Skocz do zawartości
ZenonPL

[144l]Low-endowe 144 litry - ZenonPL

Rekomendowane odpowiedzi

Rewelacja !!! Bardzo mi się podoba :D


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada calkiem, calkiem :D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tynks :D. Właściwie to chciałbym tez sobie coś zielonego zahodować, choćby dla kontrastu, ale zdaje się że tylko różowe się u mnie trzyma, zielone nie. Zoanthusy marnie, grzybki cienko a clavularia miała niezły start, ale teraz zrobiła sie szaro-bura i prawie jej nie widać. Pewnie im czegoś brakuje, może wody z ogórków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xenia sie pieknie rozrasta w niestabilnych zbiornikach, w których są czeste wachania parametrów:)


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Akwarium trzeci miesiąc działa bez odpieniacza. A, i urosło, ma teraz 160l. Dołożyłem komin z gąbką i węglem (bez wyjścia do sumpa). Xenia bardzo powoli, ale odżywa.

1630-maj_09a.jpg

Nieco większa fotka w Galerii: http://www.nano-reef.pl/datas/users/1630-maj_09a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły żwir (grys) bazaltowy.

A właściwie, to nie. Teraz jest to żywy grys bazaltowy, bardzo rzadki, po 80zł/kg :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne takie inne :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragon dyskutowałbym - miałem kiedyś sporo egipskiej i uwazam, że co jak co, ale niestabilne warunki jej nie służą. Był to koral, który jako pierwszy reagował na wszelkie zmiany w akwarium.

ZenonPL dlaczego zdecydowałes się na tuff? w tej samej cenie kupiłbyś martwą skałę o zbliżonej objętości. Przy low-end to istotne, bo w końcu skała bierze na bary znaczną część filtracji.

Moje akwa tez przez długi czas działało bez odpieniacza (z niezłym skutkiem jesli idzie o przyrosty korali), ale ostatecznie doszedłem do wniosku, że sporadyczne odpienianie jest kożystne. Może zamiast kubełków, kominów z węglem itp, lepiej byłoby wpakować midiflotora?

Akwa fajne, lubię monokultury. Choć skała wydaje mi się, ładniej była ustawiona na początku.

Co sprawiło, że xenia musi wracac do formy?

pozdrawiam


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwaria tzw low tech są super. Pokazują ze wcale nie trzeba mieć 10000 zł żeby sie bawić w "rafę"...

Akwa super >> też mam sporą ilość xenii egipskiej i u mnie ona całkiem szybko rośnie za to druga xenia [http://pl.reeflex.net/tiere/1384_Xenia_elongata.htm] rośnie dużo wolniej i nie wiem czemu

Słuchajcie niedawno wklejałem linka ale oblookajcie to: http://www.marinebreeder.org/phpbb/viewtopic.php?f=132&t=4299

to co jest w tym linku pokazuje ze można mieć super akwarium bez DSB odpieniacza itd... Zrobiłem swoją wersję tego filtra glonowego to już wersja beta 2 w moim wydaniu. >> działa jeden dzień >> materiałem na którym ma rosnąć glon jest podziurawiona folia bombelkowa obmywana wodą całość siedzi na powierzchni

DSB [które ma tydzień] i jest oświetlone świetlówką kompaktową [najmocniejszą jaką w sklepie znalazłem]

po kampanii wrześniowej [jeśli wygram...] robię taki filtr glonowy z prawdziwego zdarzenia i wtedy się pochwalę. Bo narazie to trochę żałośnie wygląda...

pozdr


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update, raz do roku :strutin. Jakoś tam się kręci, choć oczywiście szału dalej nie ma. Może za rok :)

Twardych nie chcę, a nie mogę się zdecydować jakie miękkie dołożyć, więc sobie sarkopytony rosną.

1630-cale_1z.jpg

Troszkę większe: http://www.nano-reef.pl/datas/users/1630-cale_1z.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:strutin no to teraz prosimy jeszcze popisać, co by update był complete.

Zmiana ustawienia skały na plus, zmiana podłoża - wizualnie, wg. mnie też na plus :)

ale dlaczego takie zmiany? ciekawość? chęć odświeżenia widoku?

i czy w światełku coś zmieniałeś? czy to tylko kwestia fotki/podłoża?

wg. mnie , teraz wygląda słodko!

:)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. Zmiana ułożenia skały wyszła przypadkiem, przy okazji walki z glonami, postanowiłem największe ich skupisko po prostu przygnieść drugą skałą, no i tak wyszło :strutin. Podłoże zmieniłem, bo na czarnym za bardzo było widać wszelkie syfki, detrytus; zresztą, miało zbyt dużą granulację. Światło generalnie takie samo, 39W by AquaMedic, 15K, aktynika, + 2x5W biały LED, kolory inne bo inny aparat, i jakoś tak balans bieli wyszedł - ale dość dobrze odwzorowuje real. Dzięki za opinię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ladnie, jesli masz czas, to moze sprobujesz od kogos jakas tubke lyknac, mowie Ci wciaga, takze zastanow sie dobrze. Zawsze tez mozesz sprobowac z koloniami zoa, jakies grzybki czerwone, niebieskie. bardzo ladny uklad, tak dalej! :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.