Skocz do zawartości
lukasz04555

Pomoc w dawkowaniu Red Sea Coral Colors ABCD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, używam soli Red Sea Pro Coral i chciałem zacząć stosować jeszcze Coral Colors ABCD i nie wiem jak to dawkować. Napiszane jest 1ml / 100l ale jak często? Codziennie czy co tydzień?

Zastanawiam się czy przy małej obsadzie korali kilka miękkich i 2 euphilie w zbiorniku 120l jest to potrzebne?

Czy sól Pro Coral nie jest za bogata?

Bardzo proszę o pomoc i jakąś podpowiedź co stosować! Jestem początkujący! Pół roku temu szkiełko prowadziło się dobrze i nagle BAM!!!! Nie wiem dlaczego i przez co wszystko poleciało i teraz próbuje doprowadzić akwarium do stanu z przed kataklizmu!

Walczę z zielonymi glonami

Parametry:

1024

NO3 - 5

PO4 - 0,25

Mg - 1270

Ca - 450

25st C

Z góry dziękuję za każde słowp podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coral Colors to program stworzony głównie pod korale sps (chodzi o wybarwienie). To mikroelementy. Uważam, ze dla Twojej obsady jest wgl nie potrzebny. A problemów zacząłbym szukać gdzieś indziej...

Po4 wysokie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro Coral  to bardzo bogata sól przeznaczona głównie do zbiorników SPS - ma bardzo wysokie KH i jest naprawdę bogata - wymaga dużej obsady korali by to mikro pochłaniały.

LPS z moich obserwacji grymasiły mi na wysokie KH ( też miałem tą sól i zmieniłem na słabszą ) najlepiej Euphilie się pompowały przy KH od 6,5 do 7,5 

 

Wg. mnie przy tak bogatej soli nie musisz dodatkowo dodawać mikro, raczej popracował bym nad zbiciem Po4 bo jest wysokie, mi idzie pod 0,20 jak mam stary pochłaniacz fosforanów w filtrze, po wymianie spada do 0,05. Masz jakiś pochłaniacz fosforanów? czy raczej nie używasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosuje te produkty ale ty zacznij ostrożnie  połowa dawki zalecanej i max 2 razy w tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coral Corols możesz dawkować na dwa sposoby:

1) mierzysz testami każdy z mikroelementow i uzupełniasz braki

2) dawkujesz proporcjonalnie do spadku wapnia - 1ml/100l każdego komponentu na spadek 20ppm wapnia

Edytowane przez dari_a (wyświetl historię edycji)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz Ura napisal, po obnizeniu PO4 korale same nabiora ladniejszych kolorow i dozowanie extrasow nie bedzie potrzebne, a juz na pewno nie z obecna obsada.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.