Skocz do zawartości
konwiasty

[90l + panel] Powolutku bezstresowo

Rekomendowane odpowiedzi

Świetne zdjęcie salariasa :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2017 o 16:37, konwiasty napisał:

Podmieniłem 10l wody na nowej soli Red Sea niebieskiej

Pozwoliłeś wodzie odstać jeden dwa dni zanim wlałeś czy po prostu wziąłeś 10 litrów RO + sól sprawdziłeś zasolenie i heja?

 

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co świeżo przygotowana solanka ma odstać 1-2 dni przed wlaniem do zbiornika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo podobno woda od razu po zasoleniu jest trująca

i właśnie jak startuje zbiornik to przez 1-2 dni po zasoleniu RODI jest właśnie takie mleko

niech mnie ktoś poprawi jak się mylę, gdzieś mi się to na forum przewinęło

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marcinsoroka napisał:

bo podobno woda od razu po zasoleniu jest trująca

i właśnie jak startuje zbiornik to przez 1-2 dni po zasoleniu RODI jest właśnie takie mleko

niech mnie ktoś poprawi jak się mylę, gdzieś mi się to na forum przewinęło

 

To ja co tydzień truję swoje akwarium :) Solę, mieszam i sru do akwarium.

Woda po zasoleniu nie jest trująca. Producent soli, której używam zapewnia, że po 15 minutach intensywnego mieszania, jeśli woda jest klarowna, nadaje się już do użycia w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam reef crystals i po zmieszaniu z wodą nie jest klarowna przez około dzień

ale skoro można tak robić to znaczy że podmiany wody są o niebo prostsze niż myślałem


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według instrukcji Red Sea 2 godzinki pomieszane i heja do zbiornika ;)

Może coś słabo mieszasz chociaż nie mialem styczności z reef crystals ale red sea i IO miałem raczej klarowne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym odstawianiem wody na 2 dni to jakas sciema. Dlaczego woda ma byc trujaca? Bzdura...

Ja mieszam sol i po 15min leci do baniaka.

Nie popadajmy w skrajnosci :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robię świeżą solankę to najczęściej wlewam ją do akwarium po około 0,5 godziny od rozrobienia i żadnych ubocznych skutków nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając temat kolegi o słabych wzrostach korali postanowiłem zrobić test KH po około dwóch tygodniach i wyszło nastepujaco:

- Salifert używany który dostałem razem z nowym akwarium, nie wiem kiedy otwarty ale ważny jeszcze rok. Wynik - 9,3.

- Colombo kupiony przeze mnie jakieś 2 miesiące temu w sklepie. 2 pomiary, pierwszy 13 drugi 12,4. (Jakby co wiem w Colombo wynik wychodzi z dodanego współczynnika ;) ) wynik kosmiczny do zmiany soli było wysoko bo Colombo pokazywał koło 11, myślałem że spadnie po wprowadzeniu Red Sea niebieskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMAG0441_1.thumb.jpg.2a29acb9b5b8d12590f43bcb5e9570f2.jpg

Dzisiaj kolejna podmiana i czyszczenie glonowiska. Przy okazji Błazenki chyba zdecydowały się na zmianę lokalu, czyscik już nie jest na topie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dnia 30.09.2017 o 23:22, mihow1979 napisał:

Z tym odstawianiem wody na 2 dni to jakas sciema. Dlaczego woda ma byc trujaca? Bzdura...

Ja mieszam sol i po 15min leci do baniaka.

Nie popadajmy w skrajnosci :)

Chodzi o chemie. Woda powinna sie "przegryzc". Sol jest miesznka wielu soli tak na prawde. Wszystkie reakcje chemiczne powinny byc zakonczone, jony ułożone itd pewnie fachowo to inaczj trzeba by napisac ale w skocie chodzi o wymiane jonow miedzy zwiazkami zawartymi w soli.

 

Tyle na moj rozum i podejrzewam ze nie tylko moj. A w praktyce rozrabiamy solanke kilka min. na wyklarowanie i do zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Niektórzy producenci nawet zalecają wlanie solanki np. Po 1h mieszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ok. Niech ta woda sobie postoi 1-2 godzinki. Ale radzono mi abym sobie robil solanke dzien wczesniej i aby sie mieszala min 24h. Masakra :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie pozwolę w takim razie na przyszłość wyciągnąć średnią z  tych czasów i będzie ok :)

godzina to za mało doba za dużo, to rano się robi wieczorem dolewa ;)

hehehehe

co to za LPS z tym błazenkiem? (jeśli to LPS)


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie LPS tylko miekki, grzybek rhodactis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie rhodactis :) . Co do soli kupiłem ostatnio w erybce na próbę 2 kg Red Sea niebieskiej i dołączono do niej polską instrukcję w której dokładnie opisano proces przygotowania soli, mieszać 0,5 - 2h, a nie więcej niż 4h i tego się trzymam. W sumie woda bardzo szybko się klaruje, z IO było podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po Salariasie, szefie zbiornika pozostały jedynie fotki :( . Dziś znalazłem go między skałami, co niestety nie było dla mnie dużym zaskoczeniem. Od kilku dni był zdecydowanie mniej aktywny, jednocześnie jego słabość sprawiły że babka i krewety były bardziej aktywne. Jak dzisiaj Kuekenthali wyszła sobie bezczelnie w środku dnia na spacer to wiedziałem że już chyba po zawodach i miałem rację :( .

Salarias od początku jadł tylko glony ale było ich dużo i nadal jest i raczej nie wyglądał na chudzielca, nie miał też śladów bo jakimś ugryzieniu, raczej dogadywał się z babką, a jeżeli już to raczej on miał przewagę. Jedynie co zwróciło moją uwagę to ostatnio zrobił się jakby... ciemniejszy. Przetrwał w zbiorniku prawie 2 miesiące.

Tak więc pozostały 3 ryby, 3 krewety i sporo ślimaków, za dwa tygodnie zamierzam w końcu wystartować nową kostkę i pewnie znajdzie się tam jakiś ślizg chociaż nie wiem czy akurat Salarias. Czytałem opinie że nie zawsze Salariasy dogadują się z babkami kopiącymi więc może postawię na jakiegoś innego ślizga, ważne żeby był pożytecznym glonożercą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pomyśl o escenius bicolor, też ma w diecie glony. Na pewno nie będzie tak skuteczny na glony jak salarias, ale zawsze coś tam skubnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem go już pod uwagę, jeśli w nowym szkle nie będzie jakiś grubszych problemów z glonami to pewnie go kupię :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w większym akwarium też na pewno będzie:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.