Skocz do zawartości
sawik

Zbiornik 80x40x35 jaka lampa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam baniak 80x40x35 chciałem się spytać jaka lampa do takiego baniaka. W środku miękkie plus lps. Szukam czegoś ze średniej pułki bo nie mam 2000 na lampę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj do końca nie wiem, wiele opini słyszalem i dlatego odnoszę się do forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnych rozmiarów baniak. U mnie w wątku masz link do lampy którą robiłem. Moim zdaniem świeci świetnie, jest w pełni sterowalna i w razie potrzeby można ją praktycznie bezkosztowo zmodyfikować/powiększyć/przebudować. Koszt całości wyniósł 600zł więc myślę, że warto pójść w DYI bo za ułamek ceny można mieć fajny sprzęt. Oczywiście diody możesz dobrać sobie pod swoje preferencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny zbiorniczek, bez panela ma wymiary 80x37x35 i oświetlam go jednym razorem nano. W zasadzie wystarcza, chociaż mogło by być troszkę więcej światła na bokach. Dla miękkich i lps wystarcza, dla spsów tylko na środku jest ok.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze napisz do jakiej ceny ma być ta lampa, czy firmowa, czy DIY, czy ma być w pełni sterowalna, czy on/off?

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obecnej chwili mam lampę diy jakieś 70 pare wat w stosunku 3 do 1, niby korale rosną ale nie wiem czy jest okej. Zależy :D jak coś to będę zbierał :P ale no żeby to było parę stowek niż 30000 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz lampę DIY 70W to po co zmieniać. Mocowo starczy na takie akwarium, a jak nie pasują Ci kolory to pokombinuj z diodami. Za kilkaset złotych to możesz kupić chińczyka np. coś takiego jak był podany przykład w innym temacie http://www.ebay.com/itm/Upgrade-WIFI-control-LED-Aquarium-Light-Dimmable-165W-Fish-Tank-Reef-Coral-LPS/291460970370?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D2%26asc%3D41375%26meid%3D7029de3deb424b76b07a1d59376558ba%26pid%3D100005%26rk%3D3%26rkt%3D6%26mehot%3Dpp%26sd%3D281854916408, lub dołóż świetlówki T5 i będziesz miał hybrydę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak czyli 70w z ledów plus 2 t5 to bedzie plus 48 wat, to juz chyba za duzo bedzie 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz do tej lampy sterowanie, czy tylko on/off?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj dołożyć jedną świetlówkę, lub pokombinuj z kolorystyką diod tak jak pisałem wcześniej. Jakie masz dokładnie diody i ile których?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 diod 3 watowych Royal Blue i 11000k dokładnej proporcji nie pamiętam to jest napewno 2 do 1. Myślisz żeby jakieś kolory dodać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się domyślam, to masz te diody podłączone do zasilacza stałoprądowego 600-680mA? To nie ma tam ponad 70W, tylko ponad 60W. Ja bym wymienił część białych na blue, actyniczne. Ewentualnie można zrobić białe w dwóch zakresach, ja mam białe 10-12tys. i 13-15tys. Jeszcze jedno jak piszesz, że korale rosną to po co zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw napisz ile dokładnie jakich diod masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 diod jest wszystkich, 10 białych 18 niebieskich rb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium 112 L i 28 diód x3w =84w to mało ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie :P ale bardziej zastanawiam się jakie barwy diod używać. Bo np zetlighty maja różne kolory? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.