyczeli [emoji3]
Bardzo fajne akwa.

Jestem tego świadom [emoji2]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółtka oddaj komuś natychmiast :P. Ładnie urządzone akwarium. Masz komin czy pudełko przelewowe? Jak możesz to daj jeszcze zdjęcie sumpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche podraze temat zoltka. Uwazam, ze jesli rybka jest na prawde mala to taki litraz wcale nie jest dla niej za maly. Tutaj jest krolem akwarium, zadnych naturalnych wrogow, mozliwosci skrytek w okolicach skaly. Jedzenia na pewno  nie brakuje wiec nie widze problemu. Wiadomym jest ze za dluzszy czas trzeba bedzir poszukac nowego domu ale +/-  rok spokojnie moze poplywac w takim litrazu.

 

Samo akwarium bardzo ladne i dopieszczone :)


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żółtka oddaj komuś natychmiast [emoji14]. Ładnie urządzone akwarium. Masz komin czy pudełko przelewowe? Jak możesz to daj jeszcze zdjęcie sumpa.


28eade4485643c098c736a92a084a682.jpg
bb4787f093c31a9e058cef9cc2562731.jpg
d74bb153c9d5f014bb2c39f61ce3a77c.jpg

Myślałem nad kominem, ale doszedłem do wniosku, że jest to małe akwarium i komin zabierze mi dużo miejsca. Dlatego zrobilem samemu pudełko ze spływem i rewizja. Działa bezgłośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja...Bardzo fajny zbiorniczek,zycie wyglada na zadowolone i dobrze ze nie zrobiles komina wewnetrznego,zawsze to bardziej estetycznie...Powodzenia...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumpie masz ciasno, wszystko na styk. Takie rozwiązanie pudełka, balkoniku przelewowego jest rzadko spotykane, zanim to zrobiłeś to nie myślałeś o kominie zewnętrznym? Co do żółtka, to jak jest jeszcze mały niech pływa w tym akwarium. Jak trochę podrośnie to będziesz musiał pomyśleć. Albo szukać dla niego nowego domu, albo zmienić akwarium na większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Maciej Ty się zdecyduj z tym żółtkiem [emoji14] jak balkonik się mu sprawdza to po co ma zmieniać?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumpie masz ciasno, wszystko na styk. Takie rozwiązanie pudełka, balkoniku przelewowego jest rzadko spotykane, zanim to zrobiłeś to nie myślałeś o kominie zewnętrznym? Co do żółtka, to jak jest jeszcze mały niech pływa w tym akwarium. Jak trochę podrośnie to będziesz musiał pomyśleć. Albo szukać dla niego nowego domu, albo zmienić akwarium na większe.


W myśl zasady "człowiek się uczy na błędach". Po czasie użytkowania tez jestem tego zdania, że mógłby troszeczkę inaczej wyglądać, być bardziej przestrzenny. Ale z drugiej strony, po co zmieniać coś, co dobrze funkcjonuje i daje efekty? Kiedyś jak będę zwiększał litraż to będę miał pole do popisu.

Co do komina to myślałem nad zewnetrzym, ale jednak bardziej podobała mi się koncepcja balkonika i jestem z niej bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fresz33 napisał:

Maciej Ty się zdecyduj z tym żółtkiem [emoji14] jak balkonik się mu sprawdza to po co ma zmieniać?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Miał ktoś nakrzyczeć, to zażartowałem. W kolejnym poście wyjaśniłem delikatnie co o tym myślę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik fajny. Przy okazji jakie użyłeś średnice rur?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.