Skocz do zawartości
boo12

Powolutku zaczynamy 250l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otwieram ten temat z zamiarem aktualizacji na bieżąco wraz z postępem prac, aby stali bywalcy mogli wypowiedzieć się co by tu można lepiej bądź inaczej

Więc docelowo szkiełko będzie 100x50x50 z kominem na prawej bocznej zewnętrznej ścianie, betów już trochę nabyłem, zresztą od stałych bywalców właśnie

Na ten moment jest

falownik jecod cp40 od kolegi "Rumun"

pompka jabao 3000l 

odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410 z alle

Ze swojej strony miałem szkiełko ze słodkiego 80x35x50 które przerobiłem na sump jeśli chodzi o wymiary komór to nie wiem, zrobiłem 10x35x48 dla dolewki, reszta dopasowana sprzętem środek został na jakieś glony mam nadzieje że docelowo szczepki.

Zrobiłem (dużo powiedziane) lampkę do sumpa właśnie 4x10w na radiatorze 20x20x 5cm trochę to waży ale chłodne będzie na bank diodki to 2x full spectrum i 2x hybryda (6xroyal i 3 x cool white)

a i czekam właśnie na diunke 8x39w nad właściwe akwarium od kolegi Przemka

To tyle w kwestii chwalenia się, wrzucam jakieś fotki sumpa i lampki cdn. jak się wezmę za spawanie stelaża

f0c7582a2f890baamed.jpgd8fe1931396f62f4.jpg5a67d3f91863715c.jpg

48d1aa574fe57eb7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak taką mocną lampę 8x39W kupiłeś, to pewnie będą SPSy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fajny retro komputer. Na chodzie?;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako totalny amator, raczej miękasy na początku, a zapas chciałem jakiś mieć

to jest mój pierwszy pc (obudowa) teraz tam jest na chodzie pentium 75 z win 95 a było 486 dx4 z hdd 20 mb leży sobie w piwnicy-warsztacie z sentymentu 

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec po dłuższej przerwie udało mi się zamienić żelastwo od jakiegoś czasu składowane w garażu w stelaż. Po pospawaniu obawiam się troszkę czy nie przesadziłem z wysokością wymiary to 100x50x100wys

 

f93bb5a29f9a2e20med.jpg

 

5ce0d3a3dc6b2bb5med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być problem z ustawianiem skały itp. z taką wysokością stelaża. Chyba że jesteś wysoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie będzie wyglądało akwarium na takiej wysokości, mniej schylania przy codziennej obserwacji ale do obsługi to będziesz musiał wyposażyć się w drabinę ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś schodek się zawsze znajdzie mam nadzieje ze moje 187cm wystarczy najważniejsze że ruszyłem trochę z tematem, bo ostatnie kilka tygodni to istne inferno jeśli chodzi o niefart który kosztował mnie mnóstwo czasu i pieniędzy. Jestem dobrej myśli jutro wpada kumpel bierze miarę na szafeczkę za niedługo zamawiam szkiełko i lecimy :wub: doczekać się nie mogę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak wysoko?

Będziesz oglądał akwarium na stojąco?

Chyba że to akwa bedze np. w sklepie gdzie ludzie chodza i zerkają no to ok, ale do domu z poziomu fotela szyja będzie boleć od wyciągania.

 


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na stojąco tylko, bo reorganizacja salonu jest niewykonalna. Szkło będzi stało praktycznie przy wejściu do salonu, ale jak się zdenerwuje to staną honkery wraz z barkiem dobrym wisky i brendy (ale żona o tym jeszcze nie wie :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tam w Pcimiu widzę bab się nie "boicie" ;)

 

ten 386 po prawej na prawde bedzie obsługiwał to akwarium?

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, boo12 napisał:

Niestety na stojąco tylko, bo reorganizacja salonu jest niewykonalna. Szkło będzi stało praktycznie przy wejściu do salonu, ale jak się zdenerwuje to staną honkery wraz z barkiem dobrym wisky i brendy (ale żona o tym jeszcze nie wie :P)

Aha. No to ok.

bez honkerów raczej sie nie obejdzie.

Ja mam fotel z ikei i akwa na wysokosci 70cm. Dałbym jeszcze nizej ale odpieniek by sie nie zmiescił.

 


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, marcinsoroka napisał:

ten 386 po prawej na prawde bedzie obsługiwał to akwarium?

Wypraszam sobie to jest pełnoprawny pentium 75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecimy dalej kolega już wziął wymiary więc szafeczka na dniach będzie, akwarium również zamówione będzie 100x50x50 10mm opti przód i lewa komin zewnętrzny po prawej 30x15 przeloty zrobione będą pod hydraulikę 32mm stwierdziłem, że wygodniej będzie składać wszystko w jednym rozmiarze

 

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym braku odzewu w temacie aktualizacja dosyć sporo ruszyło w temacie.

W poprzedni weekend spędziłem na układaniu gipsowych kamieni na kawałku ściany co by szkło się jakoś prezentowało, wydaje mi się, że wyszło całkiem ok .

35f6511a692655ebmed.jpg

Znajomy zamówił płyty do zrobienia szafki, które wylądowały u mnie w garażu już w zeszłym tygodniu, ale wiadomo jak z czasem. 

Wczoraj zabraliśmy się za szafkę oblewając jednocześnie przedsięwzięcie więc zeszło się prawie do północy

Szafka skromna i prosta, nawet uchwytów brak co by dzieciaki nie miały za co szarpać, generalnie jestem zadowolony, natomiast jak to po fakcie coś bym tam zmienił.

2853ced446ba9f4bmed.jpg

121d5a063d4bcdf0med.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafka całkiem fajna. A żadnej wentylacji w środku nie robisz, bo widzę że plecy pełne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylacja będzie, jak będę robił elektrykę to powiercę trochę na teraz chyba wystarczy, docelowo będzie wentylator który będzie załączał się wraz z chłodzeniem wody, czekam jeszcze na sterownik z ali. Ostatnie drzwi tę wysokie to tylko front jest żeby zasłaniały komin

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobna konstrukcja jak u mnie tyle że ja mam utrudnione zadanie , bo mam obudowę od rur od centralnego i musze rzeźbić , a pod kominem mam zbiornik na dolewkę :D Powodzenia :) 

 

Edytowane przez Dawid1988 (wyświetl historię edycji)

1f355326e84366e85e37051b3a1b898cu1598a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu malutka aktualizacja prąd w szafce ogarnięty :D, sterowanie tylko opóźnienie odpieniacza i czasówka lampy w sumpie

5ae7d99a0b89166emed.jpg

345b6734d50702aamed.jpg

40f90c51a34a85e2med.jpg

 

 

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium stoi na szafce, napiszę pokrótce dlaczego nie należy korzystać z usług firmy terra queen, jako osoba która mocno przejechała się na wykonaniu jak i obsłudze klienta ww firmy, która jak się okazuję ma swoją siedzibę w garażu ogrzewanym kozą. Akwarium odebrałem osobiście po 2 tygodniowym opóźnieniu natomiast informacje na bieżąco od firmy były takie, że maks za 2 dni wysyłamy akwarium i tak to trwało 2 tygodnie, aż pojechałem osobiście i odebrałem akwarium jeszcze było czuć świeżym sylikonem chyba w nocy klejone, gdyby nie to, że zależy mi na czasie to wróciłbym bez szkła. Wykonanie szlify nie równe po prostu pofalowane, ale co mnie wpieniło maksymalnie. Terra queen na swojej stronie piszę, że każde akwarium kleją sylikonem bezbarwnym a krawędzie polerują, chyba, że życzenie klienta jest inne, więc wyszedłem z założenie, że nie muszę pisać o tym, że chcę poler i sylikon bezbarwny. Jednak okazuje się powinienem o tym wspomnieć gdyż dostałem czarny sylikon i szlify które do tego równe nie są. Pan na miejscu powiedział, że przynajmniej glona widać nie będzie. Podsumowując Panowie raczej na rynku raczej długo nie pozostaną a ci którzy się natną będą opisywać ich pseudo wykonawstwo na różnych forach.

0d67ca492f688306med.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli towar nie jest zgodny z umową, to oddaj akwarium i zamów gdzie indziej.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co brałes to akwarium skoro bylo niezgodne z tym co zamawiales ??? Jeśli bylo niezgodne to trzeba go bylo zostawić i ni płacić.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, boo12 napisał:

gdyby nie to, że zależy mi na czasie to wróciłbym bez szkła

Do końca roku akwarium musi już wstępnie dojrzeć, bo za chwile nie będę miał czasu na budowanie akwarium.

Akwarium nie wygląda źle natomiast uważam, że są firmy które potrafią to zrobić dużo lepiej datego polecam nie zamawiać u nich

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przełożyłem start o już jakieś 7 miesięcy. Bo chciałem, żeby było tak jak ja chcę a nie tak, jak się da.

Inna sprawa, że bym wtedy parę byków przy projektowaniu walnął, które teraz udało mi się wyeliminować.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się drugi młody urodzi to raczej nie widzę tego, żeby budować akwarium w tym czasie dlatego właśnie zależy mi, aby akwarium żyło już własnym życiem. Przesunąć bym musiał temat chyba o rok albo dwa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.